Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.9.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
BAŞKAN VE REKTÖR ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Eğitim 29.12.2017 - 17:59:08

Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, ilk kez öğrenci buluşmasında bir belediye başkanını ağırladıklarını belirtti.

Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “Belediye Başkanımız ve Rektörümüz Öğrencilerimizle Buluşuyor” başlıklı program, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa; Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce Belediyesi Yöneticileri, Düzce Üniversitesi akademik ve idari birim yöneticileri, öğretim elemanları ve üniversite öğrencileri katıldı.

Programın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, ilk kez öğrenci buluşmasında bir belediye başkanını ağırladıklarını belirterek kendilerine kıymet verip programa katılan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a teşekkür etti. 

2017 yılında öğrenciler için neler yapıldığına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektör Çakar, Düzce Üniversitesi’nin kurumsal kimlik kartı olan DÜ-KART’ı kullanıma sunduklarını ve her türlü duyuru ve etkinliklere anında ulaşmaya imkan veren Düzce Üniversitesi Mobil Uygulamasını hayata geçirdiklerini ifade etti. Bahar döneminden itibaren ders kayıtlarının artık yeni uygulamaya sokulacak Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden gerçekleştirileceğini söyleyen Prof. Dr. Çakar, dört farklı noktada ulaşım kartları için dolum noktaları oluşturduklarını sözlerine ekledi.  1 Kasım 2017 tarihinden beri ring seferlerini başlattıklarını dile getiren Rektör Çakar, öğrencilere yönelik çok sayıda kurs düzenlediklerine işaret etti.

Düzce Üniversitesi öğrencilerinin giyim ihtiyacını ücretsiz olarak karşılamak için DÜBUTİK mağazasını kurduklarını ifade eden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nin kurumsal ürünlerinin satışının yapılacağı DÜKKAN adlı mağazanın da yakın zamanda hizmete açılacağı bilgisini paylaştı. Kapalı halı saha ve tenis kortu ile ek yemekhane binasının inşaatının tamamlandığını belirten Rektör Çakar, 2018 yılında ise Kütüphane binası, ay yıldızlı yaşam alanı, Spor Bilimleri Fakültesi binası ve spor kompleksi, içinde şelale ve köprülerin yer alacağı botanik bahçesi ile kampüs giriş kapıları ve İlahiyat Fakültesi Uygulama Camii’nin inşaatlarını bitirmeyi amaçladıklarını dillendirdi. Öğrencilerden kamu malına sahip çıkmalarını beklediklerine dikkat çeken Düzce Üniversitesi Rektörü, sözü Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a bıraktı.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, kendilerini Düzce Üniversitesi’ne davet eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a teşekkür etti. Düzce’nin daha yaşanılabilir kent olması için öğrencilerin sorunlarını ve önerilerini dinlemeye geldiklerinin altını çizen Dursun Ay, Rektör Çakar ile birlikte öğrencilerin soru ve önerileriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Öğrencilerin düşüncelerine değer verdiklerini ve sıkıntılarına duyarlı olduklarını belirten Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, ulaşım, barınma, şehir yaşamı, sosyal olanaklar, eğitim-öğretim faaliyetleri ve laboratuvar imkanları gibi birçok konudaki soruları detaylı bir şekilde cevaplandırdı.

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal