Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
VALİ VE BAŞKANLARDAN KUTLAMA MESAJI
Gündem 2017.08.29 - 14:52:35
Vali Dağlı, Zafer Bayramını kutladı
Düzce Valisi Zülkif Dağlı, 30 Ağustos Zafer Bayramını nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. 
Vali Dağlı, mesajında “Anadolu’nun vatanımız olarak yeniden tescili olan, tarihimizdeki kutlu yürüyüşümüzün en önemli aşamalarından birini oluşturan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 
30 Ağustos Zaferi, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan aziz milletimizin gücünün ortaya konulması bakımından büyük bir anlam ifade etmektedir. Bu necip millet, imkânsızlıklar içinde bulunsa da milli ve manevi değerlerini canını ortaya koyarak korumasını bilmiş, inandığı yoldan asla dönmemiş, varlığına kastedilmesine izin vermemiştir. Bundan böyle de kendi iradesine sahip çıkmaya devam edecektir. 1919’da zor şartlar ve yokluklar içerisinde yakılan istiklal meşalesi, Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zaferle taçlanmıştır. Türk milleti, boyunduruk kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. 30 Ağustos Zaferiyle, vatan toprakları işgalden kurtarılmış, bayrağımız özgürce dalgalanacağı gönderdeki yerine yeniden çekilmiş ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ilk adımları atılmıştır. Bu güzel vatanımız bize emanet edilmiştir. 30 Ağustos Zaferi, özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için ders olmalıdır. Ülkemizin istikrarını, huzur ve güven ortamını bozmayı amaçlayan hain eylemler ise asla amacına ulaşamayacaktır. Tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmeyen, özgürlüğünden taviz vermeyen ve bu uğurda canını seve seve feda eden bu milletin evlatları, son dönemde ihanet şebekelerine karşı tüm dünyaya ders olacak şekilde tek ses olmuş, asil bir duruş sergilemiştir. Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan, vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Saygıdeğer, vatanperver Düzceli hemşerilerimin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerinde bulundu.
 
 
 
 

Baro Başkanı Azade Ay, Zafer Bayramını kutladı

 

Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay, “Bir milletin varoluş savaşını böylesi bir zaferle, Türk Ordusu tarafından taçlandırılmış olması, bu millet için büyük bir onurdur” dedi. 
Baro Başkanı Av. Azade Ay, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesaöı yayınladı. Başkan Ay mesajında “26 Ağustos ‘ta başlayıp 30 Ağustos’ta Türk Ordusunun zaferi ile sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 95. Yıl dönümünü kutluyoruz. Bir milletin varoluş savaşını böylesi bir zaferle, Türk Ordusu tarafından taçlandırılmış olması, bu millet için büyük bir onurdur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 30 Ağustos 1922’de Başkomutan olarak ordusunu başında yönettiği bu muhabere ile ulaşılan bu zafer içim, 1924 Dumlupınar konuşmasında; ‘Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle dolu olduğunu, ama Türk ulusunun burada kazandığı zaferin kesin sonuçlu olduğunu, yalnız bizim tarihimize değil, dünya tarihine yeni bir akım veren kesin ve etkili bir meydan savaşı daha hatırlamadığını, Türk Devletinin, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin burada sağlamlaştırıldığını, ölümsüz yaşayışının burada taçlandırıldığını, bu alanda akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucuları olacağını’ bildirmiştir. Sadece, tarihimizin seyrini değiştirmekle kalmamış, Dünya tarihine de yön vermiş bu zaferin yıldönümünde, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, bu vesile ile 30 Ağustos Zafer Bayramınızı Düzce Barosu adına kutluyorum” ifadelerinde bulundu.
 
 

Başkan Keleş, “Zaferimizin 95. yılı kutlu olsun”

 

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş 30 Ağustos’un Türk milletinin tarihinde bir dönüm noktası olduğunu söyledi. 
DÜZCE Belediye Başkanı Mehmet Keleş 95 yıl önce 30 Ağustos tarihinde kazanılan kutlu zaferin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında 30 Ağustos’un Türk milletinin tarihinde bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Başkan Mehmet Keleş “30 Ağustos, Zafer Bayramıyla taçlandırılan bir istiklal mücadelesiydi. 95 yıl önce Aziz Türk Milletimizin birlik ve beraberliğini yıkmaya tevessül eden girişimlere karşı verilen güçlü bir mücadele örneğiydi. Şimdi ise aynı minvalde girişimlerle karşı karşıyayız. Mücadelemizin ve istikrarımızın devamı için yürüttüğümüz kararlı istiklal mücadelemizin coşkusunu birlik ve beraberlikle tek yürek olarak kutlayacağız. Hiç şüphesiz, Aziz Türk Milleti, bundan 95 yıl önce olduğu gibi birlik ve beraberliğimize göz dikenlere bugün de aynı kardeşlik ruhu içerisinde cevap verecektir. 30 Ağustos Zaferi’nin 95’inci yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyor, birlik, beraberliğimizin sembolü, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum” İfadelerinde bulundu.
 

Şengüloğlu Zafer Bayramını kutladı

MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsa Şengüloğlu, Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında “Aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir” dedi.

MÜSİAD Düzce Şube Başkanı İsa Şengüloğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Şengüloğlu mesajında, “Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu içerisinde vermiş olduğu bir mücadele ile büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı emanet etmiştir. Bilinmelidir ki, Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin direnişi karşısında her zaman çaresiz kalmışlardır. Dün olduğu gibi bu gün de ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik saldırılara karşı, aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir. Bu toprakları kanları ile vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” İfadelerinde bulundu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8