Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
SANAYİCİLERE PROJE DESTEKLERİ ANLATILDI
2016 yılında KOSGEB tarafından 5 milyon 374 bin 540 TL’lik destek ödemesi yapıldığı belirtildi.
Gündem 2017.07.21 - 15:02:42

Düzce Teknopark ve Düzce Teknoloji Transfer Ofisi tarafından; KOSGEB işbirliği ile proje hazırlama ve geliştirme kültürünün oluşması, üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi ve Ar-Ge proje başvurularının artırılması amacıyla sanayi firmalarına yönelik “KOSGEB-TÜBİTAK TEYDEB AR-GE Destekleri Bilgilendirme Günü”nün ikincisi gerçekleştirildi.

DÜZCE Üniversitesi Rektörlük Çalıştay Salonu’nda düzenlenen programa; KOSGEB Düzce İl Müdürü Arif Torun, Düzce Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Ertürk, sanayi firmalarının temsilcileri ve öğretim üyeleri katıldı.

 

DÜZCE TEKNOPARK ÖNEMLİ FIRSATLAR SUNUYOR

 

Programın açılışında konuşan Düzce Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, toplantıya ilgi gösteren firma temsilcilerine ve öğretim üyelerine teşekkür ederek sözlerine başladı. 2011 yılında kurulan Düzce Teknopark’ın yapısı ve faaliyetleriyle ilgili bilgiler paylaşan Şahin, şu ana kadar 50’yi aşkın Ar-Ge projesinin gerçekleştirildiğini belirterek bu projelerden 8,5 Milyon TL’lik gelir elde edildiğini ifade etti. Firmalara vergi muafiyetleri ve devlet teşvikleri gibi önemli fırsatlar sunan Düzce Teknopark’ın 6-7 ay sonra 10 bin m2’lik alana sahip yeni yönetim binasına taşınacağını dile getiren Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, 160 ofise sahip yeni binanın 5 bin m2’lik kiralanabilir alanı olduğunu sözlerine ekledi.

 

SANAYİCİLER İLE AKADEMİSYENLER BULUŞUYOR

 

Programın diğer konuşmacısı Düzce Teknoloji Transfer Ofisi’nden Üniversite-Sanayi İşbirliği Koordinatörü Özge Özkan, TÜBİTAK-TEYDEB Ar-Ge Destekleri konulu bir sunum yaptı. TÜBİTAK 1601 Destek Programı kapsamında desteklenerek 2016 yılında kurulan Düzce Teknoloji Transfer Ofisi’nin Düzce Teknopark çatısı altında faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade eden Özkan, “Farkındalık, Tanıtım ve Eğitim”, “Araştırma Destek Programları”, “Üniversite-Sanayi İşbirliği”, “Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Yönetimi”, “Şirketleşme ve Girişimcilik” olmak üzere 5 modülde hizmet sunduklarını belirtti. TÜBİTAK TEYDEB 1501, 1505, 1507, 1509 ve 1511 Destek Programları hakkında da önemli bilgiler aktaran Özge Özkan, bu tarz desteklere yönlendirme ve başvuru yapılırken Düzce TTO’nun üstlendiği misyona değindi. Düzce TTO’nun sanayi çalışanları ile akademisyenleri bir araya getirdiğinin altını çizen Özkan, örnek TEYDEB Ar-Ge projelerini katılımcılarla paylaşarak sunumunu sonlandırdı.

 

KOSGEB’TEN 5 MİLYON 374 BİN 540 TL’LİK DESTEK

 

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen KOSGEB Düzce İl Müdürü Arif Torun, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı bir kamu kuruluşu olan KOSGEB’in KOBİ’lere devlet desteği sunduğunu söyledi. KOSGEB’in Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı’ndan bahseden Arif Torun, yenilik içermesi ve sanayiye uygulanabilir olması şartıyla bireysel girişimcilerin ve şirketlerin bu destek programına başvurabildiğini dile getirdi. Proje süresinin en çok 24 ay olduğuna işaret eden Arif Torun, başvuru süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasının ikinci bölümünde Endüstriyel Uygulama Destek Programı ile ilgili bilgiler veren Torun, 2016 yılında KOSGEB tarafından 5 milyon 374 bin 540 TL’lik destek ödemesi yapıldığını belirterek sözlerini noktaladı.

Programın son bölümünde ise Düzce Üniversitesi Yönetim ve Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Ertürk, Yönetim ve Bilişim Sistemleri Bölümü hakkında bir tanıtım sunumu gerçekleştirerek, işletmelerde bilginin doğru, etkin, verimli kullanımı ve yönetimi alanında nitelikli bir eğitim verdiklerini dillendirdi.

“KOSGEB-TÜBİTAK TEYDEB AR-GE Destekleri Bilgilendirme Günü”, Düzce Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin tarafından konuşmacılara teşekkür belgelerini takdim edilmesiyle sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8