Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AKÇAKOCA’DA 3. AÇIK KAPI GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Şeffaf ve katılımcı bir yönetim kültürü oluşturabilmek amacıyla Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından Düzce Üniversitesi’nde ilk kez hayata geçirilen “Açık Kapı Uygulaması, Akçakoca Yerleşkesinde de üniversite mensuplarından yoğun ilgi görmeye devam ediyor.
Eğitim 2017.02.15 - 09:51:41

Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zafer Akbaş ile Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu tarafından gerçekleştirilen 3. Açık Kapı Gününde, akademik ve idari personeller ile öğrencilerbaşta olmak üzere tüm mensuplar, üniversiteyle ilgili düşüncelerini, gözlemlerini, tespitlerini, eleştirilerini ve önerilerini paylaştı.

Açık Kapı Gününde Doç. Dr. Zafer Akbaş; Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’ten Mevlana Değişim Programı kapsamında Yüksekokulagelenve bahar döneminde eğitimine devam edecek olan CarkınAdılbekova ile 2015-2016 Akademik Yılı’nda Manas Üniversitesi’nde yine Mevlana Değişim Programı kapsamında iki dönem bulunan Yüksekokul öğrencisi Akif Korkmaz’ı makamında kabul etti.

Düzce Üniversitesi’ne ve Akçakoca Yerleşkesine dünyanın birçok ülkesinden eğitim almak üzere gelen yabancı öğrencilerin varlığından gurur duyduklarını ifade eden Doç. Dr. Akbaş, Avrupa'dan olduğu kadar Türki Cumhuriyetlerdende gelen öğrencilerinYüksekokullarından çok güzel anılarla ayrıldıklarınıve bazı öğrencilerin lisansüstü eğitimlerine devam etme arzusunda olduklarını dile getirdi.Doç. Dr. Zafer Akbaş, öğrenci ve personel değişim programlarının,yükseköğretim kurumlarının uluslararasılaşmasında çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizdi.

Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu ise öğretim elemanlarını makamında ağırladı.Yapılan karşılıklı görüşmelerde, öğrencilerin yapabileceği staj yerleri konusu ön plana çıktı. Staj sürecinin özel sektörde kalifiye insan gücünün oluşması açısından önemine dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Faikoğlu, staj yapan öğrencilerden alınan geri bildirimlerin, Yüksekokul Yönetimi ve akademisyenleri tarafından titizlikledeğerlendirildiğini ve müfredatların bu maksatla güncellendiğini ifade etti.

Nitelikli insan gücünün Ülkemizin ve Bölgenin kalkınmasındaki önemine de değinen Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, Yüksekokullarının sektördeki nitelikli ara eleman ihtiyacını karşıladığını ve bu durumdan da memnuniyet duyduklarını sözlerine ekledi.

Düzce Üniversitesi’nin, girişimcilik, yenilikçilik ve işbirlikçilik konularında öğrencilerde farkındalık ve farklılık oluşturduğunun altını çizen Faikoğlu, özgüvenli, kararlı ve girişimci nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti.  Düzce Üniversitesi’nde bu önemli misyonları tüm öğrencilere yayacak, genç, dinamik ve akademik alt yapının bulunduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, özel sektörle beraber hareket etmeye hazır olduklarını, bu konuda öğrencilerin ve akademik kadroların donanımlı ve istekli olduklarını vurguladı.

 3. Akçakoca Açık Kapı Günü etkinliği,başarı ve iyi niyet temennilerinin paylaşılmasıyla sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8