Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
YILIN KİŞİSİ 2016 : GÜLŞAH DÜZGÜN
Milli sporcumuz Gülşah Düzgün, Düzce Postası Gazetesinin her yıl düzenlediği yılın kişisi anketinde en çok oyu alarak 2016'nın “Yılın Kişisi” seçildi.
Ünlü Düzce'liler 2017.01.02 - 09:29:17

 

Gülşah Düzgün, Goalball Kadın Milli Takımı ile birlikte Paralimpik Oyunları tarihinde Türkiye’ye ilk altın madalyayı kazandırmasından ötürü Düzce Postası'nca yılın kişisi adayları arasında gösterilmişti..

 

Düzgün, Brezilya'da  gerçekleştiren Rio Paralimpik Oyunlarında Goalball Kadın Milli Takımı, takım sporlarındaki ilk altın madalyayı kazanarak tarihe geçti.

 

Türkiye'yi 2016 Paralimpik Oyunları'nda temsil eden Düzceli görme engelli Gülşah Düzgün, takım arkadaşları ile engelleri aşarak altın madalyanın sahibi oldu. Gülşah Düzgün kazandığı bu başarı ile Düzce Postası tarafından “Yılın Kişisi” adayları arasında yer aldı ve okurlarımız tarafından en çok oyu alarak “Yılın Kişisi” seçildi.

 

10 yıldır goalball oynayan Görme Engelli Milli Sporcumuz Gülşah Düzgün, engellilerin imkan verildiği zaman neler yapabileceğini ispatladı. Brezilya’da aldığı altın madalya ile hem ailesine, hem ilimize, hem de ülkemize büyük bir gurur ve mutluluk yaşattı.

 

9 YILDIR MİLLİ

 

Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümünden mezun olan Gülşah Düzgün, beden eğitimi öğretmenlerinin yönlendirmesiyle goalballa başladığını, önce okul takımına, sonra kulübe, ardından da milli takıma seçildiğini ifade etti. Goalball ile 10 yıldır uğraştığını, 9 yıldır da milli takımda yer aldığını dile getiren Düzgün, “Goalball görme engellilerin ata sporu. Az görenler ve hiç görmeyenler oynayabiliyor. Allah bize, Cumhuriyet tarihinde bir ilk olmayı nasip etti. Rio’ya gitmeden önce çok yoğun bir şekilde antrenman yaptık. Derece ile bitireceğimizi düşünüyorduk. Ama herkesi ezerek şampiyon olmamız ayrı bir güzel oldu” dedi.

 

Başarılarıdan ötürü Düzce Postası tarafından aday gösterildiği ankette 3605 oy alan Gülşah Düzgün  diğer adayları geride bırakıp Yılın Kişisi oldu..

 

 

YILIN KİŞİSİ ANKETİNDE GÜLŞAH DÜZGÜN'DEN SONRA EN ÇOK OYU ALAN İLK BEŞ ADAY   

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Yurekten tebrikler Gülşah.. Paralimpik alandaki bu başarın, ülkem, şehrim adina gurur verici.. Yolun da, bahtin da yuregin kadar açık olsun.. :)
Ayşe ARSLAN - 2.1.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,91

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8