Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
MERAL AKŞENER DÜZCE'DE KONUŞTU
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İl Başkanlığı binası açılışı için Düzce'de vatandaşlarla bir araya geldi.
Siyaset 2018.01.25 - 15:38:03

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İl Başkanlığı binası açılışı için Düzce'de vatandaşlarla bir araya geldi.

Partililerin yoğun katılım gösterdiği program, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Programın açılış konuşmasını İYİ Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu yaptı. Katırcıoğlu, “Bu soğuk havaya, bu zorluklara rağmen buraya gelen bütün yoldaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Katırcıoğlu, konuşmasının ardından mikrofona Meral Akşener davet etti. Akşener'in konuşmaları özetle şöyle:

“Buradan ilan ediyorum bu gariban kadından ve arkadaşlarından korkuyorsunuz ve korkmakta haklısınız. Buradaki bu organik kalabalık bu kadar büyükse evet korkmalısınız da. İktidarınız sallanıyor efendiler. İnsanımızı korkutmaya çalışanlar bilsinler ki bu millet sabırlıdır. Ben de sabırlıyımdır. Bir yola çıktık mı kimsenin gücü bu halkı durdurmaya yetmeyecek. Şartsız şurtsuz Peygamber ocağının benim gibi anaların doğurduğu evlatlarımızın arkasındayız.

Bugün Afrin’e geç kalınmış bir müdahale yapılıyor. Sizler bizim çocuklarımızı ya taşerona ya da Askerliğe mahkum ettiniz. Onun dantellileri çürük raporlu. Suriye’nin içi karışırken başrolde olmayacaktınız. Emperyalist ülkelerin kuyruğuna takıldınız. Şu anda o iki ülkenin arasında Türkiye'yi şamar oğlanına çevirdiniz. Sizi övenlerin yanında saf tuttunuz sizi uyarmaya çalışanlara hakaret ettiniz. Bugün gelinen durumda en iyi subaylarımızı pilotlarımızı kumpaslarla mahkum ettiniz.

Düzce’nin en önemli tarım ürününün fındık olduğunu bilenlerdeniz. Gözünüzün nurudur. 2001’de 28 bin hektar yer işlenirken, bugün 2016’da 11 bin hektara düşmüşse bu bizi yöneten muhteremlerin tarıma, sanayiye, üreten ekonomiye karşı bakışlarını, vizyonlarını ortaya koyar. Yüzde 70’ini ürettiğiniz ve dünyada fiyatını kontrol ettiğiniz fındığın bugünkü durumunu benden daha iyi biliyorsunuz. Dolayısıyla böyle bir mantıkla çiftçi üretemez.

Türkiye fakirleşiyor, gençlerimiz mutsuz. Bizlerin hayalleri var. Çocuklarımızın ellerinden hayalleri çalındı. Çalıştılar, sorular çalındı. Hakkı yenmiş çocuklar için ne yaptınız, ne yapacaksınız, nasıl istihdam edeceksiniz?

İYİ Parti olarak bu yıl seçime gireceğiz. İYİ Parti ile iktidar olunacak. İYİ parti ilk seçimde iktidara gelecek. Ekonomiyi, adaleti, hukuku düzenleyecek.

Düzce bir göç şehri. Ben de mübadele ile Rumeli’den İzmit’e göç etmiş bir ailenin çocuğuyum. Çok göç etmiş bir ailenin kızıyım. Göçün ne olduğunu biliyorum. Rahmetli ananem derki ki, Yunanistan memleket idi, Türkiye vatan. Bu şehre birçok yerden göç geldiğini biliyorum. Düzce Türkiye’nin örneğidir. Bir araya geldiniz, bir aile oluşturdunuz. Kız aldınız, kız verdiniz, müştereğiniz al bayrak altında bu ülkenin hür, bağımsız ve sonsuza yaşaması için irade koyan bir aile oldunuz. Düzce’deki bu anlayışın inşallah muhtereme örnek olmasını diliyorum.

Biz İYİ Parti olarak Düzce’yi örnek aldık. Düşününüz İYİ partililerin ortak noktası bu Düzce’deki aile oluşturma halinin bileşkesidir. Ben biliyorum o birlik ruhu hangi kazanda yoğurulur. O birlik ruhundan nasıl bir mermer ortaya çıkar. Dolayısıyla ayırmak yerine birleştirerek yol yürüyeceğiz. Bu ülkenin yüzde 100’ünün oyuna da, sevgisine de, saygısına da talibiz. Oy veren de vermeyen de vallahi, billahi, tallahi kardeşimiz olmaya devam edecek. 

Sizlere sesleniyorum. Ev ev, esnaf esnaf, dost dost, akraba akraba, hısım hısım gezeceksiniz, dokunacaksınız, onlara bizi anlatacaksınız. Diyeceksiniz ki İYİ Parti bir cesurlar hareketidir, kadın hareketidir, değerler hareketidir.

İl Başkanım bana bir söz verdi. Ben onun okul ablasıyım. 2 milletvekili ve belediye başkanlığını alacağız. Düzce’yi çok sıkı takip edeceğim. Siz de onun arkasında, yöresinde olunuz.”

Konuşmaların ardından İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu Meral Akşener’e Düzcespor atkısı ve forması hediye etti. Bir vatandaşın yaptığı porte resim de Meral Akşener’e hediye edildi. Daha sonra ise parti binasının açılışı gerçekleştirildi.

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8