Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
CHP'DE KONGREYE DOĞRU
İl ve ilçe kongrelerini tamamlayan Düzce’de gözler CHP’nin 3-4 Şubat tarihlerinde yapılacak kurultayına çevrilmişken CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan da Düzce’nin bu iki adaylı seçimde hangi adaydan taraf olduğunu açıkladı. Düzce’de 6 delegenin olduğunu kaydeden Tozan 5 delegenin değişimden yana olduğunu ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi desteklediğini belirtti.
Siyaset 2018.02.02 - 14:43:42

Türkiye genelinde 938 ilçe ve 81 il başkanlığı seçimlerini tamamlayan CHP’de gözler 3-4 Şubat tarihinde yapılacak 36. Olağan Kurultay’a, Düzce’de ise Ana Muhalefetin ildeki temsilcilerinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu mu, yoksa Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi mi destekleyeceğine çevrilmişti.

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, dün akşam Porkekiz’den Öncü Ana Haber Bülteni’nin canlı yayın konuğu olarak yarın başlayıp 2 gün sürecek kurultaylarını değerlendirdi.

 

“TÜRKİYE’NİN BU ÇIKMAZDAN ÇIKMASI

İÇİN ÖNEMLİ BİR KURULTAY”

 

Kurultayın önemine dikkat çeken Tozan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Şu anda imza toplamış 2 adayımız var. Birincisi mevcut Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, diğeri de Sayın Muharrem İnce. İki aday ile seçime gidilecek evet. Bu kurultay çok çok önemli. Biliyorsunuz Türkiye’nin durumu ortada. Türkiye’de ki siyasetin biran önce normalleşmesi gerekiyor.  Yurt dışından bağlanıyorum. Son dönemde farklı şehirleri geziyorum. Ama şunu söyleyebilirim dünyada her yer aşağı yukarı aynı ama Türkiye’deki gerginlik, Türkiye’deki bu kutuplaşmayı başka ülkelerde göremedim. Bu anlamda Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurultayı da önemli, siyasete yön vermesi açısından, Türkiye’nin normalleşmesi açısından, Türkiye’nin bu çıkmazdan çıkması için önemli bir kurultay.”

 

“6 DELEGEDEN 5’İ DEĞİŞİMDEN YANA”

 

Düzce’de ise hangi adayın desteklendiğine açıklık getiren Tozan şunları söyledi: “Biz burada bütün örgütleri topladık, bütün kurumlarımızla biraya geldik, görüştük, yüzde 90 civarında örgütümüz değişiminden yana tavır kullandı. Dolayısıyla Düzce’nin 6 delegesi var. 5 delegemiz değişim dedi, 1 delegemiz genel başkanımızı destekliyor. Bizlerin tavrı bu şekilde.”

 

“ÜLKENİN VAHİM DURUMUNUN DÜZELMESİ,

GÜÇLÜ BİR MUHALEFETLE MÜMKÜNDÜR”

 

Son olarak, 4 Şubatta tamamlanacak CHP’nin 36. Olağan Kurultay’ının ardından 2019 hedeflerine ilişkin konuşan Tozan şu ifadelerde bulundu: “Türkiye’de ekonomi bitmiş, tarım yok, hayvancılık yok. Müslüman bir milletin liderliğine soyunan bir genel başkan var. Ama bir bakıyorsunuz Müslüman Boşnakları katletmiş. Aslında hükümet ne yaptığını bilmiyor. Hükümetin bir dış politikası yok. Komşularımız aşağı yukarı savaş halinde. Türkiye açısından baktığımızda fındık bugün 8-8.5 TL ye inmiş, kırsal alan bitmiş, tarım yok hayvancılık yok, sanayici problemli, esnaf ayın sonunu getiremiyor. Son iki aydır ekonomi dibe vurmuş. Bütün bunlara baktığımızda çözümün Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu görüyoruz. Bu kararlarla Türkiye’nin geleceği şekillenecek. 2019’da biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçimi almak zorundayız. Bugün baktığımızda demokrasinin en temel özelliklerinden yasama, yürütme, yargı birbirini denetleyen ayrı ayrı güçlerdir. Ama bugün bakıyorsunuz 16 Nisan Referandumuyla bütün güçler Sayın Cumhurbaşkanına bağlanmış, bağımsız yargıdan söz etmek mümkün değil. Tabii elbet Türkiye’nin tarihinde hiçbir dönem alt partinin anayasa mahkemesini tanımayan hiçbir dönemde karşılaşılmamıştır. Ülke bu kadar vahim durumdadır. Bütün bunların düzelmesi güçlü bir muhalefetle ancak olabilir. İktidar da o zaman yaptığı yanlışlardan vazgeçecektir.” (Öncü Haber)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8