Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
KINAMA
Gündem 2016.06.29 - 12:58:33

MEHMET KELEŞ

“ALÇAK SALDIRININ BU DÖNEMDE YAPILMASI MANİDARDIR”

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen silahlı ve bombalı saldırı hakkında bir mesaj yayınladı.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, 36 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan terör saldırısı hakkında bir mesaj yayınlayarak saldırının dış ilişkilerin normalleştiği dönemde yapılmasının manidar olduğuna dikkat çekerek “İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bombalı ve silahlı terör saldırısı sonucu 36 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu saldırı masum insanları hedef alan, alçakça planlanmış bir terör eylemidir. Ülkemizin bölücü terörle amansız bir mücadele verdiği, önemli ölçüde başarı sağladığı ve milletimizin huzur ve güvenini tesis ettiği, ayrıca komşularımızla normalleşmenin başladığı bir dönemde böylesine alçakça bir terör saldırısının gerçekleştirilmesi manidardır. Alçakça gerçekleştirilen terör eylemini şiddetle lanetliyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan Rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

DÜZCE VALİSİ ALİ FİDAN

Vali hain terör saldırısını kınadı

 

İSTANBUL Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen menfur terör saldırısını şiddetle kınadığını belirten Düzce Valisi Ali Fidan, “Ülkemizin istikrarını, huzur ve güven ortamını bozmayı amaçlayan bu hain eylemler asla amacına ulaşamayacaktır. Bu saldırı, terörün;  dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin, tüm insanlığı ve masum sivilleri hedef alan karanlık yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. Bu insanlık dışı saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilerim” ifadelerini kullandı.

silahlı terör saldırısı sonucu 36 vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu saldırı masum insanları hedef alan, alçakça planlanmış bir terör eylemidir. Ülkemizin bölücü terörle amansız bir mücadele verdiği, önemli ölçüde başarı sağladığı ve milletimizin huzur ve güvenini tesis ettiği, ayrıca komşularımızla normalleşmenin başladığı bir dönemde böylesine alçakça bir terör saldırısının gerçekleştirilmesi manidardır. Alçakça gerçekleştirilen terör eylemini şiddetle lanetliyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan Rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

 

 

NİGAR DEMİRCAN ÇAKAR
 

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ'NDEN TERÖR SALDIRISINA KINAMA
 Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yaşamını yitiren ve yaralanan yurttaşların yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diledi. 
Rektör Çakar, “Düzce Üniversitesi olarak; Ülkemizin huzurunu, refahını ve güvenliğini hedef almak suretiyle insanlık dışı bu terör eylemlerini gerçekleştiren, destekleyen ve zemin hazırlayanları şiddetle kınıyor ve lanetliyor; terörist faaliyetlerin hiçbir zaman hain amaçlarına ulaşamayacağını yüksek sesle vurguluyoruz” dedi.

 

 BAŞKAN CÜNEYT YEMENİCİ

KINAMA VE TAZİYE MESAJI

 Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle bir mesaj yayınladı. 
Başkan Cüneyt Yemenici mesajında şu ifadelere yer verdi “Bir kez daha alçak terör örgütlerinin haince saldırısına şahit olduk. Çoluk ve çocuk gözetmeksizin gözlerini kan bürüyen caniler İstanbul'da kanlı yüzlerini bir kez daha gösterdi. Bu elim saldırı neticesinde birçok vatandaşımız da canlarını kaybetti. Demokrasimizi ve ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyorum. Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyorum” diye belirtti.

 

MHP

MHP: Saldırıları önleyecek somut adımlar atılmalı

 

MHP Düzce İl Başkanlığı, İstanbul Atatürk Hava limanınınulusal ve uluslararası düzeyde çok büyük bir öneme sahip olan ulaşım noktalarından biri konumunda bulunduğunu hatırlatarak, buradayaşanan hain terör saldırısını kınadı.

Kınama mesajında, “Ülke bütünlüğümüzü tehdit eden terör faaliyetleri ile mücadele içinde bulunduğumuz bu dönemde, bu çirkin saldırılarkarşısında birlik ve beraberliğimizi korumamız gerekmektedir.  Milletimiz terör karşısında her zaman sabırlı ve kararlı bir duruş sergilemiştir.

Her terör faaliyetinden sonra olduğu gibi bu olaydan sonrada hükümet tarafından yine aynı açıklamalar yapılmıştır. Ancak kınama ve lanetlemenin ötesinde, her bir vatandaşımızın temel can güvenliğini sağlayacak, toplumun güvenlik kaygılarını ortadan kaldıracak somut adımlar atılmalı ve bu çirkin saldırıların önüne geçilmedir.  Kınama maalesef kanamayı durdurmamaktadır.  Terörün kökü kazınmadan milletimizin arzuladığı huzura kavuşması mümkün görünmemektedir.  Terör asla Türk milletinin kaderi değildir.

Gerçekleşen bu terör saldırısında hayatını kaybeden masum kardeşlerimize cenabı Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerine yer verildi. CHP

CHP: Terörün önlenmesi için her katkıyı vermeye hazırız

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde gerçekleşen terörist saldırı sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet, yaralılara acil şifa diledi.

“Ülkemizde maalesef insanlar artık bombaların patlamasına alıştırılmış, sindirilmiş, yapaylaşmış bir durumdadır” diyen Tozan mesajında şunları kaydetti: “Yeni Türkiye naraları atan zihniyet geçen sene temmuz ayından bu yana 10 ayrı yerde kitlesel katliam derecesinde patlamalar olmuş, Yeni Türkiye dedikleri andan itibaren ülkede kan ve gözyaşını çoğaltmaktan başka bir şey yapmamışlardır. Millet olarak bu acı günleri mutlaka geride bırakacağız. Yaşanan bu  vahim tablonun yayın yasakları ile milletimizden gizlenmesi doğru değildir. Ülkemizin başına Işid belasını musallat edenler, sorumluluktan kaçamazlar. Eskiden Ramazan ayında sadece iftar topu patlardı, şimdi ise bombalar patlamaktadır.

Bir ülkenin, en güvende hissettiği yerlerinin başında, ulaşım hatları; bunların içinde de hava alanı gelmektedir. Bu terörist eylem ise ülkenin güvenliği acısından büyük bir güvenlik zafiyeti demek az kalır. Kalaşnikoflu caniler patlayıcılar ile havalimanına saldırı düzenliyor ve hükümet yetkilileri güvenlik zafiyeti olmadığını söylüyor. Yabancı büyükelçilik görevlileri, kendi milliyetlerine ait yaralıların olup olmadığını basından öğrenmeye çalışıyor. ABD birkaç gün önce Türkiye'de yaşayan vatandaşlarını havalimanlarından uzak durması konusunda uyarıyor, MİT ortada yok. İçişleri bakanı konu ile ilgisi yokmuş gibi bir tek açıklama yapmıyor ve hala o koltukta oturmaya devam ediyor. Düzce AKP il başkanı 1 gün önce ‘Terörün belini kırdık’ diye açıklama yapıyor, sonuç ortada.

Türkiye'nin “Anti-Personel Mayınların Kullanımının, Depolanmasının, Üretiminin ve Devredilmesinin Yasaklanması ve Bunların İmhası ile İlgili Sözleşme”ye (Ottawa Sözleşmesi) katılmasına ilişkin yasa, 12 Mart 2003 tarihinde TBMM'de kabul edildi.

Bakanlar Kurulu'nun (59. Hükümet) 28 Mart 2003 ve 2003/5427 Sayılı Kararı ile Sözleşme onaylandı. Sözleşme Türkiye açısından 1 Mart 2004'te yürürlüğe girdi. Özetle AKP döneminde sınır güvenliği kalmamıştır.Hükümeti mülteciler ve sınır güvenliği konusunda derhal önlemler almaya davet ediyoruz.Çözüm TBMM’dir. Terörün önlenmesi konusunda CHP her türlü katkıyı vermeye hazırdır.

Terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa milletimizi başı soğulsun.”

 

Dilber’den teröre lanetleme

 

Düze Baro Başkanı Avukat Ali Dilber, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı.

İstanbul’da meydana gelen vahim saldırıyı şiddetle kınadığını ve terörü lanetlediğini ifade eden Baro Başkanı Ali Dilber, ülkenin bu kaos ve kargaşa ortamından biran önce çıkması gerektiğini belirtti. Türk Milleti’nin yüreğini yakan bu elim hadiseyi nefretle karşıladıklarını ifade eden Başkan Dilber, masum insanların canlarına acımasızca kasteden ve milletin birlik beraberliğini hedef alan ve huzuru sabote etmeye yönelik gerçekleştirilen kahpece düzenlenen saldırının kaos ve kargaşa amaçlı olduğunun altını çizdi. Dilber, “Mübarek Ramazan ayın içinde, bayrama yakın İstanbul’da meydana gelen olay, yüreklerimizi dağladı. Ancak milletçe birlik ve beraberliğimizin bozulmasına asla izin vermeyeceğiz. İstanbul’da gerçekleşen terör saldırısını şiddetle lanetliyor, bu menfur saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allahü tealadan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve yüce Türk milletine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Keskin, “Normalleşmeyi İstemiyorlar”

 

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Atatürk Havaalanında gerçekleştirilen terör saldırısını kınayarak "Milletimizin başı sağ olsun, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Bu saldırıların ülkemizin birlik ve beraberliğini bozamayacağını bir kez daha hatırlatmak istiyorum" dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen silahlı ve bombalı saldırı ile ilgili bir mesaj yayınladı. Terörle mücadele konusunda son aylarda başlatılan operasyonların sonucunda özellikle PKK terör örgütünü bitirme noktasına getirdiklerini kaydeden İl Başkanı Hikmet Keskin, Türkiye’nin normalleşmesini istemeyen güçlerin, farklı şekillerde hain emellerine ulaşmak için çaba sarfettiğini kaydetti. Keskin mesajında; “Türkiye’nin son bir hafta içinde dış politikadaki temasların olumlu sonuçlar doğurması ile normalleşen ülke gündemini yeniden terör belası ile meşgul etmek isteyen şer odakları, Atatürk Havalimanında 41 kişinin hayatını kaybetmesine ve 239 kişinin de yaralanmasına neden olmuştur.

Ülkemizin birlik, beraberlik ve geleceğine dair yapılan bu insanlıktan nasibini almamış terör eylemlerinin bertaraf edilmesi için güvenlik güçlerimiz çalışmalarına devam etmektedir. Hiçbir terör örgütü ya da onun arkasındaki odaklar, birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen bombalı ve silahlı saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara da başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” ifadelerinde bulundu. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8