Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AK PARTİ'NİN KONGRE TARİHİ SİTESİNDEN DUYURULDU
AK Parti'de 21 Mayıs'ta yapılacak Üçüncü OIağanüstü Büyük Kongre'ye ilişkin partinin internet sitesinden duyuru yayınlandı.
Siyaset 2017.05.05 - 14:00:34

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın, OIağanüstü Büyük Kongre'nin yapılmasının kararlaştırıldığını açıklamasının ardından, kongreye ilişkin duyuru da partinin "www.akparti.org.tr" adlı internet sitesinde paylaşıldı. "Üçüncü Olağanüstü Büyük Kongremiz hayırlı olsun." mesajıyla paylaşılan duyuruda, kongrenin Ankara Spor Salonu'nda, 21 Mayıs Pazar günü saat 10.00'da yapılacağı belirtildi.

 

 

 

AK Parti’li bir üst düzey yetkiliye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genel Başkanı olduktan hemen sonra partide ve kabinede köklü değişiklikler yapacak.

Anayasa değişikliğinin ardından 21 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü kongrede AK Parti genel başkanlığını da üstlenecek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, ilk iş olarak parti yönetimi ve kabinede önemli değişikliğe gitmesi beklenirken, Fethullah Gülen cemaatiyle mücadelede de daha somut adımlar atacağı belirtildi.

Reuters’in haberine göre AK Parti’li üst düzey bir yetkili, bu ayın 21’inde yapılacak olağanüstü kongrede AK Parti genel başkan olacağına kesin gözüyle bakılan Erdoğan’ın görevi alır almaz bazı somut adımlar atacağını belirterek şöyle konuştu: “Erdoğan önce partide kökten değişiklik yapacak. Revizyonun birinci nedeni de parti içerisinde oligarşik bir yapı oluşması. Cumhurbaşkanı, bürokraside liyakat sorunu olduğunu da düşünüyor. Revizyonun kabine ve bürokrasiye de yansıyacağını düşünüyorum.”

Erdoğan AK Parti’ye resmen üye olduğu salı günü, “İcraatlarımız herkes için… Liyakate önem vereceğiz” demişti.

AK Parti’ye yakın bir yetkili de, Erdoğan’ın parti yönetimi ve kabinede kesinlikle “gözle görülür” bir değişiklik yapacağını belirterek şöyle dedi: “Partinin il ve ilçe teşkilatlarında ‘FETÖ’yle mücadele konusunda ağır davrananlar var. Cumhurbaşkanı bu zaaftan kurtulmak istiyor olabilir.”

Erdoğan salı günü, “FETÖ operasyonlarında haklı ya da haksızların karıştığını söyleyenler var. (FETÖ’ye) acırsak acınacak hale geliriz” diye konuşmuştu.

 

ERDOĞAN’A YAKIN KAYNAK DA AYNI GÖRÜŞTE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın bir kaynak da, parti ve kabinede geniş çaplı revizyon beklentisini doğrularken, “Erdoğan genel başkanlığı aldıktan sonra partide kesinlikle yeni bir disiplin başlayacaktır ve büyük bir değişim beklemek hiç haksızlık olmaz” diye konuştu.

 

AK Parti’nin olağanüstü kongresinde genel başkan seçiminin yanında, partinin kongreden sonraki en büyük karar organı 50 kişilik Merkez Karar ve Yönetim Kurulu da (MKYK) yeniden belirlenecek. Erdoğan’ın onay verdiği MKYK listesinin seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Erdoğan salı akşamı Başbakan Binali Yıldırım’la 5.5 saatlik bir görüşme gerçekleştirmiş, dün de, “Hükümetin gündeminde bir kabine değişikliği yok. Başbakan bu konuda bir teklifle gelmedi” demişti.

AK Parti’li bir yetkili, Erdoğan’ın söz konusu ifadelerini, “Bu açıklama kabine revizyonunun olmayacağı anlamına gelmiyor. Belki 21 Mayıs kongresinden sonra olabilir” diye değerlendirdi.

 

ERDOĞAN NASIL AK PARTİ GENEL BAŞKANI OLACAK?

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için yapılan 18 maddelik Anayasa değişikliği oylaması yüzde 51.4 ile kabul edildi. Kabul edilen düzenlemeler içerisinde 3 madde hemen yürürlüğe girdi. Bunlardan biri de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın parti üyeliği.

Anayasa’nın 101. maddesi değiştirildi. O maddede yer alan “Cumhurbaşkanı seçilenin varsa partisi ile ilişiği kesilir” ifadesi kaldırıldı. Böylece yeni düzenleme ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurucusu olduğu AK Parti‘ye dönüşünün önü açılmış oldu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8