Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.9.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İDDİALARIN HEDEFİNDEKİ MÜDÜR KONUŞTU
Gündem 8.11.2017 - 15:02:53

Kenan Gökmen, "Keşke iddia edildiği gibi 23 bin lira alabilseydim. Parayla değil gönülle çalışıyorum" dedi.

MHP’li Ercan Katırcıoğlu’nun “23 bin TL maaşı alıyor” dediği YEYPAŞ ve İNTAŞ Genel Müdürü Kenan Gökmen, Düzce TV’ye canlı yayında bağlanarak iddialarla ilgili açıklama yaptı.

 


 

 

 

 

 

 

 

“MEHMET KELEŞ’İN AHBABI OLARAK BU GÖREVE GELMEDİM”

 

8,5 yıldır şirketlerde görev yaptığını anlatan Gökmen, şunları söyledi: “Biz 23 bin lira maaş almış olarak lanse edilmiş olsaydık tepkim belki bu kadar olmayacaktı. Sayın Cumhurbaşkanıyla eşleştirmeye çalışılması çok garibime gitti. Ben siyasetçi değilim. Ben bu göreve Mehmet Keleş’in akrabası, ahbabı olduğum için gelmedim. Profesyonel yönetici olduğum için, Mehmet Keleş’i tanımadığım halde beni tanıyanların önermesiyle 2004 yılında göreve başladım.

 

“ŞİRKETLER TİCARİ ZARARA SEBEP OLACAK İŞLEM YAPMADI”

 

Bu şirketler 2004-2017 yılları arasında hiçbir zaman yolsuzlukla anılmadı. Yapmış olduğu faaliyetlerden dolayı eleştirilmedi. Bu şirketler ticari zarara sebep olacak bir işlem yapmadı. Neyle eleştirildik, ücretlerle eleştirildik. İnsaf etmek lazım. Belediye şirketlerinde çalışanların maaşları öz kaynaklardan ya da ticari faaliyetlerinden elde edilen gelirle ödenir. İNTAŞ’ın sermayesi 7 Milyon lira, YEYPAŞ’ın sermayesi ise 6 Milyon liradır. İNTAŞ 36 personele 75 bin lira, YEYPAŞ ise 97 personele 195 bin lira maaş öder.

 

“EN YÜKSEK MAAŞIM 13 BİN LİRA”

 

Keşke iddia edildiği gibi 23 bin lira alabilseydim. Parayla değil gönülle çalışıyorum. İNTAŞ şirketine Alp Cengiz müdür olarak atandı. Ben YEYPAŞ şirketinde görev yapıyorum. Benim aldığım maaş 6 bin 500 TL net. 2014 yılında geldiğimde iki şirket de zarardaydı. İNTAŞ’tan bin 500 lira, YEYPAŞ’tan 6 bin 500 Lira aldım. Yani 8 Bin lira maaş aldım. İNTAŞ ve YEYPAŞ’ın durumu düzeldikten sonra 13 bin lira maaş aldım. Sonra Selahattin Sert Bey YEYPAŞ’a atandı. İNTAŞ’ta bu kez 6 bin 500 Lira maaşla çalıştım. Yani benim 13 bin lira maaş aldığım süre toplam 1 yılı bulmamıştır. Kenan Gökmen emekliliğini hak etmiş bir personel olarak burada çalışıyor. Emekli maaşımı düşerseniz ben bugün burada 3 bin liraya çalışıyorum.”

 

“GÜLİN OKAY 3 AY 4 BİN LİRA ALDI”

 

Gökmen, Düzce Belediyesi eski Basın-Yayın Müdürü Gülin Okay’ın 11 bin lira maaş aldığı iddialarıyla ilgili de konuştu. Gökmen, 3 ay çalışan Okay’ın aldığı net maaşın 4 bin lira olduğunu belirtti ve “11 bin lira demek insafsızlıktır” şeklinde konuştu.

 

“MECLİS ÜYELERİNİN MAAŞI 2 BİN 800 LİRA”

 

Meclis üyelerinin son artışla 2 bin 800 lira maaş aldığını söyleyen Kenan Gökmen, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sebahat Uçar’ın da siyasi danışman olduğunu ve 2 bin lira maaş aldığını ifade etti. Selahattin Sert’in de 9 bin lira maaş almadığını belirten Gökmen ayrıca Belediye Başkanı Dursun Ay’ın şirketlerde çalışan personeli gösteren dosyaları didik didik incelediğini de söyledi.

Gökmen son olarak, “1 tane bankamatik memur göstersinler, çalışmadan para alan bir memur göstersinler görevi bırakacağım” ifadelerini kullandı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Bu haberler hiç bir şeyi değiştirmez.Yine de olan bize olacak.su parası , ruhsat harcı ,çöp parası derken bir bakacağız sabah olmuş erken.söylenecek bir şey yok.
VATANDAŞ - 9.11.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,67

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal