Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ÖMER SAYGUN KUYUMCU DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
Ömer Saygun Kuyumcu, Düzce’de birçok kültürden insanla beraber uyum içinde yaşama deneyimi olduğu için İsveç’te yaşadığı süre içerisinde çok büyük bir zorlukla karşılaşmadığını ifade etti.
Eğitim 2017.11.03 - 15:49:26

Düzce Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü; Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı, Program Geliştirme ve Öğretim Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı, Karşılaştırmalı Eğitim Sistemleri Dersi kapsamında Ömer Saygun Kuyumcu’yu ağırladı.

İsveç’in Stokholm kentinde Türk ve İsveçli öğrencilere eğitim veren ve bu ülkede 36 yıl eğitim- öğretim faaliyetleri yürüten Ömer Saygun Kuyumcu tarafından bir sunum gerçekleştirildi. İsveç eğitim sistemi ve programları hakkında genel bilgi vererek sunumuna başlayan Kuyumcu, eğitim-öğretim sürecinde yaşadığı deneyimlerinden bahsetti. Özellikle İsveç‘te yaşayan Türk öğrencilere yönelik Türkçe Dili ve Türk Kültürü ile ilgili çeşitli dersler verdiğini ifade eden davetli konuşmacı, göçmenlere yönelik adaptasyon programlarında da görev aldığını sözlerine ekledi.

İsveç’e gelen Türk ailelerinin, ülkedeki sosyal ve kültürel hayata adapte olabilmeleri adına birçok faaliyette bulunduğunu anlatan Kuyumcu, insanların hangi coğrafyadan olursa olsun kültürünü unutmaması gerektiğine dikkat çekti. Kendisinin de Düzceli olduğunu belirten Ömer Saygun Kuyumcu, Düzce’de birçok kültürden insanla beraber uyum içinde yaşama deneyimi olduğu için İsveç’te yaşadığı süre içerisinde çok büyük bir zorlukla karşılaşmadığını ifade etti.

Temel ve evrensel değerlerin her coğrafyada değerli ve önemli olduğuna vurgu yapan Kuyumcu, yüksek lisans öğrencilerine hitaben “Nerede ve hangi durumda olursak olalım, asla kendimize ve öğrencilerimize inanmaktan vazgeçmeyelim.” diyerek sözü Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Kuyumcu Vardar’a bıraktı. 

Karşılaştırmalı Eğitim Sistemi dersini veren Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Kuyumcu Vardar, ülkelerin eğitim sistemlerini öğrenmeden önce, kendi geçmişimizi ve uygulamakta olduğumuz eğitim sisteminin öğrenilmesinin önemli ve değerli olduğunu ifade ederek sözlerine başladı.  Yrd. Doç. Dr. Vardar, ders kapsamında; farklı ülkelerin eğitim programlarını ve uygulamalarını tanımayı, kendi eğitim programımızı daha sağlıklı değerlendirebilmeyi ve öğrenciler ile beraber uygulama alanları oluşturabilmeyi hedeflediklerini söyledi.

Akademik çalışmaların uygulama alanları olduğunu belirten ve bu alanlarda tecrübeli kişilerin deneyimlerinden faydalanabilmenin önemine değinen Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Kuyumcu Vardar, bu sürece yıllarca emeğini ve yüreğini veren eğitim paydaşı Ömer Saygun Kuyumcu’yu ağırlamaktan dolayı da mutlu olduklarını dile getirdi.

Yüksek Lisans Programı öğrencilerinden Eda Özcanım Doğan ise uluslararası eğitim tecrübesine sahip bir duayenden gerçek yaşam hikayelerini dinlemenin;  hem akademik çalışmalarına, hem de öğretmenlik mesleğine daha farklı bir bakış açısı kazandırdığını söyledi. Bir diğer yüksek lisans öğrencisi Ayşe Betül Akdemir de eğitim sisteminin en önemli bileşeni olan ve başarıların kazanılmasında önemli emekleri bulunan öğretmenlerin değerini bir kez daha vurguladığı için Ömer Saygun Kuyumcu’ya teşekkür etti.

Ömer Saygun Kuyumcu ise, Düzceli olmaktan, Düzce’nin Değer Üreten Üniversitesinde, birbirinden başarılı akademisyenleri ve öğrencileri ile bir arada bulunmaktan dolayı mutlu ve gelecekten umutlu olduğunu ifade etti.

Geleceğin teminatı olan öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin gözlerinde gördüğü ışıktan dolayı heyecanlandığını belirten Kuyumcu,  yüksek lisans dersi kapsamında Düzce Üniversitesi’ne konuşmacı olarak davet edildiği için memnuniyetini dile getirdi. Davetli konuşmacı Ömer Saygun Kuyumcu, Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Kuyumcu Vardar’a, Enstitü ve Fakülte Yönetimine ve kendisini sabırla dinleyen yüksek lisans öğrencilerine teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8