Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE'DE BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI
21 etkinlik atölyesi kuruldu ve bilimin farklı alanlarında 6 farklı konu başlıklarıyla seminer ve sergi alanları oluşturuldu.
Eğitim 2017.09.27 - 14:57:52

Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK Bilim Şenlikleri “TÜBİTAK 4007”, Bilim ve Toplum Projeleri Destekleme Programı Proje Çağrısı kapsamında kabul edildi. Proje uygulaması bugün Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan açılış toplantısı ile başladı.

Açılışa Vali yardımcısı Hasan Bağcı, Belediye Başkan Vekili Salih Keskinli, Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, daire müdürleri, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit bilim şenliğinin detaylarını paylaştığı konuşmasında, atölyeler ve seminerlere 10 bin öğrenci 5 bin öğretmenin katılım sağlayacağını belirtti.

Belediye Başkan Vekili Salih Keskinli, belediye olarak bu projeye çok değer verdiklerini söyledi, emeği geçenlere teşekkür etti.

Vali Yardımcısı Hasan Bağcı ise yaptığı konuşmada, bilim şenliğinin bilim kültürü oluşmasına katkı sağlayacağını belirtti. Bağcı yerli üretime dikkat çekerken, kalkınmanın yerli üretimle sağlanacağını dile getirdi.

Konuşmaların ardından Bursa Bilim Merkezinin sahne şovu sergilendi. Bilimin eğlenceli hali sergilenen gösteride, salondakilerin de katılımı ile neşeli dakikalar yaşandı. Bilim Teknoloji Merkezi görevlisinin yaptığı deneyler hayretle ve alkışlarla izlendi.

Bugün başlayan bilim şenliği kapsamında 21 etkinlik atölyesi kuruldu ve bilimin farklı alanlarında 6 farklı konu başlıklarıyla seminer ve sergi alanları oluşturuldu. Projenin geniş kitlelere ulaşması ve bilim için her yaş grubunda farkındalık yaratılması, Düzce genelinde Bilimin tüm alt dallarının tanıtımının yapılması tanıtımı yapılan bu farklı disiplinlerin öğrenme ile olan etkileşimi ve kalıcılığının sağlanması amaçlanıyor.

Kültür merkezindeki programın ardından öğrenciler kurulan atölyeleri ve sergi alanlarını gezerek temel bilimsel olgular hakkında bilgi sahibi oldular, ayrıca merak ve araştırma ile öğrenme isteklerini de geliştirme imkanı buldular.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8