Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDEN GİRİŞİMCİLİK VE TEKNOLOJİ ŞÖLENİ
Kariyer planlama adına önemli tecrübeler paylaşıldı.
Eğitim 2017.11.09 - 16:30:21

Düzce Üniversitesi Teknoloji ve Girişimcilik Topluluğu tarafından düzenlenen “Girişimcilik ve Teknoloji Şöleni”, alanında uzman konukların katılımıyla Cumhuriyet Konferans Salonu’nda başladı.

Girişimcilik ve teknoloji rüzgârlarının estiği, kariyer planlama adına önemli tecrübelerin paylaşıldığı programa; Düzce Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencileri ile Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

İki gün süresince Türkiye’nin önde gelen finans, giyim ve teknoloji medyası kuruluşlarının öğrencilerle bir araya geleceği etkinliğin ilk gününde, İNG Bank Veri ve Sistem Operasyon Müdürü Halit Ayyılmaz, N11 SEO Müdürü Uğur Eskici, Manibux Kurucusu Canan Bayrak ile Bitcoin Girişimcisi Gökhan Hıncal davetli konuşmacı olarak yer aldı.

Programın ilk konuşmacısı olan İNG Bank Veri ve Sistem Operasyon Müdürü Halit Ayyılmaz, “İnovasyon ve Agile” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. İnovasyonu, çevrede olan farklı şeyleri bir araya getirerek insanların kullanımına sunulması şeklinde açıklayan Halit Ayyılmaz, dünyada söz sahibi olan başarılı girişimcilerin başarısızlıklardan yılmadıklarını ve sürekli kendilerini yenilediklerini dile getirdi. “Başarısızlık sizin en büyük deneyiminiz olacaktır. Başarısızlık çeliğe su verir gibi, sizi daha da sağlamlaştıracaktır” diyen Yılmaz, inovasyon ve girişimcilik konularında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Programın diğer konuşmacısı N11 SEO Müdürü Uğur Eskici, “Dijital Pazarlama ve Kariyer” başlıklı sunumuyla programa katkı sağladı.Dijital pazarlama verilerinin dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de artış gösterdiğini söyleyen Uğur Eskici, ticarette olan herkesin dijital pazarlamayı kullanması gerektiğini belirtti. Girişimcilik sürecinde bazen işlerin planlandığı gibi gitmediğini ifade eden Eskici, girişimcilerin her zaman B ve C planlarının da hazır olması gerektiğini vurguladı.

Programın bir diğer davetli konuşmacısı Manibux’un kurucusu olan kadın girişimci Canan Bayrak, “Girişimcilikte Adım Adım” konulu bir konuşma yaptı. Oluşturduğu Manibux kart sistemiyle para harcamalarının kayıt altına alındığını söyleyen Canan Bayrak, bu sistemle anne babaların verdikleri harçlıkları, çocukların nerelerde harcadıklarını takip edebildiklerini sözlerine ekledi. Manibux kart sisteminin para biriktirmeyi ve bilinçli para harcamayı öğrettiğine işaret eden Bayrak, konuşmasının son bölümünde girişimcilerin özelliklerinden bahsetti. Girişimcileri; sorun çözen, kendine güvenen ve kendini sürekli geliştiren kişiler olarak tanımlayan Canan Bayrak, iş hayatında yaşadığı tecrübeleri öğrencilerle paylaştı.

İlk günün son konuşmacısı Bitcoin girişimcisi Gökhan Hıncal ise sunumunda; gündelik hayatta kullanılan para transferlerinden, tapu kadastro işlerine, alım satımdan fikri haklar güvencesine kadar birçok unsuru bir araya getiren ve dijital cüzdan olarak nitelendirilen “Bitcoin” sistemi hakkında bilgiler verdi.

“Girişimcilik ve Teknoloji Şöleni”nin ilk gün programı, Teknoloji ve Girişimcilik Topluluğu üyeleri tarafından konuşmacılara teşekkür plaketlerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8