Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
CHP'Lİ TANAL MECLİS'TE DÜZCE'Yİ KONUŞTU
Siyaset 2017.05.03 - 15:08:57

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM’de gündem dışı söz alarak, Düzce’nin sorunlarını dile getirdi.

Belediye’deki atamalara dikkat çeken Tanal, “Düzce’de bir siyasal yağmacılık ve ganimet söz konusu. Belediyedeki tüm atamaların hepsinde, eş dost kayırmacılık var. Siyasi iktidarın kendi partisi değil, eşine dostuna bir kayırmacılık var. Liyakat esasları terk edilmiş durumda” dedi.

Derdin Köyü’nde HES sonrası yaşanan mağduriyete de değinen Tanal, “Düzce’de adeta bir cennet, Derdin Köyü var. Derdin Köyü’nde termal ve yayla turizmi ile ayakta kalan mütevazi köylü bununla geçimini sağlarken, HES projesi nedeniyle Derdin Köyü’nün başına adeta dert açtınız, dertlerini artırdınız. Derdin Köyü’nün yolu yok. Yolları yapılmadığı için, çocukları okula gidecekleri zaman gerek heyelan ve gerekse çamur nedeniyle gidemiyor. Derdin Köyü’nün tüm vatandaşları mağdur” dedi.

Çilimli’de vatandaşların 17.00’den sonra hastalandığı zaman iğne yapacak doktor ve hemşire bulunmadığını ifade eden Tanal, Düzce’de ruhsatı olmayan eğitim kurumlarının faaliyetlerini sürdürdüğünü ve denetimlerinin yapılmadığını iddia etti.

Düzce terminaline yağmur yağınca su bastığını ve Akçakoca’ya planlanan Fen Lisesi’nin halen yapılmadığını belirten Milletvekili Tanal, sorunları şöyle sıraladı: “Yığılca’da çimento fabrikası çevrede büyük sıkıntılar yaratmakta. Turistik yerlerin tabelaları yapılmadı.

Kaynaşlı’da otopark yok, kütüphane yok, doktor yok. Nüfusu 13 bin adliyesi yok, noteri yok. Nüfusu Kaynaşlı’dan küçük olan yerlerin hem adliyesi, hem noteri var. Kaynaşlı’da çöp sorunu var. Bölgede bulunan tüm muhtarların oraya çöp depolama alanı yapılması ile ilgili büyük bir talep ve isteği var.

Gümüşova’nın Soğuksu Köyü ile Çaybükü Köyü’nün karşısında bir E-5 yolu geçer. Sürekli trafik kazaları yaşanır. Burada alt geçit, üst geçit, kavşak yok, ışıklandırmalar yok. Vatandaşlarımız burada ölüm tehditleri ile karşı karşıya.

Düzce Üniversitesi’nde doktor ve hemşire yok, vatandaşımız mağdur.

Düzce’de 25 müdürlük var. 11’i vekaleten idare ediliyor. 25 tane müdürlüğün 11’i vekaleten idare edilir mi? Hatta Düzceli olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nın müdürlüğü de vekaleten idare ediliyor. Yani burada niçin vekaleten idare ediliyor? Partizanca atamalar yapacakları için daha kimseyi bulamadılar.

Ben Düzce MHP İl Örgütü’ne teşekkür ediyorum. Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe Başkanı yapılan yolsuzlukları dile getirdi. Ancak İçişleri Bakanlığı soruşturma izni vermedi. Her türlü yolsuzluk burada var. Yolsuzluğun partisi olmaz.”  

 

CHP’li Tanal’ın iddiaları üzerine söz alan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş ise, “İddialarını tamamen reddediyoruz. Bunları kesinlikle kabul etmemiz mümkün değil. Bizim milletvekillerimiz meclistedir. Genel kurula birazdan teşrif ederler. Fakat Düzce’den milletvekili çıkaramayanlar biraz çalışsınlar da oradan vekil çıkarsınlar. Gelip burada Düzce Milletvekilleri var desinler” ifadelerini kullandı. 

 

İŞTE MAHMUT TANAL'IN TBMM KONUŞMASI

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
tipik chp zihniyeti calısan belediyelere camur atmak sen git kendi belediyelerin yaptıkları pisliklere bak düzceden sanana ne sanamı düştü düzcenin derdi seni hangi hokkabazlar doldurdu düzceye sayın baskanın yaptıgı hizmeti chp zihniyeti ömür boyu yapamaz.
ahmet gökçe - 5.5.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,54

Muhalefetin yapamadığı düzce için söyleyen sayın tanal düzce muhalefetten daha çok katkı veriyor
Düzce'de muhalefet varmı - 3.5.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,02

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8