Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ATARDAMAR TIKANIKLIĞINA AMELİYATSIZ ÇÖZÜM
Düzce Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Polikliniğine başvuran 60 yaşındaki erkek hastanın tıkanık olan damarı aterektomi denilen yöntem ile temizlendi.
Sağlık 2016.09.06 - 13:59:33

Dünyada gelişen ameliyatsız damar tıkanıklıklarına müdahale yöntemlerini başarıyla uygulayan Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, atardamar tıkanıklarını ameliyatsız anjioplasti yöntemleri ile tedavi etmeye başlayarak sağlık alanındaki başarılarına bir yenisini ekledi.

Yaklaşık 50-100 metre yol yürüdüğünde bacak ağrısı olan ve bu şikayetlerle Düzce Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Polikliniğine başvuran 60 yaşındaki erkek hasta yapılan muayene neticesinde, hastanın sağ bacağındaki atardamarında tıkanıklık tespit edildi. Sonrasında her iki bacak atardamar anjiografisi yapılan hastanın sağ bacağındaki tıkanıklığın tam yeri belirlendi.

Hastanenin Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Okay Güven Karaca konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Kalp Damar Cerrahisi öğretim üyeleri Prof. Dr. Mesut Şişmanoğlu ve Prof. Dr. Haluk Akbaş ile birlikte gerçekleştirdikleri operasyonda hastada herhangi bir kesi yapılmadan, anjiografi eşliğinde, sol bacak damarından kapalı yöntem ile damar içine girdiklerini ifade etti. Damarın tıkanık olan bölgesinin aterektomi denilen yöntem ile temizlendiğini belirten Yrd. Doç. Dr. Karaca, temizlenen bölgeye stend konulan hastanın sağ bacak damarının tamamen açıldığının altını çizdi. Cerrahi işlem sonrası hastanın çok rahatladığını ifade eden öğretim üyesi, hastanın ikinci gününde taburcu edildiğini sözlerine ekledi.

Daha önce yapay damar ile baypass yöntemi kullanılarak tedavi edilen bu gruptaki hastalar, Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyeleri ameliyatsız anjioplasti yöntemleri ile tedavi edilmeye başlandı.

Üniversite Yönetiminin destekleri ve nastanenin özverili çalışmalarıyla Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, alanında bölgenin en iyisi olma hedefiyle sağlık hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Allah razı olsun.
mkmr - 7.9.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,32

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8