Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
YILIN KİŞİSİ 2017 : MEHMET FATİH CAN
Ünlü Düzce'liler 2018.01.05 - 11:34:20

Avrupa Karaciğer-Pankreas Board (HPB) Cerrahisi belgesini alan ilk Türk cerrah olan Düzceli Doç.Dr. Mehmet Fatih Can, Düzce Postası tarafından Yılın Kişisi seçildi.
 

EN ÇOK OYU ALDI


Almanya’da Frankfurt Mainz’da gerçekleştirilen ve İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, İtalya ve İsviçre'den cerrahların katıldığı sınavda yüksek başarı gösteren Doç.Dr. Mehmet Fatih Can belgeyi birincilikle almaya hak kazandı. Mehmet Fatih Can, elde ettiği bu başarı ile Düzce Postası tarafından “Yılın Kişisi” adayları arasında yer aldı ve okurlarımız tarafından en çok oyu alarak “Yılın Kişisi” seçildi.

 

GATA’DAN MEZUN OLDU

 

Dr. M. Fatih Can, 2002 yılında uzmanlık öğrencisi olarak girdiği Gülhane Askeri Tıp Akademisi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'ndan 2006 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olarak mezun oldu. Kıta hizmetini yapmak üzere gittiği Ardahan Asker Hastanesi'nde alanıyla ilgili ameliyatlar gerçekleştirdi, bilimsel çalışmalar yaptı ve bunları yayınladı, idari görevlerde bulundu. 

 

15 AY ABD’DE KALDI

 

Bu süre içinde Bosna Hersek'te de bir süre görev alan Dr. M. Fatih Can, 2009 yılı Haziran ayında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda Yardımcı Doçent unvanı ile Öğretim Üyesi oldu. 2011 ve 2012 yıllarında toplam 15 ay süreyle ABD'de University of Pittsburgh Medical Center (Pittsburgh), BIDMC Harvard Medical School (Boston) ve Güney Kore'de ASAN Medical Center University of UlsanCollege of Medicine (Seul) 'de özellikle laparoskopik - robotik karaciğer, pankreas ve gastrointestinal sistem cerrahisi ve karaciğer nakli üzerine mesleki gelişim ve klinik araştırma faaliyetleri yürüttü. 

 

2012’DE DOÇENT OLDU

 

2012 yılı Aralık ayında Üniversite Doçenti unvanı aldı ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Gastroenterolojik Cerrahi Birimi'nde görevine devam etti. Halen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tıbbi ve akademik çalışmalarına devam ediyor.

 

OKURLARDAN EN ÇOK OYU ALANLAR: 

 

 

YILIN AKTİVİSTİ :

BİROL AKSU


3452 oy aldı. 2017 yılında bisiklet sporu be aktiviteleri ile ilgili organizasyonlarla Düzce'nin sosyal ve sportif yaşantısına önemli canlılık getirdi. Yine aynı yıl Düzce Bisiklet Kulübünü'de kurarak dikkatleri üzerine çekti. Mali Müşavir olan Birol Aksu, aynı zamanda lisanslı Muay Thai sporcusu ve Muay Thai Federasyonu Doğu Marmara Bölge Başkanı.  

 

YILIN SPORCUSU

NURAY LEVENT 

 

641 oy aldı. Tayland'ın başkenti Bangkok'ta düzenlenen Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası'nda Nuray Levent, kızlar 58 kiloda koparmada 84 kiloyla gümüş, silkmede 107 kiloyla altın madalya kazandı. Toplamda 191 kiloya ulaşan milli halterci, 17 yaşında dünya şampiyonu olma başarısı gösterdi.

 

 

YILIN MUCİTLERİ

ERKUT KARACA - ADEM AKKUŞ

 

513 oy aldılar. Düzce Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim ve Sanat Merkezinde (Bilsem) fizik öğretmeni olarak görev yapan Adem Akkuş ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde uzun yıllardan beri Ortopedi Doktoru olarak görev yapan Dr. Erkut Karaca, ortaklaşa çalışarak Trafik kazalarında veya herhangi bir şekilde kırılan kemiklerin birleştirilmesi veya kaynatılmasını sağlayan bir cihaz geliştirdiler. Kemik eğriliğini veya boy kısalığını düzelten, temel işi mekanik ve bilgisayar destekli düzeltme sistemi olan ve kırıkları 20 ila 40 gün içinde düzelten bu buluşları ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlediği Uluslararası Buluş Fuarı’na katılan Akkuş ile Karaca dünya şampiyonu oldular ve altın madalya almaya hak kazandılar.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Helal olsun mucitler
murat - 19.10.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%60,61

Dr. Mehmet Fatih beyefendiyi kutlarız Düzce Postası'nın bu anketi sayesinde kendisini öğrenmiş olduk. Başarılarının devamını dileriz.
İhsan Bayrak - 29.1.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,46

Partisi tarafından kendileri için büyük rakip gördükleri için her türlü iftira ve kampanyaları yapmalarına rağmen Düzce halkının sevgi ve desteğini almaya layık karizmatik ve çalışkan başkan olarak hep gönüllerde kalacak.
Hasan - 8.1.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%63,56

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8