Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ TERCİH GÜNLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Düzce Üniversitesi, Unilook Türkiye tarafından Düzce’de ilk kez düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliğine ev sahipliği yaptı.
Eğitim 2023.-1.1- - 13:51:22

Düzce Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi’nde organize edilen tanıtım etkinliği, açılış töreni ile başladı. Açılışa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul yöneticileri, rehber öğretmenler ve iki bine yakın orta öğretim öğrencisi katıldı.

Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bilinçli tercih, seçim ve geleceğin öğrenciler için çok önemli olduğunu vurguladı. Düzce Üniversitesi olarak bu fırsatı öğrencilere sundukları için mutluluk duyduklarını ifade eden Rektör Çakar, üniversite tercihleri başta olmak üzere öğrencilerin yapacağı seçimlerin gelecek için yol gösterici olduğunu dile getirdi. Öğrencilerin tercihlerini verimli, etkin ve geleceğe ışık tutacak şekilde yapmalarını temenni eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, katılımcı üniversitelere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

“Doğru Öğrenci Doğru Tercih” sloganıyla devlet ve vakıf üniversitelerinin tanıtımlarının gerçekleştirildiği etkinlikte üniversiteye hazırlanan 12. sınıf öğrencileri başta olmak üzere orta öğretim öğrencileri; öğrenim görmek istediği üniversitelerle buluşup meslek ve üniversite seçimi konusundaki tüm merak ettikleri soruların cevaplarını, yükseköğretim kurumlarının uzmanlarından öğrenme imkanına sahip oldu. Ayrıca Düzce Üniversitesi İstiklal Konferans Salonu’nda düzenlenen ve eğitim uzmanlarının katıldığı seminer programlarında öğrenciler; test teknikleri, yükseköğretimde öğrenme modelleri, yeni sınav sistemi ve geleceğin meslekleri hakkında bilgi edinme fırsatını yakaladılar.

“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliğinde ev sahibi yükseköğretim kurumu olan Düzce Üniversitesi’nin tanıtım standını ziyaret eden öğrencilere; Fakülteler, Yüksekokullar, Meslek Yüksekokulları, lisans ve ön lisans programları hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Modern eğitim müfredatı, donanımlı akademik kadrosu ve teknolojik olanaklara sahip derslik ve laboratuvarlarıyla Düzce Üniversitesi’nin öğrencilerine nitelikli bir eğitim verdiği vurgulandı. Yeni yatırımlarla Düzce Üniversitesi’nin; öğrencilerine bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda kendilerini geliştirebilecekleri fiziksel ortamlar sunduğu ifade edilerek Üniversitenin kazandığı akademik başarıları, bölgesel kalkınmaya olan katkıları ve sosyal sorumluluk çalışmaları da ziyaretçilerle paylaşıldı.

“Düzce Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri” etkinliğine katılan öğrenciler; hem üniversite eğitimi ve yaşamıyla ilgili merak ettikleri soruların yanıtlarını öğrendiler, hem de Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesini de ziyaret etme imkanını elde ettiler.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Ne gibi icatlar buluşlar yenilikleri tanıttınız çocuklar? Ürettiğiniz ne var? Bir yenilik bir icat mı var da tanıtım yaptınız? Düzcenin yağmalanan arazileri mi tanıttınız? Düzcenin yağmalanan ormanlarını mı anlattınız? Deprem bölgesi olan Düzcede: 3-4 kat yerine çakal memetin 15-20 kat verdiği ruhsatları mı tanıttınız? Düzcenin iskan tarihini mi? Düzcenin su kaynaklarının nasıl kullanılacağını mı? Düzcenin nasıl imar rantına kurban edilğini mi anlattınız? Ağaç ve odunun üniversitede nasıl mobilya ve dekorasyon haline getirildiğini mi? Hastaneye bir düşenin nasıl abone hasta haline getirildiği mi? Üniversitedeki reklamatik laboratuarlarda bilimsel çalışmaların nasıl yapıldığını mı anlattınız? hayırlı olsun!
konuralp İsmail TÜKENMEZ - 23.11.2017

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,04

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8