Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TSO EKİM’DE SEÇİME GİDİYOR
Meclis, Ağustos ayı tatil olduğu için toplanmayacak. Eylül ayında yapılacak son toplantının ardından ise seçimlere gitme kararı aldı.
Gündem 2017.07.21 - 10:18:12

DÜZCE Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi Temmuz ayı oturumu Meslis Başkanı Ertan Taşlı başkanlığında yapıldı. Oturuma Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı İlhan Genç ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ayhan Şamandar da konuk olarak katıldı.

Temmuz ayı toplantısının ilk konusu Düzce Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’na bağlı bölümlerde eğitim gören öğrencilerin Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı sanayi ve ticaret kuruluşlarında staj yapabilmelerine olanak sağlanması oldu. Toplantıda konuşan Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı İlhan Genç; Türkiye’de sadece birkaç üniversitede uygulanan son dönemde öğrencilerin staj yapabilmelerinin faydalarını anlattı. İlhan Genç; “Türkiye’de Sakarya Üniversitesi gibi sadece birkaç üniversitenin meslek yüksek okulunda okuyan öğrencileri sanayi ve ticaret kuruluşlarında staj yapabiliyorlar. O üniversitelerde sanayi ve ticaret odaları ile işbirliği yaptıkları için üye olan kuruluşlarda rahatlıkla stajlarını tamamlıyorlar. Bizde üniversiteye her konuda yardımcı olan Düzce Ticaret ve Sanayi Odasından yardım bekliyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ayhan Şamandar ise staj yapan öğrencilerin iş hayatında ara eleman olarak yetişmesinin önemini dile getirdi. Ayhan Şamandar; “Öğrencilerin öğrenim hayatlarında staj yapabilmeleri önemli. Özellikle de meslek yüksekokulu öğrencilerinin staj yapması ilerleyen zamanlarda iş hayatlarında çok çok önem kazanıyor. Okulumuz bünyesinde teknik ve idari bölüm öğrencileri bu staj sayesinde iş hayatlarında karşılaşacakları şartları öğrenebilecekler. Böylece hem ara eleman sorunu ilimizde ortadan kalkacak hem de iş hayatına daha tecrübeli ve kalifiye insanlar katılacaklar” dedi.

Meclis üyeleri tarafından da kabul edilen uygulama için üniversite ile işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

 

GÜMÜŞOVA OSB’YE HAZİNE ARAZİSİ DE EKLENDİ

 

MECLİS oturumunda konuşan Meclis Başkanı Ertan Taşlı, yen kabinede Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görevine devam eden Faruk Özlü’ye başarılar dileyerek Düzce için Özlü’nün yaptığı çalışmalara örnek verdi. Faruk Özlü’nün Bakanlığı sırasında Düzce sanayi ve ticari hayatı için çevre planı değişikliğinin gerçekleştiğini dile getiren Ertan Taşlı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü’nün; “Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’ne hazine arazisinin de dahil edildiğini memnuniyetle söyleyebilirim. Bunun en büyük destekçisi ise Faruk Özlü’dür. Böylece Gümüşova OSB’de daha fazla alan açılmış oldu. Bunun yanı sıra Organize Sanayi Bölgesi için yeni girişimciler olması sağlanacak. OSB’de eski sanayiciler içinde oranın kahrını ilk çeken sanayiciler oldukları için bir avantaj sağlanacak. OSBnin çilesini çeken ilk sanayiciler, yer parasını daha az ödeyecekler” dedi.

 

SEÇİMLER EKİM AYI SONUNDA

 

TİCARET ve Sanayi Odası Temmuz ayı oturumunda ayrıca Oda seçimlerinin tarihi de belirlendi. Odalar Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun oda seçimlerinin Eylül ayı ile Ekim ayı sonuna kadar yapılması gerektiğini söyleyen Düzce Ticaret ve Sanayi odası Genel Sekreteri Ayten Nursel Kocadağ, seçimlerin yapılabilmesi için gereken prosedürler hakkında bilgi verdi. Meclis Başkanı Ertan Taşlı’nın önerisi ile seçimlerin Ekim ayı sonunda yapılması kararlaştırıldı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8