Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ İRAN'A GİTTİ
Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Türkiye ve Düzce Üniversitesi'ni anlattı.
Gündem 2017.04.25 - 11:00:19

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen “2nd International Congress on Women’s Role in Society & Family’s Health” (Kadının Toplum ve Aile Sağlındaki Rolü) başlıklı kongreye davetli konuşmacı olarak katıldı.

Tahran’daki Alzahra Üniversitesi’nde iki gün süresince gerçekleştirilen kongrede, “Woman and Spiritual Health”, “Women and Social Health”, “Woman and Physical Health” ve “Woman and Mental Health” başlıklarında kadınların toplum içerisindeki statülerine ilişkin çeşitli oturumlar gerçekleştirildi.

Kongrenin davetli konuşmacılarından olan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Kadının Toplum ve Aile Sağlındaki Rolü” başlıklı uluslararası kongre vesilesi ile Tahran’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ve heyecanı ifade ederek sözlerine başladı.

Türkiye’nin üç kıtanın birleştiği, zengin yeraltı kaynaklarının bulunduğu bir bölgede yer aldığını belirten Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Türkiye’nin; devamlı yenilenen dünya politikası ve ekonomisinde coğrafi konumunun kendisine sağladığı rolü, dikkatli ve akılcı politikalarla daha da geliştirerek bölgenin ve dünyanın saygın ülkeleri arasına girmeyi başardığını söyledi.

Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Demokratik bir İslam ülkesi olan Türkiye; hızla gelişen, kentleşen, dünya ile ekonomik ve kültürel bütünleşmesini sürdüren ve sürekli büyüyen 80 milyonluk çok ciddi bir nüfusa sahip güçlü bir ülkedir. Ülkemizde özellikle son 15 yılda ekonomik olarak büyük bir atılım gerçekleşmiştir. 2002 yılında Türkiye’nin dünya genelinde 184 milyar dolarlık GSYİH ile 25. sırada, Avrupa genelinde ise 14. sırada olduğu görülmektedir. 2016 yılında  ise, IMF’nin (Uluslararası Para Fonu) yayımladığı en güncel rapora göre Türkiye, ekonomik büyüklük olarak dünya genelinde 18. Avrupa genelinde ise 8. ülke olarak görünmektedir” şeklinde konuştu.

Kadınların ekonomik, sosyal ve siyasal hayata katılımlarının önemli olduğu belirten ve bu konuyla ilgili çeşitli istatistikler paylaşan Prof. Dr. Çakar, Düzce Üniversitesi’nin 2012 yılından bu güne akademisyen kadınların yöneticilik programlarına aday olmasını sağlamayı ve yöneticilik sürecinde de kadınların liderlik yeteneklerini geliştirmeyi amaçladığını dile getirdi. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “30 bin öğrencimiz, 2 bin 500 personelimiz ve 14 fakülteyi de içeren 40’a yakın birimimiz ile ülkemizin; girişimci, 2000 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri sıralamasında ilk sırda yer alan, dinamik ve genç bir üniversitesi olarak, her tür akademik, sosyal ve kültürel işbirliğine hazır olduğumuzu ifade etmek isterim” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8