Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
FARUK ÖZLÜ'DEN DOLAR TALİMATI
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Biz de kamu kurumu olarak vatandaşlarımız gibi böyle bir dönemde elimizdeki doları bozdurup Türk lirasına çevirerek milli paramıza sahip çıkıyoruz" dedi.
Gündem 2010.-1.2- - 14:51:59

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bakanlık ve bağlı kuruluşların ellerindeki döviz birikimini TL'ye çevirmesi için bizzat talimat verdiğini belirterek, “Vatandaşlarımız gibi elimizdeki doları bozdurup Türk lirasına çevirerek milli paramıza sahip çıkıyoruz. Döviz kurları üzerinden Türkiye'ye operasyon yapılmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Özlü, hükümet olarak iş ve yatırım ortamını iyileştireceklerini dile getirerek, nitelikli yatırımlara yönelik teşvikleri daha etkin hale getireceklerini, Ar-Ge ve yenilik ekosistemini sürekli güçlendireceklerini vurguladı.

Özlü, kamu desteklerinin de etkisiyle, Ar-Ge ve inovasyon kültürünün her geçen gün geliştiğini belirterek, Ar-Ge harcamalarının sürekli arttığını, bu alanda çok sayıda projenin hayata geçtiğini, artık bu birikimin ticarileşme konusuna da yansıması gerektiğini anlattı.

Bakan Özlü, Ar-Ge projelerinin artık patentlere ve ürünlere dönüştürülmesi gerektiğinin altını çizdi.

 

“TÜRKİYE'YE OPERASYON YAPILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Özlü, ekonomide, konjonktürel olarak zorlu bir dönemden geçtiklerini ifade ederek, şu değerlendirmelerde bulundu: “Milletimiz, bu konuda yine büyük bir destana imza attı ve atıyor. İnsanlarımız, Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla dövizlerini bozdurmaya başladılar. Bu millet, gerçekten de her şeyin en iyisini hak ediyor. Bu millete bir vefa borcumuz var.

Biz de hükümet olarak, bu borcu ödemek için ne gerekiyorsa yapacağız ve yapıyoruz. Bizzat talimat verdim; gerek bakanlığımız ve gerekse bize bağlı TSE, KOSGEB, TÜBİTAK gibi kuruluşlarımız ellerindeki döviz birikimini TL'ye çevirdi, çeviriyor. Biz de kamu kurumu olarak vatandaşlarımız gibi böyle bir dönemde elimizdeki doları bozdurup Türk lirasına çevirerek milli paramıza sahip çıkıyoruz. Döviz kurları üzerinden Türkiye'ye operasyon yapılmasına müsaade etmeyeceğiz.”

 

"İŞ DÜNYAMIZIN İHTİYAÇ DUYDUĞU REFORMLARI HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

Özlü, yatırım ve ticaret altyapısını güçlendireceklerini belirterek, “Ekonominin, özellikle iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu reformları hayata geçireceğiz” dedi.

Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı'nın kısa zaman içinde yasalaşacağını, TÜBİTAK'ın özel sektöre daha fazla destek olacak ve rehberlik edecek şekilde yeniden yapılandırılacağını dile getiren Özlü, geleceğe damga vuracak olan 4. Sanayi Devrimi'yle ilgili bir platform oluşturacaklarını aktardı.

Özlü, iş dünyasının ve sanayicilerin de bu konularda gereğini yapacağına, ülkeyi kalkındıracağına, ülke insanına iş ve ekmek kapısı olacak yatırımlara ara vermeden devam edeceklerine inandığını sözlerine ekledi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8