Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ'NDE GİRİŞİMCİLİK VE TEKNOLOJİ ŞÖLENİ DEVAM ETTİ
Girişimci olmak için bir fikri ortaya koymanın yeterli olmadığını belirten Ertürk, bu fikrin yatırıma nasıl dönüştürülmesi gerektiği konusunun da önemine dikkat çekti.
Gündem 2010.-1.1- - 16:08:48

Düzce Üniversitesi Teknoloji ve Girişimcilik Topluluğu tarafından düzenlenen “Girişimcilik ve Teknoloji Şöleni” başlıklı etkinliğin ikinci gününde de alanında uzman sektör temsilcileri bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Koordinatörü Gönül Asuk, Düzce Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencileri ile Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümü öğretmenleri ve öğrencileri katılım sağladı.

İkinci günün ilk konuşmacısı olan LCW E-Commerce Direktörü Salih Yılmaz, “İnteraktif Soru-Cevap-Sohbet” konulu konuşmasında, kariyer planlamada hedef belirlemenin önemine değinerek hedeflerin en üst düzeyde belirlenmesi gerektiğini vurguladı. Girişimcilerin bir işe atılmadan önce çok yönlü araştırma yapmasının faydalı olacağını söyleyen Salih Yılmaz, tüketime sunulacak ürünlerin insanların hayatlarını kolaylaştırması ve ihtiyaçlarına cevap vermesinin, girişimciliğin olmazsa olmazları arasında olduğunu ifade etti. Müşteri memnuniyetinin öneminden de söz eden Yılmaz, firma temsilcilerinin müşterilerle empati kurması gerektiğini dile getirerek konuşmasını sonlandırdı.

Programın diğer konuşmacısı Webrazzi Product Manager Erman Taylan “Ürün Yönetimi” başlıklı sunumuyla faaliyet gösterdikleri sektörle ilgili önemli bilgiler aktardı. Erman Taylan, ürün yöneticisinin; ekipler arası iletişimi sağlama,  ürünün vizyonunu ve hedeflerini belirleme, pazar koşullarını araştırma, satış ve pazarlama ekibini ürünle ilgili sürekli bilgilendirme gibi birçok konuda önemli görevleri olduğunu sözlerine ekledi. Yazılım geliştirme teknolojileri, proje yönetimi, içerik oluşturma, önceliklendirme, empati kurma ve kullanıcı psikolojisi gibi alanlarda da ürün yöneticisinin bilgi sahibi olması gerektiğini dillendiren Taylan, bunları yapabilmek için sürekli okuma ve araştırma tavsiyesinde bulundu.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Koordinatörü Gönül Asuk, bu tür etkinliklerin öğrencilerin gelişimi açısından çok önemli olduğunu ifade ederek sosyal projeleri her zaman destekleyeceklerini söyledi. Teknoloji ve Girişimcilik Topluluğu, etkinliğe verdiği destekten dolayı Gönül Asuk’a teşekkür plaketi takdim etti.

Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde ise Boyner Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Şevket Çelikkkanat, “Mezuniyet Sonrası Kariyer Planlama” konusunda öğrencilere iş hayatı ve kariyerleri ile ilgili yol gösterici açıklamalarda bulundu. Günümüz dünyasının çok hızlı geliştiğini dile getiren Çelikkanat, bu hızlı değişimde tecrübenin yerini bilginin aldığına işaret etti. Makineleşmeye de değinen davetli konuşmacı yapay zeka çalışmalarının geldiği son nokta hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Programın son konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Ertürk, girişimcilik başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Girişimci olmak için bir fikri ortaya koymanın yeterli olmadığını belirten Ertürk, bu fikrin yatırıma nasıl dönüştürülmesi gerektiği konusunun da önemine dikkat çekti. Girişimciliği aynı zamanda başarısızlıklarla uğraşmak şeklinde nitelendiren Prof. Dr. Alper Ertürk, başarılı olunacağı ya da bir şeyler öğrenileceği fikrinin her zaman daha ön planda tutulmasının önemi üzerinde durdu. İyi bir girişimcinin çok iyi bir iletişimci olması gerektiğinin de altını çizen Ertürk, girişimcilik konusunda önemli bilgiler paylaştı.

İki gün süresince devam eden Girişimcilik ve Teknoloji Şöleninde Düzce Üniversitesi öğrencileri, teknoloji trendlerini yakından takip eden başarılı firmaların temsilcilerinden ilham alarak gelecek planlamaları adına önemli bilgiler edindiler.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8