Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.10.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
BAKANLAR KİTAP OKUMA PROJESİNİ BAŞLATTI
Eğitim 20.11.2017 - 16:19:41

“Annem Varsa Ben de Varım” projesi için öğrencilere protokol üyeleri tarafından kitapları takdim edildi.

Bir dizi programa katılmak üzere Düzce’ye gelen Milli Eğim Bakanımız İsmet Yılmaz ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü, milletvekilleri Fevai Arslan, Ayşe Keşir, valilikteki programın ardından, Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Annem Varsa Ben de Varım Kitap Okuma Projesi” tanıtım toplantısına katıldı.

“Düzce şanslı bir bakanı var. Düzce çok şanslı ikinci bir bakanı daha var” sözleri ile salondan büyük alkış alan Bakan Yılmaz Düzce’nin eğitim ile ilgili tüm ihtiyaçlarını 2 yıl içinde tamamlayacaklarının sözünü verdi.

Bakan Yılmaz ayrıca ders sürelerinin uzun olduğunu belirterek, “Artık öğrenme süreleri hızlandı 40 dakika dahi öğrencileri bir sınıfta tutmakta, dikkatlerini aynı noktaya toplamakta zorlanıyoruz. Dolayısıyla daha etkin şekilde çocuklara bilgileri aktarabilmek için ders süresini biraz kısaltabilmek lazım” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Düzce’nin kaliteli eğitim için her şeye sahip olduğunu söylerken ilimize yapılan eğitim yatırımlarını aktardı.

“Düzce eğitim başarısında öne çıkan illerden biridir. 2002-2003 yılında Düzce’de 66 bin olan öğrenci sayısı 74 bine çıkmış. Aynı dönemde öğrenci sayısı 2007’den 3820’ye çıkmış. Derslik başına düşen öğrenci sayısı 28’den 18’e düştü. Türkiye genelinde ise bu rakam 36’dan 24’e düştü. Düzce bu alanda Türkiye’nin de ilerisinde. Düzce’de Öğretmen sayısı 2761’den 4991’e yükseldi. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 26’dan 15’e düştü. Yani kaliteli eğitim için aranan tüm kriterler Düzce’de mevcut. Bizim dönemimizde Düzce’ye 337 milyon lira yatırım yapıldı. 33 milyon liradan fazla bedeli olan eğitim yatırımı da devam ediyor. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz toplamda 54 derslikli 4 okulun maliyeti 13 milyon 842 bin lira.”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü, “Annem Varsa Ben de Varım” projesinin tanıtım toplantısında okumanın önemine dikkat çekerek şu ifadeleri kaydetti: “Okumak, insan olmanın bir gereği olduğu gibi, aynı zamanda bizlere verilen bir görevdir. Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ilk emri olan oku çağrısı da; “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyen Hazreti Ali’de; Kaftanına öğretmenin atının sıçrattığı çamuru saygısından temizlemeyen Fatih Sultan Mehmet’de; “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” diyen Atatürk de; Hep aynı şaşmaz çizgiyi işaret etmiştir. İşte bugün, hayata geçirilen bu proje, o çizginin devamıdır. Bugün artık teknoloji çağını yaşıyoruz. Muhtemelen bu salonda bulunan herkesin eli, sabah kalkar kalkmaz, bir teknolojik alet arıyor. Gün içinde telefon, tablet ya da bilgisayarla, epey zaman geçiriyorsunuz. Bunların hepsi son derece olağan. Teknolojiden uzak durmak, günümüz dünyasının gerçeklerini reddetmek demektir. Gerçeği reddedemeyiz.. Unutmamalıyız ki; kitaplar olmasa, okuyan beyinler olmasa, ne bilimde ilerleyebiliriz, ne teknolojinin gerçek anlamını yakalayabiliriz. O yüzden; telefona, tablete ya da bilgisayara ayırdığımız zamandan çok daha fazlasını kitaplara ayırmalıyız. ”

“Annem Varsa Ben de Varım” projesinin ardından “Öğrencilerimiz Babalarıyla Birlikte Okuyor” projesinin de bir an önce hayata geçirilmesini temenni etti.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı ise Bakan Özlü’ye Düzce’yi hiçbir proje ve etkinlikte yalnız bırakmadığı için teşekkür ederken, Bakan Yılmaz’a yönelik ise” Milli Eğitim alanındaki eksiklerimizi talimatlarınız doğrultusunda gece gündüz tamamlamak için önemli bir gayret içersindeyiz” ifadelerini kullandı.

Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, “Annem Varsa Ben de Varım” Projesi hakkında bilgiler paylaştı. Yazar İlhan Akın ise çocukların karakterlerinin anne – baba üzerinden şekillendiğine dikkat çekerken projenin çıkış noktasını anlattı.

Konuşmaların ardından “Annem Varsa Ben de Varım” projesi için öğrencilere protokol üyeleri tarafından kitapları takdim edildi. Programın sonunda dualar eşliğinde, Özlü ve Yılmaz tarafından Merkez Osman Kuyumcu Anadolu Lisesi, Yığılca İmam Hatip Lisesi, Yığılca Çok Programlı Lisesi Ek Binası ve Merkez Bahçeköy Okulu’nun açılışı yapıldı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive