Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Arapça yaz kampı sona erdi
DÜZCEValiliğinin onayı, Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Düzce Kredi Yurtlar Kurumu’nun işbirliğiyle İlahiyat Fakültesi’ndeki kız öğrenciler için düzenlenen Arapça Yaz Kampı, Düzce Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen sertifika töreniyle son buldu.
Gündem 2016.08.03 - 16:54:52

 

 

Programa; Düzce Vali Yardımcısı Salih Karabulut, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Mehmet Faruk Bayraktar, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile kursa katılan öğrenciler ve aileleri katıldı.

İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Furat Akdemir tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren İlahiyat Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Mehmet Faruk Bayraktar, düzenledikleri Arapça Anlama ve Konuşma Kursu ile 45 gün boyunca 14 katılımcıya, Arapça konuşma ve dil becerilerini geliştirme eğitimi verildiğini ifade etti. Arapça’da kelime ve kalıp öğrenmenin önemini vurgulayan Prof. Dr. Bayraktar, kursta hiç Türkçe konuşulmadığını belirterek başarıyla sonuçlanan programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Program, kursa katılan öğrencilerden İlmihan Akkurt’un velisinin konuşmalarıyla devam etti. Kurs ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan veli, mutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek programa katkı sunan herkese teşekkür etti.

Kurs öğreticilerinden Arapça Hocası Sara Muhammed Sami Shamia, eğitim amacıyla burada bulunduğunu ve öğrencilerle aile ortamında zaman geçirdiklerini söyledi. Kursta öğrencilerin, Arapça konuşmaları hızlı bir şekilde anladıklarının altını çizen Sara Muhammed Sami Shamia, kursa destek olanlara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Programda konuşma gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, millet olarak Arapça’yla tanışmamızın 1000’li yıllara dayandığını, Arapça’nın kültürümüzde ve edebiyatımızda önemli bir rol oynadığını ifade etti. Dini kavramların büyük ölçüde Arapça kaynaklardan öğrenilebildiğini belirten Genç, Arapça’ya uzun asırlardır değer verdiğimizi, Arapça’nın da bizim kültürümüzde önemli bir yeri olduğunu sözlerine ekledi. Yaz kursları gibi birçok program düzenleyerek modern Arapça yöntemiyle Arapça’nın çok daha kolay öğrenilebildiğini vurgulayan Prof. Dr. İlhan Genç, işin uzmanı olan akademisyenleri İlahiyat Fakültemize kazandırdıklarını söyleyerek hazırladıkları programlarla ilimize vermiş oldukları eğitim desteğinden dolayı emeği geçenlere şükranlarını sundu.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Vali Yardımcısı Salih Karabulut, dil bilmenin toplumsal saygınlığı arttırdığını belirterek sözlerine başladı. Dil öğrenme çağının 3-12 yaş arasında olduğuna dikkat çeken Karabulut, İslam’ı en iyi şekilde anlamak için Arapça bilmenin önemli olduğunu ifade etti. Dünyada 350 milyon nüfusa sahip 22 ülkenin Arapça’yı resmi dil olarak kullandığını söyleyen Vali Yardımcımız, Arapça’nın zengin ve önemli bir dil olduğunun altını çizerek kursun açılmasından başarıyla sonuçlanmasına kadar katkı sunan herkese teşekkür etti.

Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle devam eden Arapça Yaz Kampı kapanış programı, kursiyerlere verilen sertifikaların ardından sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8