Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.10.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE BELEDİYESİ İŞÇİLERİNDEN BAŞKAN AY’A TEŞEKKÜR
Gündem 16.11.2017 - 15:27:02

Belediye İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü taşeronları için karara bağladığı toplu iş sözleşmelerinin uygulanmasından dolayı Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a teşekkür etti.

Düzce Belediyesi’nin taşeron işçilerinin üç yıldır sürüncemede kalan toplu iş sözleşmelerinin uygulanması sorunu çözüldü. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile görüşen Belediye İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, işçilerin Ekim ayı maaşlarının zamlı olarak ödendiğini belirtti. Kefeli, Düzce Belediyesi tarafından 15 yıldır ödenmeyerek kangren haline getirilen sendika aidatlarının da ödendiğini kaydetti.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınlayan Erdoğan Kefeli şu ifadeleri kullandı: “Kamunun asli hizmetlerinin bile, halkımıza ulaşması için, kamuda ve Belediyelerde yapılan işler, yıllardır taşeron firmalar aracılığı ile hizmet alım yöntemiyle yapılmakta, taşeron çalışanları da örgütsüz, ucuz ve iş güvencesinden yoksun olarak çalıştırılmaktadır.

13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan Soma maden faciası sonrası çıkartılan 6552 sayılı kanunla Taşeronlarda çalışanlarında kısmen örgütlenmesinin önü açılmış oldu. Bizlerde Belediye İş Sendikası olarak, Düzce Belediyesi’nde çalışan taşeron işçiler için 2015 yılı Mart ayında, tüm engellemelere ve baskılara rağmen yoğun bir örgütlenme çalışması başlattık. Çok zorlu bir örgütlenme ve toplu iş sözleşme sürecini, bize inanan ve güvenen üyelerimizle birlikte bu günlere getirdik.

 

KELEŞ VE GÜNEY, TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİ UYGULAMADI

 

2015 ve 2016 yıllarında Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü çalışanları için Yüksek Hakem Kurulu tarafından gerçekleştirdiğimiz toplu iş sözleşmelerinin Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Eski Belediye Başkan yardımcısı Ali Güney tarafından uygulanmaması üzerine yasal süreç başlattık. 2017 yılında da, Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Fen işleri Müdürlüğü taşeronlarında çalışan işçi arkadaşlarımızın Toplu İş Sözleşmelerini Yüksek Hakem Kurulundan çıkarttık. Toplu iş sözleşmelerinin uygulanması için Düzce Belediyesi’ne ve ilgili şirketlere resmi yazı ile müracaat ettik. Ancak çalışanların anasının ak sütü gibi helal olan ücret artışları ve farkları Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Eski Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güney tarafından yine ödenmedi.

Belediye işçilerini baskı, sürgün ve işten çıkartmayla tehdit ederek, yıllarca örgütlü oldukları Belediye İş Sendikasından istifaya zorlayanların istifa etmesi üzerine, göreve gelen Yeni Belediye Başkanı Sayın Dursun Ay ile yaptığımız sadece bir görüşme sonrası, Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü taşeronları için Yüksek Hakem Kurulunun karara bağladığı toplu iş sözleşmeleri uygulanarak, Ekim 2017 maaşları zamlı olarak ödenmiştir.

Üç yıldır sürüncemeye bırakılan, taşeron işçilerin toplu iş sözleşmelerinin uygulanması sorununu çok kısa bir sürede çözüme kavuşturan, Düzce Belediyesi tarafından 15 yıldır ödenmeyerek kangren haline getirilen sendika aidatları konusunda, ödenmesi için talimat veren, çalışanların emeğine, alın terine ve kazanılmış haklarına saygı gösteren, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a ve Düzce Belediyesi Muhasebe Müdürü Okan Özkasap’a katkılarından dolayı, çalışanlar adına çok teşekkür ediyor, en kısa sürede de üyelerimizle birlikte kendilerini ziyaret edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.”

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive