Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.12.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİLER
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Önlük Giydirme Töreni, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Sağlık 6 Kasım 2017 Pazartesi - 16:06:25

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitime yeni başlayan öğrenciler için düzenlenen 22. dönem önlük giydirme törenine; Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Programın açılışında konuşan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, toplumların ve insanların sağlığını koruyan hekimlerin, kutsal ve zor bir görevi üstlendiklerini belirterek sözlerine başladı. Hekimlerin görevlerinin sadece hastaları tedavi etmek olmadığını dile getiren Prof. Dr. Ataoğlu, toplum sağlığı ve koruyucu hekimlik alanlarında da önemli sorumlulukları bulunduğunu ifade etti.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin; insanlığa hizmet eden, hastalara ve çevresine saygılı, anlayışlı, tıbbi etik değerlere bağlı hekimler yetiştirmeyi amaç edindiğini söyleyen Ataoğlu, Fakültenin yeterli fiziki koşullara, eğitim araç gereçlerine ve nitelikli akademik kadroya sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Öğrencilerin yetiştirilmesinde büyük emek gösterdikleri için ailelere de teşekkür eden Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, öğrencilerin iyi bir hekim ve iyi bir insan olabilmeleri için ellerinden gelen her türlü çabayı göstereceklerini vurguladı.  Tıp Fakültesi öğrencilerinin beyaz önlüklerini giyerek hekimlik mesleğine ilk adımı atacaklarına işaret eden Prof. Dr. Ataoğlu, “Hekimlikle özdeşleşmiş olan beyaz önlük, dürüstlüğün, aydınlığın ve saflığın simgesidir. Önlüklerinizi sizlere bembeyaz giydiriyoruz.  Sizin de tüm yaşamınız boyunca önlüklerinize leke sürdürmeyeceğinize inanıyor, önünüzdeki uzun eğitim sürecinde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu. Tıp Fakültesi olarak akreditasyona başvurduklarını da belirten Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, destek ve katkıları için Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 32 bin öğrencilerinin arasına katılan Tıp Fakültesi öğrencilerinin beyaz önlüklerini giyecek olmalarından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Çok önemli bir meslek olan hekimliğin gönül verilerek yapılması gerektiğini dile getiren Rektör Çakar, hekimlerin en önemli paydaşının insan olduğuna dikkat çekti. Hekimlik mesleğinin insana mutluluk getirdiği kadar sorumluluk da yüklediğinin altını çizen Prof. Dr. Çakar, öğrencilerin sahip olduğu tüm değerleri insanlığın faydasına kullanacaklarından şüphesinin olmadığına vurgu yaptı.

Eğitime başlayan öğrencileri 6 yılın sonunda yeni hayatlarına uğurlayacaklarını söyleyen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, sürekli büyüyen ve gelişen Düzce Üniversitesi’nin bu süre zarfında daha iyi noktalara yükseleceği değerlendirmesinde bulundu. Düzce’nin yaşanılabilir ve güvenli bir şehir olduğunu dillendiren Prof. Dr. Çakar, çocuklarını Düzce Üniversitesi’ne emanet ettikleri için ailelere teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Açılış konuşmalarının sonrasında önlük giydirme törenine geçildi. Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ve öğretim üyelerinin elinden beyaz önlüklerini giyen Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, hekimlik mesleğine ilk adımı atacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadılar.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
50 öğrenci eğitimi kapasiteli fakülteye 150-160 öğrenci alınıyor, en mutlu günleri bu günler bundan sonra üç sene dersleri ayakta dinleyecekler, gruplara ayrıldıklarında 20 kişilik sınıf daha doğrusu odada 40 kişi ders dinlemeye çalışacaklar. 10 kişilik kütüphanesinde çalışacak yer bulamayacaklar, hastane merdivenlerinde ders çalışacaklar imkansızlıktan,Herşeye rağmen inşallah başarılı olur ve ülkelerine hayırlı birer doktor olurlar!
Doktor düzce tıp mezunu - 6.11.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%45,45

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive