Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ KULUÇKA MERKEZİ KURDU
Kuluçka Merkezi’ne gelen iş fikirlerinden en iyi on tanesi seçilip, fikir sahiplerine eğitim verilerek hedeflerine daha kolay ulaşması sağlanacak.
Eğitim 2016.09.01 - 14:37:16

Düzce Teknopark bünyesinde kurulan Kuluçka Merkezi, kişisel ya da ekip halinde sunulacak iş fikirlerini kabul edecek.

 

İŞ FİKRİ OLAN HERKES BAŞVURABİLİR

Öğretim elemanları, öğrenciler ve yerel halktan, yani iş konusunda fikri olan ve bu fikri yatırıma dönüştürerek kazanç sağlamayı hedefleyen, herkesin kolayca başvurabileceği Kuluçka Merkezi, Kasım ayı içerisinde faaliyetlerine başlıyor. Kuluçka Merkezi’ne gelen iş fikirlerinden en iyi on tanesi seçilip, fikir sahiplerine, geleceğin girişimcilerine; başarılı bir işin nasıl kurulup yönetileceği, kamu hibe ve faizsiz kredi desteklerine (KOSGEB, TÜBİTAK vb.) ilişkin başvuruların nasıl yapılacağı gibi konularda eğitim verilerek girişimcilerin hedeflerine daha kolay ulaşması sağlanacak.

 

BİRÇOK KONUYU İNCELEMENİZ GEREKMİYOR

Düzce Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile Düzce Teknopark tarafından desteklenen Kuluçka Merkezi’nde Direktörlük görevini yürüten Elena Pallotta, “Günümüzde pek çok girişimci, fikirleri iyi olmadığı için değil, tecrübe ve yönlendirme eksikliğinden dolayı başarısız olmaktadır. Kuluçka Merkezimiz, iyi iş fikirleri olan insanların bu fikirlerini gerçek, karlı ve finansal yönden kendi kendine yeterli hale getirmelerine yardım edecektir. Bir düşünün, yeni bir uygulama tasarlama fikriniz var; ancak sadece bu uygulamaların geliştirilmesi onun başarılı bir işe dönüşmesi için yeterli değildir. Bunun bir başarı olarak adlandırılabilmesi için satış, pazarlama, finans ve daha birçok unsurun gerçekleştirilmesi gerekir. Biz de bu noktada destek sağlayarak Merkezimizde eğitim kazanan girişimcilere bunların nasıl yapılacağını anlatacağız” dedi.

 

FİKRİNİZ UZMANLARCA DESTEKLENECEK

Girişimcileri bire bir yönlendirecek olan mentörlerce desteklenecek eğitim dört ay sürecek. Bu dört ayın sonunda girişimciler iş fikirlerini, nihai hedefe ulaştırdıktan ve prototip üretimini tamamladıktan sonra Mart 2017 ortasında geniş bir katılımcı kitlesiyle gerçekleştirilecek Düzce Demo Günü’nde jüriye sunacaklar. Düzce Demo Günü’nde jüri üyelerinden geçer not alan fikir sahipleri, Kuluçka Programı’nın ikinci safhasına geçmiş olacaklar. Takip eden 12 aylık süre içerisinde girişimcilerin işlerini gerçek anlamda başlatabilmeleri, satış-pazarlama faaliyetleri ve “melek yatırımcı” destekleri için daha ileri düzeyde mentörlük ve destek alabilmelerinin de önü açılmış olacak.

Yeni kurulan şirketlerin yüzde 50’sinin dört yıl sonunda başarısızlığa uğradığını ve yapılan uluslararası araştırmalara göre kuluçka merkezlerinden geçen fikirlerin yüzde 87’sinin başarıya ulaştığını söyleyen Elena Pallotta, “Kuluçka merkezlerinden çıkan şirketlerin yüzde 84’ü yerel düzeyde faaliyetlerine devam etmektedirler. Nitekim şirketlerin yüksek devamlılık oranı, yükselen istihdam kapasitesi ve yaratılan vergi geliriyle bu şirketler, sadece kendilerine değil, aynı zamanda tüm yerel halka hizmet etmektedir. Ayrıca Kuluçka Merkezimiz, Düzce Teknopark’a aday potansiyel şirket sayısını da arttırmayı amaçlamaktadır.” diyerek Kuluçka Merkezi’nin Bölgesel katkılarının yanında yerel açıdan da çok önemli olduğunu vurguladı.

 

EKİP OLARAK DA BAŞVURABİLİRSİNİZ

Fikir sahibi kişilerin bireysel olarak başvurabilecekleri gibi ekip kurarak da başvurularını gerçekleştirebileceklerini söyleyen Pallotta, kurulacak ekibin üyelerinin, iş fikrinin gerektirdiği özelliklere ve kabiliyetlere sahip olup olmadıklarının göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtti. Ayrıca Elena Pallotta, başarıya ulaşması muhtemel veya anlam ifade edebilecek bir potansiyele sahip her türlü iş fikrinin değerlendirileceğini ve bu iş fikirlerinin de teknolojik tabanlı olmasına gerek olmadığını söyleyerek, uygulanabilir her sektör ve konudan fikirlerin Kuluçka Merkezimiz tarafından değerlendirileceğinin altını çizdi.

 

YENİLİKÇİ BİR FİKİR İŞİNİZİ BAŞARIYA ULAŞTIRACAK

Başarılı bir iş fikrinin müşterilere inovatif (yenilikçi) bir düşünceyle ulaştırılması gerektiğini söyleyen Pallotta, “Müşterilere yeni ve henüz olmayan, en azından var olan ürün ve hizmetlerden daha ucuz, daha iyi, daha hızlı ya da bunların hepsini içerisinde barındıran bir çalışma sunmalıyız ki; işimiz başarıya ulaşsın. İş fikrinin başarıya ulaşmasında önemli bir diğer nokta da üretilen fikirlerin az bir maliyetle test edilerek fikrin uygulanıp uygulanamayacağının öngörülebilmesi gerekmektedir.” dedi.

Düzenlenecek “Düzce Demo Günü” için kazananların faydalanabileceği, iş fikrinde kullanabileceği, ödüller sunabilecek sponsorluklar aradıklarını söyleyen Elena Pallotta, ücretsiz halkla ilişkiler hizmeti (PR), pazarlama danışmanlığı, web tasarımı, hukuk danışmanlığı ve ücretsiz bulut depolama alanı (freecloudstorage) gibi çalışmalar gerçekleştireceklerini ifade etti.

 

YEREL HALKA İLHAM DA VERMEK İSTİYORUZ

Son olarak yerel halka ilham verecek ve girişimcilik ruhunu besleyecek aktiviteler gerçekleştirmek istediklerini belirten Kuluçka Merkezi Direktörü Elena Pallotta, başarılı girişimcilerin Düzce’ye gelip hikayelerini anlattıkları bir etkinlik düzenlemeyi düşündüklerini ve bu şekilde insanları motive ederek iş fikri sahiplerine birer girişimci olma yolunda hız kazandırmış olacaklarını söyledi. Ayrıca Pallotta,  yerel girişimcileri destekleyecek “yerel melek” yatırımcıların ve bu tür ağların oluşabilmesine vesile olmayı amaçladıklarını ve iş fikri sahiplerinin başvurularını 1 Eylül - 31 Ekim tarihleri arasında, www.d-in81.com internet adresinden gerçekleştirebileceklerini dile getirerek sözlerini sonlandırdı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8