Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.10.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“GLOBAL GİRİŞİMCİLİK HAFTASI” ETKİNLİĞİ
Gündem 16.11.2017 - 16:17:20

Sosyal Ben Kurucusu Ece Çiftçi, girişimcilik serüveniyle ilgili bilgiler paylaştı.

Düzce Üniversitesi ve Düzce Teknopark işbirliğiyle düzenlenen “Global Girişimcilik Haftası Düzce 2017” etkinlikleri, girişimcilik alanında uzman konukların katılımlarıyla başladı.

Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda dört gün süresince devam edecek “Global Girişimcilik Haftası Düzce 2017” etkinliklerinin ilk gününe; Düzce Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, davetli konuşmacılar, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

 

ÖZKAN ŞAHİN: İŞ KURAN NESİLLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ

 

Öğrencilerde girişimcilik bilincini oluşturmak ve başarılı girişimcilerle buluşturarak öğrencilerin potansiyellerini ortaya çıkarmak amacıyla organize edilen etkinliğin açılış konuşmasını, Düzce Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin gerçekleştirdi. Girişimciliği çok önemsediklerini dile getiren Yrd. Doç. Dr. Şahin, Düzce Üniversitesi olarak iş bulan değil, iş kuran nesiller yetiştirmek istediklerini vurguladı. Endüstri 4.0’la dünyada kırılma yaşandığını belirten Yrd. Doç. Dr. Özkan Şahin, daha önceleri fiziki sermayenin ön plana çıktığını, şimdiyse beşeri sermaye faktörünün yani insan ve girişimciliğin önem kazandığını sözlerine ekledi. Girişimciliğin ekonomik kalkınmanın en önemli unsurlarından biri olduğuna işaret eden Şahin, katılımcılara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

 

ECE ÇİFTÇİ: HAYALİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN

 

Açılış konuşmasının ardından programın girişimcilik hikayeleri bölümüne geçildi. Programın ilk davetli konuşmacısı Sosyal Ben Kurucusu Ece Çiftçi, girişimcilik serüveniyle ilgili bilgiler paylaştı. Kendini sosyal girişimci olarak nitelendiren Çiftçi, ilk olarak 14 yaşında girişimcilikle tanıştığını söyledi. Sosyal Ben projesi ile köy okullarındaki ve taşımalı sistemle eğitim gören eğitim kurumlarındaki öğrencilerin yeteneklerini keşfetmeleri için 65 ilde 350 kişilik gönüllü ekiple 18 bin öğrenciye atölye çalışmaları uyguladıklarını dile getiren Ece Çiftçi, sosyal girişimcilikte gönüllü sürdürülebilirliğin ve finansal sürdürülebilirliğin önemli olduğunu ifade etti. “Girişimcilikte neyi hayal ediyorsanız onun peşinden gidin” diyen Ece Çiftçi, öğrencilerin sorularını yanıtlayarak sunumunu noktaladı.

 

EVREN AKTOLGA: HEDEF MÜŞTERİ KİTLESİYLE GÖRÜŞÜN

 

Programın diğer konuşmacısı Kolay İK Ürün Yönetimi Direktörü Evren Aktolga, “Bir Fikir Nasıl Ürüne Dönüşür?” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda yalın girişimcilik kavramından söz eden Aktolga, girişimcilikte yenilikçi fikirle ilgili hedef müşteri kitlesiyle görüşmenin önemi üzerinde durdu. Fikirden ürüne dönüşüm aşamalarından bahseden Evren Aktolga, dünyadan başarılı girişimcilik örnekleriyle konuşmasını tamamladı.

 

UFUK GÜR: GİRİŞİMCİLİK İŞ KURMAK DEĞİLDİR

 

Girişimcilik hikayelerinin bir diğer konuşmacısı WEHUB Kurucusu Dr. Ufuk Gür, ekonominin temel faktörü olan girişimciliğin, iş kurmak olmadığını, bir düşünme biçimi ve hareket tarzı olduğunu ifade etti. Girişimcileri besleyen fikirlerden örnekler veren Ufuk Gür, başkalarının başarılarından ve hatalarından ders çıkarmanın önemine vurgu yaparak kendi girişimcilik hikayesini anlattı.

 

GİRİŞİMCİ AKADEMİSYENLER DE KONUŞTULAR

 

Program, Düzce Üniversitesi girişimci akademisyenlerinin konuşmalarıyla devam etti. Düzce Üniversitesi girişimci akademisyeni Dr. Ahmet Demir, “Akademik Çalışmaların Girişimcilikle Buluşması” başlıklı sunumunda TÜBİTAK tarafından desteklenen projesi hakkında bilgiler verdi. Düzce Üniversitesi’nin bir diğer girişimci akademisyeni Öğr. Gör. Ömer Erkan ise Sanayi Bakanlığı tarafından kabul edilen teknogirişim projesi ile ilgili yaşadığı deneyimleri aktardı.

 

HALDUN PAK: BAŞARI İÇİN EMEK VERMEK GEREKİYOR

 

Programın son konuşmacısı Rasyotek Kurucusu Haldun Pak ise girişimcilik hikayesinde edindiği tecrübeleri paylaşarak öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Teknolojik insan kaynakları yaklaşımıyla hizmet sunan firmalarının faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Haldun Pak, başarı ve mutluluk için; sevmek, merak etmek, konsantre olmak, emek vermek ve teknolojiyi dahil etmek gerektiğini sözlerine ekledi.

Etkinlik sonunda katılımcılara girişimcilik alanında sorular yöneltilerek, sorulara en hızlı cevap veren bir kişiye American Kültür Dil Okulları tarafından 1 kur dil eğitimi hediye edildi ve sonrasında Global Girişimcilik Haftası 2017 etkinliklerinin ilk günü sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive