Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 12.8
18.6.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE MİLLETVEKİLİ AYŞE KEŞİR BAKܒDE 15 TEMMUZ’U ANLATTI
Siyaset 14.7.2017 - 11:27:28

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Bakü’de gerçekleşen panelde, 15 Temmuz hain darbe girişimini ve yaşananları anlattı.

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 12 Temmuz’da Azerbaycan’da Kafkasya Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (QAFSAM) ile ortaklaşa düzenlenen panelde Türk Silahlı Kuvvetlerine sızmış Fetullahçı Terör Örgütü üyesi bir grup asker ve onların sivil uzantıları tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimini anlattı.

Türkiye-Azerbaycan Parlementolararası Dostluk Grubu Başkanı Necdet Ünüvar, ve TRT World Haber Direktörü Fatih Er’in katılımı ile gerçekleşen panelde konuşan Keşir, o gece meclise giden ilk yedi milletvekillinden biri olduğunu 15 Temmuz hain darbe girişiminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uluslararası alanda dik duruşundan ve Türkiye'nin egemen güçlere olan ekonomik bağımlılıktan kurtulmasıyla başlayan büyüme sürecinden duyulan rahatsızlığın bir ifadesi olduğunu söyledi. 

1960 ihtilalini hazırlayan süreç ile gezi olayları sonrası süreci de özetleyen Keşir, panelde bulunan katılımcılarla 15 Temmuz gecesi CNN Türk İstanbul rejiye, cep telefonu üzerinden Face Time ile bağlandığı görüntüleri paylaştı.

Söz konusu darbe girişiminin aslında bir iç savaş yaratma çabası olduğunu söyleyen Keşir, 15 Temmuz gecesini mecliste geçiren ve diğer milletvekilleri ile birlikte meclisin bombalanmasına bizzat tanık olan biri olduğunu belirterek, “Çocuklarıma eğer bugün evden çıkmazsam sizin anneniz olamam diyerek onları evde bıraktım ve Meclis’teki direnişe katıldım” dedi.

O gece mesleki bir refleksle; meclisin ortak bir iradeyle çalıştırılmaya çalışıldığının kamuoyu tarafından bilinmesi gerektiğini belirten Keşir, Meclis Başkanının divanda ilk kez ulusal yayına telefon üzerinden bağlandığını, akabinde, Ak Parti, CHP Grup Başkanvekilini ve daha sonra da meclise gelen diğer milletvekillerinin yayına bağladığı anları aktardı.

Konuşmacıların yaşanan olaylardan ders çıkartılması gerektiği, benzer girişimlerin yaşanmaması için Türk dünyasının birlik içerisinde olmasını vurgulandığı toplantıda, bazı ülkelerin darbe girişimine karşı demokratik tavır sergilemediği, çifte standart uygulayarak demokrasiden "sınıfta kaldığı" ifade edildi. Kardeş ülke Azerbaycan halkı ve yönetiminin Türk halkından yana tavır sergilediği hatırlatıldı.

Keşir, “Türkiye'de kalkınma, ekonomi, hükümet programı aynı hızla devam ediyor. Borsa, defalarca tarihinin tavan rakamlarına ulaştı. Türkiye'nin gelecek vizyonuyla ilgili hiçbir geri adım, duraklama söz konusu değildir” şeklinde konuştu.

Keşir, konuşmasını şöyle tamamladı: “Biz 15 Temmuz darbe girişimini, gerek parlamentoda ve gerek seçim bölgelerimizde  unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bu anlamda birebir tanıklıkların diğer ülkelerde anlatılması çok önemli. Bu çalışmada emeği olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.”

(Düzce Postası Haber Merkezi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
izmir sex shop    izmir sex shop
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal