Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
SANAYİCİNİN EN BÜYÜK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
AK PARTİ İl Başkanı Hikmet Keskin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile birlikte OSB’lere ara eleman yetiştirecek Teknik Lise projelerinin olduğunu açıkladı.
Siyaset 2016.09.27 - 12:06:24

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, uzun bir aradan sonra basın mensupları ile bir araya gelerek hem Düzce gündemini değerlendirdi, hem de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Keskin, Düzceli’lik ruhu içinde hizmet ettiklerini kaydetti.

4 Ocak 2015 tarihinden itibaren Düzce’de siyasi bir birlik ve uyum içinde çalışmanın gösterilmesi düsturu ile hareket ettiklerini ve bu süre içinde de tüm kurumlar ve teşkilatlarla birlikte beraberlik içinde hizmet etme yarışı içinde olduklarının altını çizen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “Siyasete çıta atlatarak Düzce’mize hizmet etme amacındayız” dedi.

 

“ÖNCELİĞİ BİTMEYEN PROJELERE VERDİK”

Düzce’de uzun yıllardır bitirilemeyen sorunlara ve yatırımlara öncelik verdiklerini kaydeden İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Birlik ve beraberliğin olduğu sürece başarının geleceğini biliyorduk. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü, Milletvekillerimiz Fevai Arslan ve Ayşe Keşir ile birlikte tüm belediye başkanlarımız, teşkilatlarımızla bitirilmeyen projeleri tamamladık. Yeni Devlet Hastanemizi açtık. Kültür Merkezimiz de İl Belediye Başkanımız Mehmet Keleş’in üstün gayretleri ile Kurban Bayramında açtık. İş odaklı çalışıyoruz ve teşkilatlarımız da fitnelere mahal vermiyoruz. Başarının anahtarı uyumdur. OSB Bağlantısı ve Otogar ile ilgili de çalışmalarımız son noktaya geldi. Zemin ile ilgili bir sorun olduğundan biraz yavaş ilerliyor ve belirlenen tarihte bitecek” diye konuştu.

 

“REHABİLİTASYON MERKEZİ OLACAK” 

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, yeni devlet hastanesinin açılışının ardından boşta kalan Muncurlu Hastanesinin de rehabilitasyon merkezi olarak Düzcelilere hizmet etmesi için çalışma başlattıklarını kaydetti.

 

“ÖĞRENCİLERİN BARINMA SORUNU KALMADI”

Göreve geldikten sonra Kalıcı Konutlarda atıl durumda olan işyerlerinin yurt olması hayalinin gerçekleştiğine dikkat çeken Keskin, “ Şu anda 7500 öğrenci yurtlarımızda barınıyor. Bu sene hiçbir öğrencimiz dışarıda kalmayacak. Hatta yurtlarda açık var ve yedekte kalan öğrenciler bu boş yerlere geçecek. Bu sorunun çözülmesi bizim dönemimize nasip olduğu için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

 

“SANAYİMİZE KATKI SAĞLAYACAK”

Öte yandan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün Bilim ve Teknoloji Merkezin Düzce’ye getirilmesini sağladığını da kaydeden Keskin, “Bilim ve Teknoloji Merkezimiz sadece ilimize değil bölgeye hizmet edecektir. Bu merkez, hem üniversitemize, hem OSB’lere ve Teknopark’a da ar-ge çalışması yapacaktır. Ayrıca Teknopark ile ilgili de 30 Milyon TL yatırımı getirdik” dedi.

2015 tarihinde İl Özel İdaresine 130 Milyon TL yatırım getirdiklerini 2016 yılında da 40 Milyon TL yatırım getirdiklerinin altını çizen Keskin, PKK ve DAİŞ ile mücadeleden dolayı yatırımların doğudaki vatandaşlar için kaydırıldığını kaydetti.

 

“OSB’LERE YÖNELİK TEKNİK LİSE”

AK Parti Düzce Milletvekili ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile birlikte OSB’lere ara eleman yetiştirecek Teknik Lise projelerinin olduğunu belirten İl Başkanı Hikmet Keskin, “Bu lise, OSB’lerdeki iş kalitesini artıracak, ara eleman problemini rahatlatacak” dedi. Keskin, Kuzey Çevre Yolunun da Çilimli’den Gölyaka’ya bağlanacağını da söyledi.

 

“PROJE ÇALIŞTAYI YAPACAĞIZ”

Düzce’nin yıllardır özlemini çektiği Bakanlığın Dr. Faruk Özlü ile gerçekleştirildiğini belirten Keskin, “Bakanımız ve Milletvekillerimiz ile birlikte Düzce’ye yeni yatırımların gelmesi ve bu anlamda Düzce’deki tüm paydaşlarla ortak çalışma yürütmek istiyoruz. STK’larımızla, basın kuruluşlarımızla bir koordinasyon toplantısı yapacağız ve gelen projeleri Bakanımıza ve Milletvekillerimize sunacağız. Bu koordinasyon toplantısını önemsiyoruz” diye konuştu.

 

“DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİN”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 2023 hedeflerine şu anda mevcut olan AK Parti kadrolarının Düzcelilik ruhu ile taşıyacaklarını söyleyerek, “Çarşamba günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile birlikte tüm milletvekillerimiz, belediye başkanlarımızla birlikte koordinasyon toplantısı yapacağız. Birlik ve uyum içinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Sosyal Medyada çıkan her habere itibar etmemenizi rica ediyorum. Bazı dedikodulara inanmayın. Tüm teşkilatlarımızla belediye başkanlarımızın arkasındayız. Uyum içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Belediye Başkanlarımız, alt yapı çalışmalarını sürdürüyorlar. Alt yapı bitmeden üst yapıya geçemeyiz. Göz boyama gibi bir anlayış içinde olamayız. Dolayısıyla vatandaşlarımızın da bu konuda başkanlarımıza hak vermelerini istirham ediyorum. İller Bankasından tüm belediyelerimize 130 Milyon TL aldığımızı yeniden belirtmek istiyorum” dedi. Keskin, Baja Rallisinin de turizm açısından çok önemli olduğunu belirterek Düzce’nin tüm ilçeleriyle dünyaya tanıtıldığını kaydetti.

 

“KÖTÜ NİYETLİLERLE MÜCADELE EDERİM”

Hizmet etme noktasında eksikliklerin olabileceğini kaydeden Keskin, “Dedikodularla değil işle gündeme gelmek istiyoruz. Eksiklerimiz olabilir. Herkese iyi niyetle yaklaşıyorum ancak kötü niyetli yaklaşanlarla da mücadele ederim. Birlik ve beraberliğimize zarar verecek hiçbir şeye izin vermem” ifadelerinde bulundu.  

 

“HUKUK KONUSUNDA MÜDAHİL OLMA DURUMUMUZ YOK”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, hukuksal bir süreç işleyen tutuklamalarda ya da açığa alınmalarda AK Partinin hiçbir şekilde dahlinin olmadığının altını çizerek, “Bazı sosyal medyada ya da basın organlarında çıkan dedikodu haberleri doğru değil. Hukuksal sürece müdahil olma gibi bir durumumuz olamaz. Bu konuya açıklık getirmek ve istiyorum ve bu söylemlerde bulunanlar bundan vazgeçsinler” şeklinde konuştu.

 

“ÖĞRENCİLER MAĞDUR EDİLMEYECEK”

Akçakoca’da yaşanan Sosyal Bilimler Lisesi ve İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin karşı karşıya getirilmek istendiğine dikkat çeken İl Başkanı Hikmet Keskin, sağlık ve eğitim konusunda büyük yatırımların yapıldığına dikkat çekti. Keskin, “Sosyal Bilimler Lisesindeki öğrencilerimiz de İmam Hatip Lisesindeki öğrencilerimiz de bizim çocuklarımız. Bu konuda kişileştirme ya da birilerinin üzerine yıkılmasını doğru bulmuyorum. Öğrencilerimizi birbirinden ayıramayız” dedi.

 

“DOĞALGAZ KULLANIMINI ARTIRACAĞIZ”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, hava kirliliği konusuna da değinerek, yüzde 80 oranındaki doğalgaz kullanımını herkese yaymak istediklerini söyledi. Keskin, katı atık tesisi ile ilgili olarak da ciddi bir çalışma içinde olduklarını yineleyerek Çarşamba günü yapılacak olan koordinasyon toplantısının gündem maddesi içinde yer aldığını belirtti.

 

“KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, kasım ayı itibariyle kongre sürecinin de başlayacağını belirterek, “Kongrelerimizle birlikte daha güçlü bir parti olacağız” dedi.

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8