Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE'DE TEOG BİRİNCİLERİNE BİSİKLET
Vali Zülkif Dağlı, "Belediyemize de büyük görevler düşüyor. En azından ilk etapta kalıcı konutlar ile ilimiz arasında bisiklet yolunun tamamlanmasını arzuluyoruz" dedi.
Eğitim 2017.06.14 - 13:30:09

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen fiziksel aktiviteye teşvik programı kapsamında İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan “Fiziksel Aktivite İmkanlarının Geliştirilmesi” işbirliği protokolü çerçevesinde TEOG sınavında tam puan alan öğrenciler ödüllendirildi.

Düzce Valiliği Konferans salonunda Vali Zülkif Dağlı’nın katılımlarıyla düzenlenen törende 24-25 Mayıs 2017 tarihinde yapılan TEOG sınavlarında tüm sorulara yanıt vererek tam puan alan 52 başarılı öğrenciye bisiklet hediye edildi.

 

VALİ: MAVİ ŞERİDİN ARTMASINI ARZULUYORUZ

 

Düzce Valisi Zülkif Dağlı törende yaptığı konuşmada; öğrencileri tebrik ederek, “Uzun yıllardır aşılamayan Türkiye ortalaması bu yıl aşılmış oldu. Bu manada da öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimiz tebrik ediyorum. Öğrencilerimiz yaz döneminde dinlenecekler ve istedikleri liselere kavuşmak için eylül ayını bekliyor olacaklar. Tabi diğer öğrencilerimiz ne yapacaklar özellikle ortaokul son sınıfta olan öğrencilerimiz yine TEOG sınavına girecekler. Bu öğrencilerimizle yönelik yetiştirme kurslarımız başladı. Öğrencilerimiz ve velilerimizin tamamını bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Ayrıca lise son sınıfa geçen öğrencilerimiz içinde YGS, LYS maratonu var eylül ayında başlayacak. Bu çalışmalara şimdiden başlamak gerekiyor. Bununla ilgilide kurslara kayıtlarımız başladı” dedi.

Sağlıklı yaşam için bisikletin önemli olduğunu vurgulayan Dağlı, “Bisiklete binecek kişinin çocukken veya gençken buna alışması gerekiyor. İkincisi bisiklete binmek için uygun mekânların olması. Bu manada belediyemize de büyük görevler düşüyor. Belediyemizde ümit ediyoruz ki planlamasını yapacak. En azından ilk etapta kalıcı konutlar ile ilimiz arasında bisiklet yolunun tamamlanmasını arzuluyoruz. Bisiklet yolları mavi ile boyanır bildiğiniz gibi. Mavi şeridin mümkün olduğu kadar arttırılması. Sağlık Bakanlığımız da her bir metre üzerine belediyemize bisiklet hibe etmek suretiyle bunların vatandaşlarımıza dağıtılmasını sağlıyor” dedi.

Düzce’nin bisiklete binmek için en uygun mekânlardan birisi olduğunu, hatta başta geldiğini kaydeden Dağlı, “Ben İsveç’te altı katlı bisiklet otoparkı gördüm. Herkes gelip bisikletlerini bırakıyorlardı. Bisiklete alışınca yaşam şekli haline geliyor. Tabi öğrencilerimiz sağlıklı olacaklar. Derslerinde de başarılı olacaklar. Ama üçüncü ana unsur, asıl amacımız iyi insan olmak. Vasıflı, insanlığın, kâinatın, tüm dünyanın hayrına yapılabilecek olan işleri yapmak için donanımlı insan olmaya aday olmak. Asıl gayemiz, asıl amacımız budur. Eğitim, sağlık kendimizi geliştirme bunların tamamı bunun için vasıtadır ancak. Bu manada öğrencilerimizden, gençlerimizden ümitliyiz. Gelecek nesillerimizle 2023’lere, 2053’lere, 2071’li yıllara hep birlikte bu gençler sayesinde geleceğimize inanıyorum” ifadelerinde bulundu.

 

ÖZYÖRÜK: YAZ KIŞ DEMEYECEKLER

 

Törende konuşan Düzce İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Özyörük, program kapsamında il Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak il genelinde yaz kış demeden farklı etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Sağlık bakanlığımızın uzun süreden beri yürüttüğü fiziksel aktiviteye teşvik programı kapsamında ilimizde fiziksel aktivite etkinliklerini düzenliyoruz. Ayrıca kış aylarında da fiziksel aktivite etkinliklerine devam edeceğiz. İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik haftası törenlerine katılan gençlerimize ve sporcularımıza fiziksel aktivitenin teşvik edilmesi amacıyla bisiklet hediye etmiştik. Ayrıca mülteci çocuklarımız için başlattığımız bisiklet kardeşliği projemiz ile çocuklarımıza bisiklet hediye edilmişti. Bu etkinliği tüm projelere entegre etmeye çalışıyoruz. Bugün ise İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bir projesi olan TEOG’da tam puan almış sınavlarında ve okullarında başarılı olmuş çocuklarımıza birer bisiklet hediye ediyoruz. Ülkemizin bu çocuklarımızdan çok büyük beklentisi var. Öncelikle benim çocuklarımızdan isteğim yaşamları boyunca insanlıkta ve erdemde de birinci olmalarıdır” diye konuştu.

Özyörük, İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak vatandaşlara fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması ve geliştirilmesinin yanı sıra çok önem verdikleri bir çalışma daha başlattıklarını belirterek, ruh ve gönül hareketi adı altında hayata geçirilecek bu proje ile sadece bedenleri değil ruhları da doyurarak bedensel ve ruhsal sağlığı korumayı hedeflediklerini belirtti.

(Haber Merkezi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8