Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Rektör TRT Haber kanalına canlı yayın konuğu olarak katıldı
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, TRT Haber kanalında yayınlanan Ekonomi 7/24 programına canlı yayın konuğu olarak katıldı.
Eğitim 2019.-1.1- - 12:50:08
 
 
 
Programı sunan ekonomist Necmettin Batırel’in sorularını yanıtlayan Rektör, her şehirde üniversite kurulmasını önemsediğini ifade ederek her gencin yükseköğretim görme hakkına sahip olduğunu dile getirdi.
Düzce’nin üniversite şehri olma yolunda hızla ilerlediğini söyleyen Rektör Çakar, Düzce Üniversitesi'nin 10 yıllık bir üniversite olmasına rağmen doğru büyümeyle 30 bine yakın öğrenci sayısına ulaştığını belirterek sayıdan çok nitelikli öğrenci yetiştirmenin daha önemli olduğunu vurguladı.
Kaliteye her zaman önem verdiklerini söyleyen Çakar, Düzce Üniversitesi'nin kalite açısından devlet üniversiteleri arasında Yükseköğretim Kurulu’nun dış değerlendirmeye tabi tuttuğu ilk üniversite olmasının da gururunu yaşadıklarını ifade etti.
İlk kez hayata geçirilen Açık Kapı Uygulamasıyla her ayın ilk Pazartesi günü üniversite mensuplarıyla birlikte öğrencileri de kabul ettiklerini belirten Rektör Çakar, gençlerin kendini iyi ifade ettiğini söyledi. Bu durumun umut vadettiğini dile getiren Çakar, gençlerdeki özgüvenden memnuniyet duyduğunu ancak bazı gençlerde hak edilmemiş özgüven sorunu olduğuna dikkat çekti. 15 Temmuz sürecine de değinen Rektör, gençlerin bu süreçte çok gayretli olduklarını gözlemlediğini sözlerine ekledi.
Teorik bilgi kadar uygulamayı da önemsediklerinden söz eden Çakar, Teknoloji Fakültesinde uygulanan iş yeri eğitimiyle mühendislik öğrencilerinin 6-7 ay arasında sahada uygulama gördüklerini dile getirdi. Düzce Üniversitesi'nin bölgenin ihtiyaçlarına yönelik Sokmayan Arı Projesi, Fındık Kabuğundan Ekolojik Boya Üretimi projesi gibi patenti alınmış çalışmaları olduğuna vurgu yaptı.
Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” projesi kapsamında özel olarak teşvik edilecek ve desteklenecek beş üniversite arasına girme başarısı gösteren üniversitenin, sağlık ve çevre alanında çalışmalara başladığına dikkat çeken Rektör, projeyle ilgili sivil toplum kuruluşlarından destek alacaklarını, sağlık ve çevre projesinin stratejik odaklarını belirleyeceklerini söyledi. Bölgesel aktörleri bu sürecin içine dahil etmek istediklerinin altını çizen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bu işbirliğiyle bölgesel kalkınmaya destek olacaklarını ifade ederek sözlerini sonlandırdı.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8