Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE'DE ÖĞRENCİLER KARNE ALDI
Vali Zülkif Dağlı öğrencilere karne dağıttı.
Gündem 2017.01.02 - 15:01:27

DÜZCE’DE 2016-2017 eğitim yılında 70 bine yakın öğrenci için ilk yarı tatil zili çaldı. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler bugün karne aldı. Vali Zülkif Dağlı, 23 Nisan İlkokulunda düzenlenen karne törenine katıldı.

Tümyurtta olduğu gibi Düzce'de de öğrenciler yarıyıl tatiline girdi. Düzce'de bugün, 300 okulda 68 bin 954 öğrenci karne alarak ilk dönemi bitirdi.

Binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren yarıyıl tatili 2016-2017 eğitim öğretim yılında 16 gün sürecek. Öğrenciler 6 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak.

Sömestr tatilinin 16 gün gibi kısa bir süre olması bile öğrencilere tatilin keyfini yaşatacak gibi gözüküyor. Derslerinde başarılı olan öğrenciler sevinç yaşarken karnesinde kırık not olan öğrenciler ise tatile biraz buruk girecek. Başarılı olan veya olmayan öğrencinin en büyük desteği ise bu noktada aileleri olacak.

Vali Zülkif Dağlı İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ile birlikte 23 Nisan İlkokulunda düzenlenen törene katıldı. Öğrencilere karnelerini veren Vali Dağlı velilere de tavsiyelerde bulundu.

Vali Dağlı, “Karnelere baktım çocuklarımız gayet başarılı. Öğrencilerimiz 15 gün güzel bir tatil yapsınlar. Kendilerini yormasınlar ama arada küçük küçük kitaplar da okuyabilirler. Çocuklarımız çok fazla sıkmayalım. Doğal hallerine bırakalım, biraz kafalarını dinlesinler, rahatlasınlar. 15 gün sonra daha zinde, daha berrak bir şekilde sıralarına gelmiş olacaklar" dedi.

 

VALİ DAĞLI: KARNE KİŞİLİK VE ZEKANIN GÖSTERGESİ DEĞİLDİR

 

Vali Zülkif Dağlı, 2016-2017 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi nedeniyle yayınladığı mesajında öğrenci, öğretmen ve velilere seslendi.

Düzce’de 300 okulda 68 bin 954 öğrencinin karne aldığını dile getiren Dağlı, “Yorucu bir yarı dönem geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi

Öğrencilere seslenen Vali Dağlı karnenin zekayı kategorize eden bir gösterge olmadığına dikkat çekerek “Birinci dönem çalışmalarınızın karşılığı olan karnelerinizi aldınız. Karnelerini alan bütün öğrencileri gayretlerinden dolayı kutluyor, karnenizdeki notlar ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hep diri tutmanızı diliyorum. Karne; eğitim-öğretim ortamlarında bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Kat’i suretle kişiliğinizi, zekanızı kategorize eden bir gösterge değildir. Zayıf ve güçlü yönlerinizi analiz etmeniz, eğer varsa eksikliklerinizi fark etmeniz ve bir dahaki dönem için tedbirler almanız adına bir imkandır” dedi.

 

“KARNEDEKİ NOT EĞİTİMDEKİ ÇABAYI GÖSTERİR”

Velilere de tavsiyelerde bulunan Vali Dağlı, yarıyıl tatilinin kaliteli zaman geçirmek için bir fırsat olduğunu belirterek “Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Karne, çocuğunuzun ne kadar zeki olup olmadığının bir göstergesi değildir. Çocuğun, eğitim dönemi boyunca öğretilen konuları ne kadar öğrenip, öğrenemediğini gösterir. Karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarını gösterir.

Yarıyıl tatili, ailece kaliteli zaman geçirmek için önemli bir fırsattır. Tüm aile bireyleri ile yapılacak geziler, aktiviteler, akrabalar ile görüşmeler çocuğun motivasyonunu arttıracaktır. Çocuğunuza özel zamanlar oluşturmak, anne baba olarak çocuğunuz ile kurduğunuz bağı geliştirecek ve özgüveninde olumlu etkilerin görülmesine vesile olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

“ÖĞRETMENLER KAŞİF OLMALI”

“Öğretmenlerin cevheri otaya çıkartmada ve işlemede bir kaşif olmalıdır” diyen Vali Dağlı sözlerine şöyle devam etti: “Çocuğun yetişmesinde sırayla, Anne; evladın edep ve terbiyedeki göstergesi, Baba; çocuğun eğitimiyle yakından ilgilenen, hedefini tayin etmesinde yardımcı olan desteği, Toplum; sevgide saygıda, ilimde, dürüstlükte, terbiyede eksikliklerini gideren yardımcısı, Öğretmenler; cevheri otaya çıkartmada ve işlemede bir kâşif olmalıdır. Bu cevherleri vatanına, milletine ve devletine sadık, aklı hür, vicdanı hür bireyler olarak yetiştirmek için göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, bütün öğretmen ve öğrencilerimize aileleriyle birlikte huzur dolu bir yarıyıl tatili diliyorum.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8