Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.9.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TARIMSAL DANIŞMANLIK KOMİTESİ TOPLANDI
Gündem 30.12.2017 - 15:11:04

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu; danışmanlık hizmeti veren 6 kuruluşa ödenecek olan toplam 280 bin TL’lik desteklemenin 1. dilim ödemesi olan 140 bin TL’nin ödemesi ile ilgili işlemlerin devam ettiğini belirtti.

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik kapsamında oluşturulan İl Teknik Komitesi, 29 Aralık 2017 tarihinde Müdürlük toplantı salonunda 2017 yılı 4. olağan toplantısını gerçekleştirdi.

İl Müdürü Harun Kabaoğlu başkanlığında yapılan toplantıya; şube müdürleri ve İl Teknik Komitesinde görevli kişi ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu; ilimizde 470 işletmenin tarımsal danışmanlık hizmeti aldığını belirterek, 2016 yılı desteklemesi kapsamında danışmanlık hizmeti veren 8 kuruluşa 330 bin TL destek ödemesi yapıldığını söyledi.  Kabaoğlu, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerine Destekleme Ödemesi Yapılması Hakkında 2017 Yılı Tebliği kapsamında danışmanlık hizmeti veren 6 kuruluşa ödenecek olan toplam 280 bin TL’lik desteklemenin 1. dilim ödemesi olan 140 bin TL’nin ödemesi ile ilgili işlemlerin devam ettiğini belirtti.

Kabaoğlu, yönetmelik ve uygulama esasları kapsamında, İlimizde Düzce Ziraat Odası, Düzce Arı Yetiştiricileri Birliği, Akçakoca Ziraat Odası, Akçakoca Fındık Tarım Satış Kooperatifi, Cumayeri Fındık Tarım Satış Kooperatifi, Kaynaşlı Ziraat Odası tarafından danışmanlık hizmeti verildiğini, halen ilimizde 8 tarım danışmanının görev yaptığını ifade etti.

Toplantıda Mühendis Hatice Yıldırım Aydınlı tarafından bir sunum yapılarak ilimizde yürütülen tarımsal danışmanlık hizmetlerine dair il teknik komite üyelerine bilgi verildi. Tarımsal yayım ve danışmanlık sistemin yaygınlaştırılması için üyelerin teklif ve önerileri değerlendirilerek görüşler Bakanlığın Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığına gönderilmek üzere rapor haline getirildi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal