Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR
İNOVASYONU, pazarda başarılı olan bir buluş şeklinde tanımlayan davetli konuşmacı Doğan Taşkent, bilgi birikimi, araç ve pazar bilgisi olmadan inovasyonun başarıya ulaşamayacağını ifade etti.
Gündem 2017.-1.1- - 18:44:29

DÜZCE Üniversitesi, Düzce Teknopark, Düzce Teknoloji Transfer Ofisi ve Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi işbirliğiyle organize edilen “Global Girişimcilik Haftası 2016” etkinlikleri düzenlenen panellerle devam ediyor.

Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliklerin ikinci gününe; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, Düzce Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Dr. Aslı Astarcı, Kuluçka Merkezi Direktörü Elena Palotta ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Program, davetli konuşmacı Doğan Taşkent’in “TTH Projesi: Teknoloji Yaşam Döngüsü ve Ticarileşme” konulu sunumuyla başladı. İnovasyonu, pazarda başarılı olan bir buluş şeklinde tanımlayan Doğan Taşkent, bilgi birikimi, araç ve pazar bilgisi olmadan inovasyonun başarıya ulaşamayacağını ifade etti. Teknoloji yaşam döngüsünden bahseden ve teknoloji geliştirme için sağlanan finansal destekler hakkında bilgiler veren davetli konuşmacı, girişimci türleri ve Türkiye’deki teknoloji transfer ofislerinin yapısıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Program, Telos Angels’dan Ayşe Topçu’nun “İnovasyon ve Girişimcilik” konulu sunumuyla devam etti. Girişimcilik konusunda öğrencileri cesaretlendirmek ve ben de yapabilirim duygusunu geliştirmek için etkinlikte yer aldığını belirten Ayşe Topçu; bir buluşu veya yenilikçi bir fikri başarılı ve karlı bir işe dönüştürmenin inovasyon olarak değerlendirildiğini söyledi. Tüm değişimlerin inovasyon için fırsat sunduğunu dile getiren Topçu, inovasyonun üretim maliyetlerini düşürebildiğini, yeni pazarlar inşa edebildiğini ve rekabet gücünü artırabildiğini sözlerine ekledi. İnovasyonun, temel, radikal ve çığır açıcı olmak üzere üç türü olduğunu ifade eden davetli konuşmacı, konuyu örnekler eşliğinde açıkladı. Fark yaratmak için liderlik, iç görü ve doğru ticari faaliyetin önemine değinen Ayşe Topçu, liderliğin iyi bir planlamadan geçtiğini söyleyerek tutkunun, insanların başarıya ulaşması için önemli etkenlerin başında geldiği sözleriyle sunumunu noktaladı.

“Global Girişimcilik Haftası 2016” etkinliklerinin ikinci günü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç’in konuşmacılara teşekkür belgelerini takdim etmesinin ardından sona erdi. Global Girişimcilik Haftası 2016, üçüncü ve dördüncü gün etkinlikleriyle devam edecek.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
inovasyon, ticari ve kâr amaçlı yeniliktir. ar-ge ve inovasyon tek başına yeterli değildir. esas önemli olan konu bir projenin ticarileştirilmesidir. Ticarileştirme için, pazar araştırmasından finansmana, seri üretimden servis ağına, marka oluşturmadan müşteri memnuniyetine, kamu desteğinden finans yönetimine kadar çok sayıda alanda eşgüdümlü-entegre çalışmalar gereklidir. aksi durumda ar-ge ve inovasyon tozlu raflarda kalır.
Muzaffer Çabukoğlu - 18.11.2016

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,13

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8