Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE YATIRIM GÜNLERİ İLE YURT İÇİNDE VE DIŞINDA TANITILACAK
Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce’nin sanayisini geliştirmek için yurt içinde ve yurt dışında Yatırım Günleri etkinliği düzenleyeceklerini söyledi. Devreye girecek olan 5. OSB’ye sanayici çekmek için seçici olmak gerektiğini vurgularken, “Tok satıcı olacağız” dedi.
Gündem 2018.01.02 - 12:41:29

MÜSİAD Düzce Şubesi’nin Dost Meclisi toplantısına konuk olarak katılan Vali Zülkif Dağlı, sanayi ve OSB’ler konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

“Düzce mutlaka gelişecek” diyen Vali Dağlı, Düzce’nin konumunun önemli olduğunu vurgularken, Düzce’ye yatırım çekmek için mevcut sanayicilerin lokomotif görevi görmesini istedi.

Vali Dağlı, “Bizim yapmamız gereken bu gelişimi daha öne çekmek. Biz Ankara’dan İstanbul’dan 2 saat uzaklıktayız. Konum olarak önemli bir yerdeyiz. İstanbul’da sanayi alanları kalmadı. OSB’lerin hepsi doldu. Hepsi buraya daha hızlı bir şekilde gelecek. Biz bu kaliteyi artırmak suretiyle, kaliteli sanayiyi buraya nasıl çekeriz, burada lokomotif olacak olan yine sizlersiniz. Bizim de burada oluşan bir sanayicimiz var, bu sanayicilerimiz de lokomotif görevi yapacak. Katma değeri yüksek, işçiliğe çok fazla ağırlık vermeyen veya beyaz yakalıya biraz daha önem veren, üniversitemizin oluşturduğu sinerji ile birlikte bu sanayiyi ilimizde nasıl artırabiliriz” dedi.

5. Organize sanayi bölgesinin hızlı bir şekilde devreye girdiğini söyleyen Vali Zülkif Dağlı, İstanbul’da ve yurt dışında 1’er günlük Yatırım Günleri etkinliği düzenleneceğini dile getirerek, buralarda Düzce’ye yatırım çekmek için faaliyet gerçekleştirileceğini söyledi ve ekledi, “Ancak biz seçici ve tok satıcı olacağız” dedi.

 

ÇİLİMLİ OSB’NİN KAMULAŞTIRMA PARALARI 1 AYA KADAR YATIYOR

 

Eski bir evle uğraşmak kadar Islah OSB kurmanın o kadar zor olduğunun altını çizen Vali Dağlı, “Gümüşova Islah OSB’de bir dünya engelle karşılaşabiliyoruz ama Akçakoca OSB daha hızlı gidecek. Çilimli OSB artık mahkeme badirelerini atlattı, kamulaştırma paralarını 25 güne kadar yatıracağız. 5. OSB’mizle birlikte bir OSB’ler platformu oluşturduk. 1. OSB’de tecrübe var, yapılan yanlışlarla birlikte güzel işler de var, bu yanlışları en azından diğer OSB’lerimizde yapmayalım. Tecrübelerden daha fazla paylaşalım, birlikte sinerji oluşturalım şeklinde her ay bir araya geliyoruz, hep birlikte yatırımcıyı nasıl çekeriz. Tanıtım günleri gibi İstanbul’da da yatırım günleri düzenleyeceğiz. Sayın Bakanımıza da arz ettim. Düzce’de yatırım yapılacak alan neler, hangi sektörler uygundur, hangi alanlarda kısıtlama var, nerelerde boş yerlerimiz var. Buna dönük İstanbul’da 1 günlük, 1 günlük de yurt dışında çok güzel bir çalışma yapacağız. Biz burada seçici olacağız, biraz da tok satıcı olacağız. Çünkü biz iyi organize edemezsek her türlü geri dönüşümcü veya istemediğimiz, çevreye zararlı olabilecek, çok az işçi çalıştıran lojistik gibi sektörler burayı doldurmaya zaten hazır. MÜSİAD da bu manada elini taşın altına mutlaka koymalı, koyuyor. Bunları hep birlikte ele almak durumundayız” ifadelerini kullandı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8