Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AİBÜ'DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Gündem 2016.12.05 - 14:12:17

DÜZCEÜniversitesi ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin işbirliğiyle düzenlenen Erken Çocukluk Eğitimi Sempozyumu, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını Abant İzzet Baysal Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yasemin Aydoğan yaptı. Bolu’da okul öncesi eğitimdeki okullaşma oranının yüzde 95 olduğunu söyleyen Prof. Dr. Aydoğan, bu oranın Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu belirterek, okul öncesi eğitimin önemine vurgu yaptı.

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, ülkemizde okul öncesi eğitime yeterince destek verilemediğini bunun da değişik birçok sebebi olduğunu belirterek, dünyada bu eğitim türünün çok fazla önemsendiğini sözlerine ekledi. Bir edebiyatçı olarak okul öncesi eğitim için geçmişte kaynak sıkıntısının yaşandığını ve Ömer Seyfettin’in eserlerinin okutulduğunu söyleyen Prof. Dr. Genç, günümüzde artık bu sorunların giderilerek artık yaşanmadığını ifade etti.

Sempozyumun açılış konuşmasını “Dünyada ve Türkiye’de Okul Öncesi Eğitim” konusuyla Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Güler Küçükturan gerçekleştirdi. Okullaşma oranlarına bakıldığında önceki yıllarda gerilerde kalan ülkemizin, bugün hızla bu açığı kapattığını söyleyen Prof. Dr. Küçükturan, ailelerin de bilinçlenmesiyle okul öncesi eğitimin öneminin arttığını belirtti.

Sanayi toplumunun oluşmasından sonra çocukların bakım ihtiyacıyla birlikte okul öncesi eğitim türünün ortaya çıktığını dile getiren Prof. Dr. A. Güler Küçükturan, bilgi toplumuna geçtiğimiz bu dönemde aile eğitimi ile çocuk eğitiminin yanında öğretmenlerin de eğitiminin önem kazandığını ifade ederek; düşünen, üreten, sorun çözebilen bir nesil yetiştirmenin okul öncesi eğitimden geçtiğinin altını çizdi.

Açılış konuşmalarının sonrasında programın oturumlar bölümüne geçildi. Batı Karadeniz Üniversiteler Birliği’ne üye Üniversitelerin Okul Öncesi Eğitim Bölümleri ile Merkezleri’nin katıldığı sempozyum, iki oturum şeklinde gerçekleştirildi.

Birinci oturum başkanlığını Prof. Dr. Yasemin Aydoğan’ın, ikinci oturum başkanlığını Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özge Pınarcık yaptığı oturumlarda davetli konuşmacılar, okul öncesi eğitime ilişkin sunumlarını gerçekleştirdiler.

Erken Çocukluk Eğitimi Sempozyumu, davetli konuşmacılara hediyelerinin takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8