Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.12.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AVRUPA PROJELERİ TANITILDI
Düzce’nin 2017 yılında kazandığı proje destekleri tanıtımı ve Ulusal Ajans eğitmenleri tarafından 2018 yılı hibe çağrısına dair bilgilendirmeler yapıldı.
Gündem 3 Ocak 2018 Çarşamba - 18:14:06

Düzce’deki kurumların proje hazırlama kapasitelerine, insan kaynakları altyapısının güçlendirilmesine ve AB hibelerinden yararlanma düzeyinin arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programlarının, 2014-2020 yılları arasında uygulanacak olan Erasmus+ Programına ilişkin Düzce Valiliği ve Türkiye Ulusal Ajansı işbirliğiyle Valilik Konferans Salonunda kapsamlı bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya başta Vali Zülkif Dağlı olmak üzere, Vali Yardımcıları Hasan Ruhi Yaylacı ve Turgut Serimer, Türkiye Ulusal Ajans Başkanı Mesut Kamiloğlu, ilimizde projelerin yürütülmesinden sorumlu kurum yetkilileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldılar.

Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Zülkif Dağlı; “Burada geçen yılda çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Bakıyorum salonumuz yine dolmuş. Geçen sene Aralık ayındaki bilgilendirme toplantısından sonra projeler açıldı. Güzel projeler çıktı. Bu projeleri birazdan arkadaşlar anlatacaklar. Burada Valiliğimizin yaptığı projeler var, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yaptığı projeler var. Ayrıca Düzce Valiliği Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezini Akredite etmek sureti ile Avrupa Gönüllü Hizmetleri projeleri yaptık. 15 tane gencimizi yurt dışına bir aylık olmak üzere göndereceğiz. Tabi bu başarılar proje odaklı çalışmanın sonucudur. Biz hep şunu ifade ediyoruz, tüm kurumlarımız proje odaklı çalışmak durumunda. Geçtiğimiz Aralık ayında Gençlik ve Spor Bakanlığımız üç ilimizde proje tanıtımı yaptı Ankara, İstanbul ve Düzce. Orada da yaklaşık 12 – 13 tane proje çıktı ve bunların 4 tanesi desteklenmeye değer görüldü.  Bunlar güzel gelişmeler. Çalışmalar gayet güzel gidiyor. Kalkınma Ajansımız destekleri var.  Önümüzdeki hafta da MARKA’nın desteklerini yine bu şekilde tanıtacağız. Proje bir ihtiyaçtan doğar. Bizimde ihtiyaçlarımız mutlaka var. Yapılması gereken eksiklerimiz var. Bu ihtiyaçları doğru açıdan görerek proje üretmemiz gerekiyor. Burada güzel bir birikimin oluştuğunu görüyoruz. Bu zamana kadar yaşanan handikaplar aşıldı. Daha önce yapılan serzenişler vardı. Bunları dikkate alacağız. Mesela projeyi biz yazıyoruz, başkaları gidiyor veya okul müdürümüz bizi değil başkasını gönderiyor. Biz bunları telafi edeceğiz. Mutlaka projenin içerisinde olan konuyla bizzat ilgili olanlar projenin içerisinde bulunacaklar. Temennimiz 2018 yılında daha güzel projelerin, insanlara, gençlere, öğrencilerimize, spora dokunan projelerimizin daha çok olmasıdır. Bugün ki toplantımızın başarılı geçmesini diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Programda Düzce’nin 2017 yılında kazandığı proje destekleri tanıtımı ve Ulusal Ajans eğitmenleri tarafından 2018 yılı hibe çağrısına dair bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantı sonunda “Valiliğimiz tarafından birçok fon kaynağı takip edilerek tüm paydaşların bilgisine sunulmakta, eğitimler planlanmakta, ihtiyaç duyulan her türlü destek sağlanmakta ve İlin gelişimine katkı sağlayacak projeler hayata geçirilmektedir. Tüm paydaşlarımızın işbirliği ve azmiyle 2018 yılı içerisinde daha birçok yeni projenin hayata geçirilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir” vurgusu yapıldı. (Düzce Postası Haber Merkezi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive