Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Yıkım kararı gelen yayla evi sahiplerine atlı, tüfekli destek
Bolu’da, şikayet üzerine yayla evlerinin yıkılmasına tepki gösteren Köroğlu Gençlik Teşkilatı Dernek Başkanı Mahmut Alan, beyaz bir atın üzerinde sırtındaki tüfeğiyle “Köroğlu’nun torunları ölmedi” diyerek köylülere destek çıktı.
Gündem 2017.08.03 - 17:38:00

 


Bolu’da, Sarıyer mevkisinde bulunan Yakuplar Köyü Yaylası’nda 25 evden 4 tanesine valilik tarafından yıkım kararı verildi. Hayvanlarını otlatmak için yılın belli zamanlarında yaylaya çıkan ve geçen yıl yaptıkları evlerinde kalan köylüler, 15 gün önce gelen yıkım kararıyla şoke oldu. Geçim kaynaklarının sadece hayvancılık olduğunu belirten köylüler yetkililerden yardım beklediklerini ifade ettiler.
60 yaşında olduğunu ve geçimini hayvancılıktan kazandığını belirten köylülerden Kemal Bilcan, 'bu yaştan sonra ne iş yapabilirim' diye sorarak şunları söyledi:
“Evlerimizi geçen yıl yaptık. Şikayet üzerine yetkililer yaylamıza gelerek tespit yaptılar ve 4 evi mühürleyerek yıkım kararı olduğunu söylediler. 1 ay içinde evlerimizin boşaltılması gerekiyormuş. Bizim dedelerimiz de bu yaylada yaşamışlar. Hepimizin geçim kaynağı hayvancılık. Eğer biz bu işi yapacaksak mecburen yaylaya ev yapmak zorundayız. Yetkililerden bize yardım etmelerini istiyoruz.”

Mühürleri poşetle koruyorlar
Evleri ve 6 direk üzerindeki fileden oluşan çardağın da mühürlendiğini belirten köylüler, yetkililerin uyarısı üzerine mühürlere zarar gelmemesi için üzerilerine poşet geçiriyorlar. Mühre zarar gelmesi halinde cezası olduğunun söylendiğini ifade eden köylüler, “Biz buradayken mühürlere zarar gelmesin diye önlem alıyoruz. Ama biz buradan gittikten sonra mühürlere ne olur onu da bilmiyoruz” dediler.

Destek için atı ve tüfeğiyle geldi
Yayla evlerine yıkım kararı gelen köylülere destek olmak için beyaz atı ve tüfeğiyle gelen Köroğlu Gençlik Teşkilatı Dernek Başkanı Mahmut Alan ise “Köroğlu’nun torunları ölmedi, buradayız” diyerek, “Bolu ve çevresinde Ankara’dan gelen siyasilerin birçok evi var. Eğer buradan bir ev yıkılırsa yemin ediyorum aynı karşılığını gider onlara veririz. İlk başta izinsiz, kanunsuz yapılan, milletin yaylalarını gasp eden siyasilerin evleri yıkılsın, ondan sonra gelsinler bu vatanın öz çocuğu, yaylaların gerçek sahiplerinin evlerini yıksınlar. O zaman kabul ederiz” şeklinde konuştu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8