Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ARICILIK PROGRAMI ÖĞRENCİLERİNE ÖNEMLİ İMKANLAR SUNUYOR
Arıcılık Bölümü’nde eğitim gören öğrencilere ücretsiz barınma, ücretsiz kahvaltı ve yemek olanağı ile burs imkanı sağlanıyor.
Eğitim 2016.11.05 - 16:44:38

DÜZCE Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, bu yıl ilk kez öğrenci kabul eden Arıcılık Bölümü ile ilgili bilgiler vererek,bölümün öğrencilerine sunduğu sosyal, ekonomik ve akademik imkanlar hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Düzce Üniversitesi Arıcılık Bölümü’nde eğitim gören öğrencilere Yığılca Belediyesi tarafından ücretsiz barınma imkanı verildiğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, Yığılca Kaymakamlığı’nın ise bölüm öğrencilerine yönelik ücretsiz kahvaltı ve yemek olanağı ile burs imkanı sağladığına dikkat çekti.

Bu sosyal avantajların yanı sıra DAGEM’in öğrencilere serbest zamanlarında teorik bilgilerini uygulamaya dökme fırsatını sunduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Kekeçoğlu, hazırlanan fiziksel ve sosyal yaşam alanlarının öğrencilerin serbest zamanlarını en verimli şekilde değerlendirmelerini de sağladığını sözlerine ekledi.

Düzce Üniversitesi Arıcılık Programını tercih eden öğrencilerin diğer üniversitelerin arıcılık programlarındaki öğrencilere göre daha şanslı olduğunu dile getiren Merkez MüdürüKekeçoğlu, “Arıcılık Programı yeni kurulmasına rağmen Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi, deneyimli öğretim kadrosuyla 6 yıllık bir geçmişe sahiptir. Arıcılık Programı için uygulama alanı olarak kullanılan DAGEM’de son model arıcılık cihaz ve malzemeleri ile modern arıcılık teknikleri kullanılarak uygulamalı eğitimler yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

Arıcılık programından mezun olacak öğrencilerin öncelikli olarak kendi işlerini kurmaları ve girişimci olmaları yönünde desteklendiğini ve özel sektörde iş sahibi olabilmeleri amacıyla girişimcilik dersleri verildiğini söyleyen Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, DAGEM’in özel sektörle işbirlikleri sayesinde öğrencilerin bal fabrikaları, arı ürünleri ile ilgili marketler veya arı çiftlikleri gibi farklı sektörde istihdam edilebildiğinin altını çizdi.

Mezun öğrencilerin devlet üniversitelerinin Arıcılık Araştırma Merkezlerinde ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Arıcılık Araştırma Enstitülerinde iş bulabileceğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, öğrencilerin iki yıllık arıcılık programından mezun olduktan sonra Ziraat Fakültelerinin Zootekni Bölümlerine dikey geçiş yaparak dört yıllık üniversite mezunu olabileceğini ve yüksek lisans ve doktora ile akademik kariyerlerine devam edebileceklerini söyledi.

Konu ile ilgili görüşlerini paylaşan Arıcılık Programı öğrencileri, bilimsel bir şekilde arı ve arı ürünleri üreterek ülkemize faydalı olmak istediklerini dile getirdiler. Kendi işlerinin patronu olmayı hedeflediklerini belirten öğrenciler, Yığılca’nın kendine has bir arı ırkı olduğuna vurgu yaparak bu nedenle Yığılca’da kurulan Arıcılık Programını tercih ettiklerini söylediler. Öğretim üyeleriyle iletişimlerinin çok iyi olduğunu belirten öğrenciler, kendileriyle yakından ilgilenen Düzce Üniversitesi’ne ve destek olan kurumlara teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade ettiler.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8