Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AKÇAKOCA’NIN İÇMESUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Akçakoca’nın 2050 yılına kadar olan içmesuyu ihtiyacını garanti altına alacak baraj çalışmaları kapsamında, isale hattı tamamlandı.
Gündem 2017.02.28 - 14:38:28

ORMAN ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşası devam eden ve Akçakoca’nın 2050 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacını garanti altına alacak Akçakoca İçme suyu Projesi kapsamındaki isale hattı tamamlandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ülkemizdeki bütün şehirlerin gelecekteki içme suyu ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak içmesuyu projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bu çerçevede çalışmaları devam eden ve Akçakoca’nın 2050 yılına kadar olan içmesuyu ihtiyacını karşılayacak Akçakoca İçmesuyu Projesi’nde önemli bir eşik daha aşıldı. Proje kapsamında yer alan Akçakoca Barajı’nın ardından suyu iletecek isale hattı da tamamlandı.

 

AKÇAKOCA İÇMESUYU PROJESİ’NİN YATIRIM BEDELİ 46 MİLYON 592 BİN LİRA

Batı Karadeniz’in incisi Akçakoca’nın tarihi ve turistik öneme sahip olduğunu belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bu güzel ilçemizin uzun vadede içmesuyu problemini ortadan kaldırmak üzere dev tesisler kuruyoruz. Toplam maliyeti 46 milyon 592 bin lira olan Akçakoca İçmesuyu Projesi çerçevesinde yapımına 2013 yılında başladığımız Akçakoca Barajı’nı 2016 yılında tamamlayarak su tutmuştuk. 22,3 milyon lira yatırım bedeli ile tamamladığımız bu baraj temelden 66 metre yüksekliğe 1,86 milyon metreküp su depolama hacmine sahip bulunuyor” diye konuştu.

 

İSALE HATTININ UZUNLUĞU 7 KM

Akçakoca Barajı’nda depolanan ham suyu arıtma tesisine iletecek isale hattını tamamladıklarını ve önemli bir eşiği daha geçtiklerini belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Saniyede 302 litre su taşıma kapasiteli ve yaklaşık 7 km uzunluğundaki boru hattının çalışmalarına 2015 yılı içerisinde başladık ve 2016 yılında tamamladık. Bu tesisle Akçakoca Barajında depolanan yıllık 5,05 milyon metreküp ham suyu arıtma tesisine ileteceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

 

ARITMA TESİSİNİN İNŞASI DEVAM EDİYOR

 Akçakoca Barajı İçmesuyu Arıtma Tesisinin yapımının devam ettiğini de vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu  “Günlük 26 bin metreküp arıtma kapasitesine sahip modern arıtma tesisi ile Akçakoca’ya dünya standartlarında temiz su sağlayacağız. Ağustos 2016’da inşasına başladığımız ve 20,4 milyon lira yatırım bedelli arıtma tesisini Ağustos 2018’de tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8