Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE'DE KÖMÜR YERİNE DOĞALGAZ YARDIMI BAŞLIYOR
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 170 aileye tesisat yardımı yapıldığını belirten Vali Zülkif Dağlı, 400’ün üzerinde aileye de doğalgaz ödemeleri için yıllık 700 lira nakdi yardım verileceğini hatırlattı.
Gündem 2030.-1.0- - 16:00:47

Vali Zülkif Dağlı, Düzce’de her yıl düzenli olarak kış aylarında yaşanan hava kirliliği ile mücadele için önlemler almak amacıyla yapılacak değerlendirme toplantısı öncesinde makamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Tanas, Temiz Hava Bölge Müdürü Zeliha Gemici, İTÜ Meteoroloji Bölümü Doç.Dr. Hüseyin Torun ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal’ı kabul etti.

Vali Zülkif Dağlı burada yaptığı açıklamada, doğalgaz ulaşan mahallelerde kömür yakılmaması kararı alındığını söyledi.

Dağlı, “İlimiz Hava Kirliliği konusunda pilot il olarak seçildi. İlimiz coğrafi yapısı itibari ile çanak şeklinde sirkülasyonun gayet zor olduğu ve bu manada özel ilgi ve çalışma yapılması gereken bir il olduğundan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız yetkilileri önemli bir konu olarak ele aldılar ilimize geldiler. Yedi ay önce bu çalışma başladı, çalışma bu sürede olgunlaştı, bizde il olarak yapacaklarımızı yapmaya devam ediyoruz. Temmuz ayında Mahalli Çevre Kurulu Kararı ile doğalgaz ulaşan mahallelerimizde kömür yakılmaması üzerine karar aldık. Bu kararı yürürlüğe koyduk, belediye zabıta bu konuda ki denetim ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor” dedi.

Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının doğalgaz olan yerlerde kömür dağıtımı yapmaması kararını alındığını da belirten Vali Dağlı, “400’ün üzerinde vatandaşımıza doğalgaz veya elektrikle ısınma bedeli olarak yılda iki defa 350 TL olmak üzere toplam 700 TL ısınma yardımı veriyoruz. Ayrıca 170’in üzerinde evimize de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız imkânlarıyla doğalgaz takılmış olacak yılbaşına kadar. Bu çalışmalar devam ediyor. İlimizde hizmet veren 125’in üzerinde tesisatçı ile görüşüldü. Bunların tamamını biz sahaya gönderdik. Onlar bizde ki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında ki listelerden durumları iyi olmayan vatandaşlarımızın evlerine gitmek sureti ile doğalgaz dönüşümlerini yapmaları yönünde görüşmelerini yapıyorlar. Vatandaşımızın evine doğalgaz açıldığı andan itibaren tesisatçının parasını ödüyoruz. Şu anda 170’in üzerinde evimize yılbaşına kadar doğalgaz bağlanmış olacak” İfadelerini kullandı.

Düzce’de Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından sanayi kuruluşlarının denetimlerinin gece- gündüz yapıldığını söyleyen Vali Dağlı, amacın çevre kirliliği konusunda bilinçlendirmek olduğunun altını çizdi.

Vali Dağlı, “Ama burada asıl amaç cezadan ziyade, işletmelerin çevre kirliliği konusunda eğitim vererek bilinçlendirmek. Ayrıca mahalle muhtarlarımızın tamamına eğitim verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın hazırlamış olduğu yol haritası çerçevesinde bütün kurumlarımızın katılımı ile çalışmalarımız devam ediyor. İlimizde hava kirliliğini bu şekilde yoğun ve sistemli bir çalışma ile hep birlikte önleyeceğiz. Tabi coğrafyanın getirdiği şartlar, ilimizin coğrafi yapısı ortada, bu imkanlarla bu tedbirlerle ne yapabiliyorsak bunları yapacağız" şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından ise toplantı yapıldı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8