Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
SİVİL TOPLUMA DESTEĞİN ÖNEMİ VURGULANDI
Gündem 2016.12.05 - 14:45:27

DÜZCE Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, Sosyal Hizmet Günü kapsamında “Sivil Toplum Örgütlerinin Sosyal Hizmet Alanına Katkıları” konulu konferans düzenledi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Deniz Oruç, İl Dernekler Müdürü Yunus Kahraman, Türkiye Beyaz Ay Derneği Düzce Şube Başkanı Nurullah Çelebi, Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği Başkanı İsmail Yıldız ve Derneğin Gönüllü Üyesi Dilek Şen, Genç Hayat Vakfı Proje Koordinatörü Ozan Çetin, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Yrd. Doç. Dr. Deniz Oruç, sivil toplum kuruluşlarının çok önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek, öğrencilerin sivil toplum kuruluşlarına üye olmaları tavsiyesinde bulundu. Herkesin sivil toplum kuruluşlarına destek olması gerektiğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Oruç, programın katkı sağlaması temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.

Konferansın ilk konuşmacısı olan İl Dernekler Müdürü Yunus Kahraman dernekleri, kar amacı gütmeyen, belirli amaçları gerçekleştirmek için en az yedi kişinin oluşturduğu tüzel kişilikler şeklinde tanımladı. Ülkemizde yaklaşık 110 bin, Düzce’de ise kayıtlı 869 derneğin olduğunu söyleyen Kahraman, bu derneklerin mesleki alanların yanında spor, din hizmetleri, insani yardım, eğitim ve sağlık gibi alanlarda da faaliyet gösterdiğini ifade etti. Dünyadaki 190 ülkeden 135’ine ulaşan, milletler arası bağ kuran, insanların yaralarına merhem olan birçok sivil toplum kuruluşu olduğunu dile getiren Yunus Kahraman, gelişimleri için öğrencilerin sivil toplum alanında çalışması gerektiğini vurguladı.

Sivil toplum örgütlerinin yardım kuruluşları olmadığını söyleyen Genç Hayat Vakfı Proje Koordinatörü Ozan Çetin bu kuruluşların, toplumun gereksinimlerine uygun olarak toplum refahının yükselmesinde katkıları olan sosyal kurumlar olduğunu ifade etti. Sivil toplum kuruluşlarının sayısından çok niteliğinin önemli olduğuna dikkat çeken Ozan Çetin, Genç Hayat Vakfı’nın 11-18 yaş grubu bireylerin güçlenmesi, hayata katılımlarının sağlanması için gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgiler verdi.

Türkiye Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Nurullah Çelebi, bu şubenin Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından kurulduğunu söyledi. Dernekte proje bazlı çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getiren Çelebi, “Geleceğe Dört Nala” isimli projeyle 30 engelli çocuğa atlı terapi uyguladıklarını sözlerine ekledi. 100 bini engelli olmak üzere 200 bin kişinin birlikte spor yapması ile ilgili bir projeyi hayata geçirmek istediklerini ifade eden Nurullah Çelebi, bir başka projeyle 600 engelli çocuğu Düzce’ye davet ederek, engelleri sporla aşmayı düşündüklerini söyledi.

Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği gönüllülerinden Dilek Şen, derneğin sosyal çalışmalarını slaytlar eşliğinde katılımcılarla paylaşarak, ihtiyaç sahibi herkese ulaşmaya çalıştıklarını ifade etti. Yaptıkları maddi yardımların yanında insanlara sosyal yardımlara nasıl başvuracakları konusunda da yol gösterdiklerini belirtti.

Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği Başkanı İsmail Yıldız, dernek olarak büyük bir aile olduklarını ve hiçbir beklentiye girmeden çalıştıklarını ifade ederek bu konuda gençlere büyük görevler düştüğünü sözlerine ekledi. Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerinin de dernek çalışmalarına katıldığını söyleyen Yıldız, derneğin çalışmaları esnasında yaşadığı olayları ve izlenimlerini katılımcılarla paylaştı.

Program, davetli konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8