Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.11.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ REKTÖR GÜRCİSTAN’DA
Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nde, yetiştirilen lisans ve lisansüstü öğrenciler, yapılan bilimsel çalışmalar ve bu alanda gerçekleştirilen projeler hakkında da bilgiler paylaştı.
Eğitim 2017.10.03 - 14:53:56

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gürcistan Patrikhanesi Aziz Andria Pirveltsodebuli Gürcü Üniversitesi, Kartveloloji Merkezi tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Bilimsel Konferansına katıldı.

Konferansın Onursal Bilim Komitesine seçilen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gürcü Üniversitesi Beşeri Bilimler ve Hukuk Fakültesi, Kartveloloji Merkezi Müdürü Prof. Dr. TarielPutkaradze’nin himayesinde düzenlenen konferansta, ev sahibi Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Sergo Vardosanidze ile birlikte açılış konuşması gerçekleştirdi.

“Kafkaslarda Dilbiliminin Durumu” başlıklı konferanstaki konuşmasında Düzce Üniversitesi ve Düzce ilgili bilgiler paylaşan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 14 Fakültesi, 50’ye yakın yüksek lisans ve doktora programı ile Düzce Üniversitesi’nin her yıl daha çok tercih edilen bir üniversite haline geldiğini dile getirdi. Özellikle son iki yıldır uluslararası ilişkiler alanında Afrika, Orta Doğu ve Kafkasya ile işbirliği anlaşmaları imzaladıklarını belirten Rektör Çakar, öğrenci ve öğretim elemanı değişimleri ile ortak programların açılması konularında önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kafkas Dilleri ve Kültürleri Bölümü bünyesinde Gürcü Dili ve Edebiyatı programında lisans düzeyinde eğitim verildiğini ve yine bu alanda Üniversitelerinde yüksek lisans programı açıldığını ifade eden Prof. Dr. Çakar, Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kafkas Dilleri ve Kültürleri Anabilim Dalı’nda lisans üstü eğitimlere devam edildiğini belirtti. Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar; Düzce Üniversitesi’nde, yetiştirilen lisans ve lisansüstü öğrenciler, yapılan bilimsel çalışmalar ve bu alanda gerçekleştirilen projeler hakkında da bilgiler paylaştı.

Düzce Üniversitesi ile Gürcistan Patrikhanesi Aziz AndriaPirveltsodebuli Gürcü Üniversitesi arasında işbirliklerini daha da geliştirmek istediklerini belirten Rektör Çakar,  yakın komşumuz olması itibariyle ülkemiz ve Gürcistan arasında eğitim alanında iyi ilişkiler kurmayı önemsediklerini söyleyerek konferansın ortak çalışmaları artırma adına önemli olduğunu vurguladı.

Ülkemizin, sadece İslam coğrafyasının değil, tüm mazlumların sığındığı son liman olduğunu dillendiren Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, kongrenin dil, kültür ve kardeşlik konularına katkı sağlayacağını ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Gürcistan programı kapsamında Gürcistan Türkiye Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü’yü de ziyaret etti.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8