Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
NÖBET AKÇAKOCA'DA DEVAM ETTİ
Vali Ali Fidan, "Biz 15 Temmuz’da da buradaydık, 14 Ağustos’ta da burada olacağız. Biz hep buradayız" dedi.
Gündem 2016.08.05 - 13:25:00

15 Temmuz akşamı yaşanan darbe kalkışmasına karşı direnen vatandaşların alanlarda gösterdiği dik duruş tüm coşkuyla devam ediyor.

Demokrasi nöbetleri kapsamında Akçakoca İlçesi’ne giden Vali Ali Fidan, burada devam eden Demokrasi Nöbetinde Akçakocalı vatandaşlarla beraber oldu. 

Yediden yetmişe, genciyle-yaşlısıyla, kadınıyla-erkeğiyle binlerce kişinin katıldığı demokrasi nöbetinde Akçakocalı vatandaşlara hitap eden Vali Fidan, “Hepimizin bildiği gibi 15 Temmuz akşamı ülkemiz, milletimiz çok büyük bir ihanetle karşı karşıya kaldı. Binlerce yıllık tarihimizde yaşadığımız en önemli gecelerden birisiydi. Bu sadece bir darbe teşebbüsü değildi. Bu ülkenin anahtarlarını, idaresini uluslararası güçlere, emperyalist devletlere teslim etme oyunuydu. Bir kısım detaylar ortaya çıktı, bir kısmı daha ortaya çıkacak, aslında yapılmak istenen Türkiye’yi bir Irak gibi, Suriye gibi karıştırmak, parçalamak, bölmek, idaresini Amerika’ya, başka güçlere teslim etme oyunuydu. Büyük bir ihanetti. Bu ihaneti yapanlar bizim ordumuzun içine sızmış bir terör şebekesiydi. Ben onlara Türk askeri demiyorum ve Türk olduklarına da inanmıyorum. O şebeke kendi topumuzu, tankımızı, uçağımızı kendi milletimizin üzerine sürdü.  Savaşta bile bombalanmayan meclisimizi bombaladılar. Şehitler verdik. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yâd ediyorum. Allah rahmet eylesin ruhları şad olsun. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Fidan; milletin feraseti, Allah’ın lütfuyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın güçlü liderliğinde, hükümetin, siyasi partilerin, bütün sivil toplum kuruluşlarının, basının dik duruşu, milletin her görüşten ferdinin, yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla büyüğüyle meydanlara çıkmasının, vatanına milletine olan sevgisini göstermesinin hem hainlere hem de ülkemiz üzerinde hesabı olan iç ve dış mihraklara ders olduğunu vurguladı ve şöyle konuştu: “Allah’ın izniyle bundan sonra kimse aklından böyle şeyler geçiremeyecektir. Hala bugün bu terör şebekesinin elebaşı, terörist başı Amerika’dan açıklamalar yapıyor, utanmadan diğer ülkeleri, batıyı, Amerika’yı ülkemizi işgal etmeye davet ediyor. Ve hala utanmadan bir takım şifreli mesajlar 14 Ağustosla ilgili veriyor. Biz 15 Temmuz’da da buradaydık, 14 Ağustos’ta da burada olacağız. Biz hep buradayız, bu hainler gibi bizim gidecek bir yerimiz yok. Şimdi bunları bakıyoruz bir kısmı Amerika da, bir kısmı Almanya’da, İsveç’te her yere kaçıyorlar. Biz dün buradaydık, yarın burada olacağız, İnşallah ölünceye kadar bura bizim vatanımızdır.  Bu ülke için, bu millet için, bu devlet için şayet şehit olmak gerekiyorsa, o vazife de bize düşerse biz de şehit olacağız ama ülkemizi bırakıp gitmeyeceğiz. Bu kararlığımızı ve gücümüzü gösterdik.”

Türkiye’nin düne göre daha güçlü olduğunu, birlik ve beraberliğin daha da pekiştiğini vurgulayan Vali Fidan, “Çocuklarımız bayrak sevgisini, vatan sevgisini bu olaylarda yaşayarak öğrenmiştir. Milletimiz gücünü, azmini, kararlığını göstermiştir. Biz bugün Akçakoca ilçemize gelip sizlerle beraber olalım dedik. Aynı coşku Kaynaşlı’da var, Düzce’de var. Milletimizin her ferdi ülkemizin her yerinde bu kararlığı bu cesareti gösteriyor. Ben hassaten hepinize göstermiş olduğunuz bu cesaret için, dik duruş için, vatan sevginiz için, güçlü imanınız için teşekkür ediyorum. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Rabbim bu ay yıldızlı al bayrağı göklerden hiç indirmesin. Ezanımızı, selalarımızı hiç susturmasın. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerinde bulundu.

Vali Fidan’la birlikte Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce İl Jandarma Alay Komutanı Bilal Güvenir ve Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün de Akçakoca’da demokrasi nöbetine katıldı. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8