Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
BU NASIL ENGEL?
YOL boyunca park yasağı konulan İstanbul Caddesi’nde engelli araçların durabileceği sadece birkaç yer kalması şikayet konusu oldu.
Gündem 2016.12.05 - 14:01:31

YOL boyunca park yasağı konulan İstanbul Caddesi’nde engelli araçların durabileceği sadece birkaç yer kalması şikayet konusu oldu.

 

ENGELLİ VATANDAŞ DERTLİ

Duracak yer bulamayan İsmail Bey, sakat ayağı ile caddenin diğer ucundaki işini nasıl göreceğini bilemedi ve çaresiz aracını yol kenarına park etti.

Kendisini gören trafik ekibi ise engelli durumunu fark edince parka müsaade etti.

Ancak günler sonra İsmail beyin evine bu parkla ilgili 91 liralık ceza ihbarnamesi geldi.

 

GELEN MAKBUZLA ŞOK OLDU

Adeta şok olan ve Emniyet Müdürlüğü’nde trafik ceza infaz bürosuna giden vatandaşımız,  durumu anlatarak engelli plakası taşıyan aracına kesilen cezanın kaldırılmasını talep etti.

Fakat İl Trafik Komisyonu kararı gereği İstanbul Caddesi’nde park yasağı başlatıldığı ve engelli plakalı araçlara yeterli yer ayrılmadığı için ceza yediğini öğrendi.

 

“MAĞDURA DUYARSIZ KALINIYOR”

İsmail Bey, şimdi Sulh Ceza Mahkemesi’ne dava açmaya hazırlanıyor ve engellilere karşı ne kadar duyarsız kalındığını şu sözleriyle su yüzüne çıkarıyor:

“ Park yeri bir uçta,  benim işim diğer uçtaydı. Bu durumdaki engelliler nasıl işlerini görüp yaşantısını sürdürecek. İzmit’te, Adapazarı’nda hep kolaylıklar sağlanmış.  Düzce’de neden bizler düşünülmedik.. Taksiler için bir yerde 13 adet, bir başka yerde 6 adet park yeri ayrılıyor da neden sakat insanlar düşünülmüyor.”

 

Foto-Haber: Düzce Postası

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8