Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE NİTELİKLİ İSTİHDAM VE STRATEJİ GELİŞTİRME MERKEZİ KURULUYOR
Hem öğrencileri doğru yönlendirmek hem de OSB’lere nitelikli iş gücü kazandırmak hedefleniyor.
Gündem 2031.-1.0- - 13:25:01

Düzce İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2017 Yılı 4. Dönem Toplantısı Vali Zülkif Dağlı başkanlığında makam toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Vali Zülkif Dağlı toplantı öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 4. Dönem Toplantısını yapacağız. Göreve başlayalı yaklaşık bir yıl oldu. İlk toplantımızda bu toplantıların çok önemli olduğunu, toplantıların hiçbir zaman yapmış olmak için yapmayacağımızı ve daha nitelikli ve sonuç odaklı toplantılar haline dönüşmesi için de elimizden gelen çabayı göstereceğimizi söylemiştik. Sonuçlara baktığımızda da artık iyi yönde ilerlemelerimiz olduğunu görüyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu istihdam seferberliği konusunda Ticaret ve Sanayi Odamızla bir toplantı yapmıştık. Burada ilimizde 7 bin 500 kişilik istihdam oluşturulması hedefini belirlemiştik.  O gün için bu hedefin yüksek olduğunu düşündüler bir an ama Eylül ayı itibarı ile 8 bin 177 kişilik istihdam rakamına ulaşmış durumdayız. Yani hedefimizi geçmiş olduk, bu bizim için güzel bir başarı oldu.

Onun haricinde ilk dokuz ayda 3 bin 778 kişi işe yerleştirildi. Nitelikli iş gören yetiştirmek amacı ile meslek edindirme kurslarımız devam ediyor. 2 engelli, 4 eski hükümlü projesi yapmıştık, bunun üzerine 1 engelli, 5 eski hükümlü projesi daha yaptık. İşsizlik ödeneği almaya hak eden 3 bin 746 kişiye 15 milyon TL ödendi.

Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 17 kamu kuruluşuna bin 102 kişi 6 ay süre ile işe yerleştirildi ve çalışanlara ilk dokuz ayda 8 milyon 240 bin TL maaş ödemesi gerçekleştirildi. Bazı kurumlarda 6 ay süreli çalışma süreci 9 aya uzatıldı. Bunlar ilimiz açısından güzel çalışmalar.

İstihdamın ne kadar önemli olduğunu, mesleki eğitimin ne kadar önemli olduğunu Sayın Başkanımızla değişik toplantılarda müşahede ettik.  Tüm kamu kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız bu konunun önemine vakıflar. Mesleki eğitim konusu artık tüm Türkiye’nin konusu oldu. Aksi takdirde biz hep aynı şeyleri söyleriz. Bir tarafta fabrikalar işçi bulamayacak, diğer tarafta da gençlerimiz iş arayacaklar.

Bu manada yine MARKA projesi hazırladık. Arkadaşlarımız şuanda projenin son halini hazırlıyorlar. Bu projenin adını da ‘Düzce Nitelikli İstihdam ve Strateji Geliştirme Merkezi’ olarak belirledik. Bu projeyi TOBB Endüstri Meslek Lisesinde bir Mesleki Eğitim Merkezi oluşturup, burada hem öğrencilerimize doğru yönlendirmiş olacağız, hem de OSB’lerimize nitelikli iş gücü kazandırmış olacağız.

Ayrıca Mesleki Yeterlilik Kurumuna akredite olarak öğrencilerimize ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ vereceğiz. Bu Düzce ilimize ayrı bir değer kazandıracak.

İlimizde bir sanayi kültürü oluşturmalıyız. Bu sanayi kültürünü de bütün kurumlarımızla, iş dünyamızla, ticaret odamızla, esnaf odalarımızla birlikte oluşturacağız. DÜZCE’NİN KURTULUŞU SANAYİDİR. Çevreyi kirletmeyen suya ve yeşile önem veren bir sanayi tarzı için uğraşacağız.

Bunun haricinde ikinci hedefimiz nitelikli turizm olacaktır. Bu da ayrı bir konu. Toplantımızın hepimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah yine güzel kararlara imza atmış oluruz.” (Düzce Postası Haber Merkezi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8