Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
EĞİTİM-ÖĞRETİM ÇALIŞTAYI BAŞLADI
Düzce Üniversitesi'nin müfredat programları, öğretim elemanları ve kapasite, araç ve gereç durumu değerlendirildi.
Eğitim 2017.05.23 - 15:16:52

Düzce Üniversitesi tarafından; eğitim-öğretim faaliyetlerinin mevcut durumunu değerlendirmek, gelişen ve değişen dünya koşullarında eğitim alanına yönelik yenilikçi çözüm önerileri geliştirmek amacıyla düzenlenen “Fakülte ve Yüksekokullar ile Meslek Yüksekokulları Eğitim-Öğretim Çalıştayı”, Rektörlük Çalıştay Salonu’nda başladı.

Üç gün süresince devam edecek çalıştayın ilk gününe; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Fakülte Dekanları ve Bölüm Başkanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, eğitim-öğretim kalitesini daha da geliştirmek adına bu çalıştayı düzenlediklerini ifade etti. Çalıştayın, müfredat programları, öğretim elemanları ve kapasite, araç ve gereç durumu olmak üzere üç farklı oturumda gerçekleştirileceğini söyleyen Prof. Dr. Genç, ilk gün oturumlarının Fakülteler ve Yüksekokullara yönelik olduğunu sözlerine ekledi. Yapılacak oturumlarda akademisyenlerin fikir ve önerilerini sunacağını belirten Prof. Dr. İlhan Genç, sözü Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a bıraktı.

 

BAĞIMSIZ YAPILAN ÇALIŞMALAR YETERSİZ

 

Eğitim-öğretim hizmetlerini kalite süreçleri içerisinde sürekli iyileştirme felsefesi ile yürüttüklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, konuyla ilgili her talebi çeşitli toplantılarda görüştüklerini dile getirdi. Bu çalışmalar sonucunda organize bir çabaya ihtiyaç duyduklarına işaret eden Rektör Çakar, gerekli hazırlıkları yaparak çalıştayı hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi. Eğitim Fakültesi öncülüğünde “Eğiticinin Eğitimi” programlarıyla eğitim kalitesini artırmaya devam ettiklerinin altını çizen Prof. Dr. Çakar, her yıl eğitim müfredatının yenilenmesi, araç gereç durumunun gözden geçirilmesi ve üst hedeflerin kurgulanması gerektiğine dikkat çekerek hedeften bağımsız yapılan çalışmaların yetersiz olacağını sözlerine ekledi.

Düzenlenecek oturumlarda ortaya çıkacak önerilerin raporlaştırılacağını dillendiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, sonuçların bütçeleme sistemine dahil edilmesi açısından da çalıştayın önemli bir fırsat sunduğunu belirterek katkıları ve destekleri için tüm öğretim üyelerine teşekkür etti.

 

MÜFREDAT PROGRAMI TARTIŞILDI

 

Açılış konuşmasının sonrasında çalıştayın oturumlar bölümüne geçildi. Oturum başkanlığını Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kahraman Çatı ile başkan yardımcılığını Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serap Bulduk’un yaptığı oturumda müfredat programları tartışıldı.

Oturum başkanlığını Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Başaran Dülger’in yaptığı diğer oturumda, öğretim elemanları konusu değerlendirilirken, Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Ertuğrul’un yönettiği oturumda ise Düzce Üniversitesi’nin kapasite, araç ve gereç durumları ele alındı.

 

EĞİTİM ÇITASININ YÜKSELTİLMESİ HEDEFLENİYOR

 

Çalıştayın ikinci günü Enstitüler, üçüncü ve son gününde ise Meslek Yüksekokullarına yönelik düzenlenecek oturumlarla eğitim alanına ilişkin görüşler aktarılacak. Oturumlar sonrası oluşturulacak değerlendirme ve sonuç raporlarının Senato gündemine alınacağı “Fakülte ve Yüksekokullar ile Meslek Yüksekokulları Eğitim-Öğretim Çalıştayı” ile eğitim çıtasının daha da yükseltilmesi hedefleniyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8