Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 12.8
18.6.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ERDOĞAN, BELEDİYE BAŞKANLARI TOPLANTISINDA KONUŞTU
Siyaset 13.9.2017 - 15:31:52Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da Belediye Başkanları Toplantısı düzenledi. Toplantıya Düzce Belediye Başkanları da katıldı. 884 belediye başkanına hitap eden Erdoğan, 'köklü yenilenmenin' gereğine yeniden vurgu yaparak, "Küsmek, darılmak yakışmaz" mesajı verdi. Başarı çıtasının asgari yüzde 50 artı 1 olduğuna dikkat çeken Erdoğan, hedefin 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler değil, 'Kasım 2019' olarak zikrettiği Cumhurbaşkanlığı seçimleri olması gerektiğini söyledi. "Bizim partide en vasat görevde yer almış arkadaşlarım muhalefet partilerin yıldızlarından ileridir" diyen Erdoğan, "Dava kalıcı, isimler ise fanidir. Biz kalıcı olana bakacağız, sadakatimizi davamıza göstereceğiz" uyarısında bulundu. Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

 

"SADECE YOL YAPMAK DEĞİL, GÖNÜLLERİ DE YAPMALIYIZ"

 

Belediyecilikte rakiplerimizle değil, kendimizle yarışıyoruz. Önümüzdeki seçimde çıtayı yükseltiyoruz. Buna uygun projeler geliştirmemiz, ekipleri oluşturmamız gerekiyor.  Mektep belediyeler. Belediyecilikten Türkiye'nin yönetimine giden yolun doğru bir yol olduğunu sayısız tecrübe ile gördük. Millete hizmet etmenin sadece yol yapmak değil gönülleri de yapmaktan geçtiğini yaşayarak gördük.

 

"YENİLENMEYİ ÇOK DAHA KÖKLÜ ŞEKİLDE YAPMALIYIZ"

 

Biz gençliğimize güvendik. İnanıyoruz. Şimdi de kalite sorunumuzu halletmek suretiyle bunu çok daha farklı bir yere taşıyacağız. Bu tablo AK Parti olarak ve bireysel olarak kendimizi yenilememiz, geleceğe hazırlamamızın önemini gösteriyor. Ülkemiz ve dünya öylesine hızlı gelişiyor ki bu yenilenmeyi çok daha köklü bir şekilde yapmamız gerektiği anlaşılıyor. AK Parti'de görev alan her bir arkadaşım benim için partisi için ülkesi için görev yapmış birer kahraman. Bizim partide en vasat görevde yer almış arkadaşlarım muhalefet partilerin yıldızlarından ileridir. 2019 seçimlerinde yüzde 50'nin üzerine çıkmak için mevcutla yetinemeyiz.

 

"SADAKATİMİZİ DAVAMIZA GÖSTERECEĞİZ"

 

Dava kalıcı, isimler ise fanidir. Biz kalıcı olana bakacağız, sadakatimizi davamıza göstereceğiz. 2019 Martı bizim için olmazsa olmazdır. Aday olacak belediye başkanlarımız, mevcut belediye başkanlarımız hedefi 2019 Martına değil, 2019 Kasım'a koymalıdır. Belediyelerimiz hakkında ne ufak bir spekülasyona fırsat vermeyecek şekilde çalışmalarımızı yürütmemiz lazım. Bütün dedikoduları silbaştan yapmacak gibi bugünkü toplantıyla miladi adımın atılması gerektiğini ifade ediyorum. Bütün dedikoduların ortadan kalkması için belediye başkanlarımıza, il genel meclisi üyelerimize çok büyük görevler düşüyor.

 

"BU YOLDA KÜSMEK, DARILMAK YAKIŞMAZ"

 

Hiçbirimizin hesabi düşünmeye hakkı yok. Hizmet yarışında en geride de kalsak mücadeleye devam etmek gerekiyor. Bu yolda küsmek, darılmak hele hele mücadeleye zarar verecek davranışlar içine girmek yakışmaz. AK Parti'ye zarar verecek her söz Türkiye'nin geleceğine vurulmuş bir darbe olacaktır.

 

"BAŞARI ÇITAMIZ ASGARİ YÜZDE 50 ARTI 1"

 

Vazifemizi başarıyla yerine getirdiğimiz ölçüde milletimizin desteğine mazhar oluyoruz. AK Parti'nin başarısızlığı demek Türkiye'nin elindekileri kaybetmesi ile yüz yüze kalması demektir. Ülkemizin kaderi ile partimizin kaderinin iç içe geçtiği bir dönemden geçiyoruz. Seçimde başarı çıtamız asgari yüzde 50 artı 1 oy elde etmektir ama asıl hedefimiz milletimizin tamamının gönlünü fethetmektir. AK Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanlığını varlık sebebi, hatta ekmek kapısı haline getirmiş küçük bir kesimi hariç tutarsak yeteri kadar gayret gösterirsek, ülkemizde desteğini alamayacağımız hiçbir vatandaşımızın ben bulunmadığına inanıyorum.

 

"RABİA İŞARETİNİ İYİ ANLATACAĞIZ"

 

Rabia işaretini hala bilmeyenler var. Bizim partimizin de işareti bu. Mahir (AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kılıç) Bey herhalde bunu yazılı olarak göndereceksiniz. Başka çaresi yok. Şimdi bunun felsefesi de belli. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bunu Kılıçdaroğlu varsın öğrenmesin. Ama biz çok iyi öğreneceğiz, milletimize de anlatacağız.

 

 

KRİTERLER BELİRLENDİ

Tüm belediyelerin performansını yıllık olarak ölçen Ak Parti, 2019 yerel seçimleri için daha özel bir çalışma yapıyor. Vatandaşlarla yapılan anketlerin yanı sıra her belediye de belirlenen kriterlerle tek tek ölçülüyor. AK Parti’de her belediye ile ilgili olarak, “İçme suyu, alt yapı ve çöp toplamaya dair sıkıntılar var mı?”, “Seçim vaatlerinin ne kadarı gerçekleştirildi?”, “Bütçe harcamaları nasıl gidiyor?”, “Yatırım için ayrılan kaynak nereye gidiyor?”, “Belediye gelirleri artırıldı mı, düştü mü?”, “Açılan ve kapanan iş yeri sayısı” ile “Şehirdeki okul ve Hastane ortalamaları” kriterlerine dair değerlendirme yapılıyor. Böylece her belediye ile ilgili hazırlanan dosyalarda kurumsal performans takibe alınıyor, vatandaşların belediyeye dair bakışı da değerlendiriliyor. Gelen her türlü ihbar ve şikayet inceleniyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
izmir sex shop    izmir sex shop
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal