Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ GİRİŞİMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Firmalara yönelik TÜBİTAK TEYDEB 1507, 1501, 1511, 1505 ve 1509 Destekleri ve UFUK2020 KOBİ Aracı hakkında bilgilendirme yapıldı.
Gündem 2016.08.31 - 14:27:06

DÜZCE Teknoloji Transfer Ofisi (Düzce TTO) ev sahipliğinde ve Özyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ÖzÜ TTO) işbirliği ile düzenlenen “TÜBİTAK TEYDEB Destekleri ve UFUK2020 KOBİ Aracı Bilgi Günü”  etkinliği, Rektörlüğümüzün Çalıştay Salonunda gerçekleşti.

Bilgi günü kapsamında Düzce TTO’nun Rehber TTO’su olan ÖzÜ TTO uzmanları tarafından, firmalara yönelik TÜBİTAK TEYDEB 1507, 1501, 1511, 1505 ve 1509 Destekleri ve UFUK2020 KOBİ Aracı hakkında bilgilendirme yapılırken, başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalara değinildi. Bunun yanı sıra etkinlikte proje başvuru ve değerlendirme süreçleri ile izleme ve raporlama süreçleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

 

ALTYAPINIZI HAZIRLAMALISINIZ

 ÖzÜ TTO Üniversite Sanayi İşbirliği Uzmanı Gizem Asker, İlimizin firma yetkililerine, TÜBİTAK-TEYDEB Destekleri ve UFUK2020 KOBİ Aracı hakkında detaylı bilgiler verdi. Yaklaşık iki buçuk saatlik bir sunum yapan Gizem Asker, “Gerçek anlamda destek almak istiyorsanız, projenizin ticari değerinin yüksek olduğundan emin olmak durumundasınız.” dedi.

 

ROBİN HOOD OLACAĞIZ

İlimizde bilimsel araştırmaları, AR-GE çalışmalarını ve proje sayısını artırmak için TÜBİTAK 1601 Programı desteği ile Düzce Teknopark çatısı altında Düzce TTO’yu kurduklarını söyleyen Üniversitemiz İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi ve Düzce Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, “Düzce Teknopark 2011 yılında kuruldu ve kurulduğu günden beri ciddi gelişme gösterdi. Teknopark anonim şirket olarak kuruldu; ama hiçbir zaman kâr amaçlı bir beklentimiz olmadı. Elde ettiğimiz kârı Düzceli yatırımcılara ve proje sahiplerine aktardık ve aktarmaya devam edeceğiz. Bir nevi Robin Hood’çuluk yapacağız” diye konuştu.

 

DESTEKLER ANLATILDI

İlimizde faaliyet gösteren ahşap ürünlerinden plastiğe, otomotiv ürünlerinden inşaat sektörüne, AR-GE çalışmaları yapan firmalardan mentorluk görevi yapan firmalara kadar daha birçok firma yetkililerinin katıldığı etkinlikte, projelerini geliştirmek isteyen yatırımcılara TÜBİTAK ve Avrupa Birliği desteklerinden faydalanmaları için yol haritası gösterildi. Program, Düzce TTO Proje Yürütücüsü Dr. Aslı Astarcı’nın TTO tanıtımı ve soru-cevap kısmıyla sonlandı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8