Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.9.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AKÇAKOCA'DA TURİZMDE İLETİŞİM VE HALKA İLİŞKİLERİN ÖNEMİ KONUŞULDU
Eğitim 27.10.2017 - 12:38:27

Turizmin her yerde ve her şekilde olabileceğini söyleyen Davut Arslan, turizmde iletişimin önemli olduğunu belirtti.

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Turizmde İletişim ve Halkla İlişkiler” başlıklı program, Akçakoca Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa;  Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, öğretim üyeleri, idari personeller ve öğrenciler katıldı.

Düzce Üniversitesi Öğr. Gör. Ali Said Kabakçı koordinesinde, öğrenciler Talha Sağır ve Orhan Doğan’ın girişimi ile “Turizmde İletişim ve Halkla İlişkiler Dersi” kapsamında düzenlenen seminerde; İşletmeci Ahmet Öztürk ve Emekli Astsubay Kıdemli Başçavuş Davut Arslan öğrencilerle bir araya geldi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, davetli konuşmacıları Düzce Üniversitesi’nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başladı. Öğrencilerin girişimci ve yenilikçi çalışmalarını her zaman desteklediklerini ve öğrencilerin bireysel özelliklerini önemsediklerini ifade eden Faikoğlu, Talha Sağır ve Orhan Doğan’ın çok ciddi bir girişimcilik örneği göstererek bu seminerin hazırlanması sürecini, Öğr. Gör. Ali Said Kabakçı ile beraber gerçekleştirdiklerini belirtti. Öğrencilerini girişimci davranışları için tebrik eden Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, öğrencilerin iletişim, sosyal beceri ve özgüven geliştirici faaliyetlerini desteklediği ve onlara bu fırsatı sunduğu için Öğr. Gör. Ali Said Kabakçı’ya da teşekkür etti.

Turizm sektöründeki dış paydaşları ve bu sektörde faaliyet gösteren herkesi önemsediklerini ifade eden Faikoğlu, Düzce Üniversitesi’nin ve Yüksekokullarının “Toplum İçin Bilim” sloganı ile hareket ettiğini söyleyerek sektör temsilcilerini Düzce Üniversitesi’nde görmekten dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Programın davetli konuşmacısı İşletmeci Ahmet Öztürk, sektördeki tecrübelerinden bahsederek iş başvurularında özgüven, fiziki durum, kıyafet ve diksiyonun önemine değindi. Yabancı dilin sektör için önemli olduğuna dikkat çeken Öztürk, iş hayatındaki kazanımlarını yabancı dil bilgisine ve bununla ilgili hitabetine borçlu olduğunu sözlerine ekledi. Sektördeki personel ilişkilerinden de söz eden Öztürk, motivasyon açısından her ay berber çalıştığı çalışma arkadaşlarına yönelik sosyal faaliyetler ve etkinlikler düzenlediğini vurguladı. İş hayatında başarılı olmanın yollarıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Ahmet Öztürk, “Kendinize muhakkak hedef koyun ve sosyalleşin.” diyerek sunumunu noktaladı.

Programın bir diğer davetli konuşmacısı Emekli Astsubay Kıdemli Başçavuş Davut Arslan ise turizmin askeriyedeki yeri ve kalifiyeli elaman eksikliği ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Öğrenci hayatının zorluklarına empatiyle yaklaştığını ifade eden Arslan, öğrencilere hitaben “Okuduğunuz yeri sevin ve hayata pozitif bakın” tavsiyesinde bulundu. Turizmin her yerde ve her şekilde olabileceğini söyleyen Davut Arslan, turizmde iletişimin önemli olduğunu belirterek, öğrencilerin kendilerini yetiştirmeleri, hep daha fazlası için çabalamaları ve sadece diplomaya bağlı kalmamaları konusunda yol gösterici açıklamalarda bulundu.

Soru-cevap bölümünün ardından bir konuşma gerçekleştiren Öğr. Gör. Ali Said Kabakçı, programa katılımlarından dolayı davetli konuşmacılara teşekkür ederek sektörden gelen kişilerle iletişimin önemine vurgu yaptı. Asıl olanın iletişim kanallarını çeşitlendirmek olduğunu belirten Kabakçı, bu iletişim sayesinde akademyada devam eden bilimsel araştırmalarla sektörün ihtiyaçlarının karşılanabileceğini sözlerine ekledi. Öğrencilerin girişimci ve yenilikçi özelliklerinin bu gibi etkinliklerle ortaya çıkmasından dolayı da oldukça memnun ve gururlu olduğunu ifade eden Öğr. Gör. Ali Said Kabakçı, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve davetli konuşmacılara teşekkür etti.

Talha Sağır’ın teşekkür konuşmasıyla devam eden program, Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu ve Öğr. Gör. Ali Said Kabakçı tarafından davetli konuşmacılara teşekkür belgeleri ve hediye takdiminin ardından sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal